Reklama

Reklama

Věrní nevěrní

  • Francie L'Homme fidèle (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Ábelovi se zhroutí svět poté, co ho opustí celoživotní láska Marianne, která mu oznámí, že čeká dítě s jiným mužem. O deset let později se k němu vrací, ale přináší s sebou také šokující tajemství. Drama o lásce, smutku, žárlivosti a nevěře je druhým celovečerním filmem známého francouzského herce Louise Garrela, který se kromě režie podílel i na scénáři. Ten napsal spolu s renomovaným Jean-Claudem Carrierem. V hlavních rolích se po boku Garrela objeví Laetitia Casta a Lily-Rose Depp. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (38)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Vcelku pěkný film, s povedeným obsazením a sympaticky krátkou stopáží (byť mi subjektivně přišlo, že těch 75 minut se nějak vleče). Louis Garrel mi zde byl hodně sympatický (obecně chovám respekt k podobným tvůrcům, kteří si napíší scénář, hrají hlavní roli a ještě si to sami zrežírují), jeho postava mi ale přišla hodně pasivní - když Marianne řekne Abelovi, že čeká dítě s jiným a aby se od ní odstěhoval, tak to prostě udělá a kupodivu ani nevyžaduje test otcovství, když mu později řekne, aby se vyspal s Ève, tak to opět poslušně udělá, a stejně tak když mu malý Joseph brečí v autě, protože nechce, aby si Abel vzal jeho matku za ženu, tak mu opět slíbí, že to neudělá - on snad v celém filmu ani jednou neprojeví vlastní vůli! Laetitia Casta, jeho herecký protějšek, mi přišla herecky zajímavá, byť už to zdaleka není ta oslňující krasotinka z Asterixe před 20 lety - ve svých 40 letech zde ale vypadá stále velice dobře, hezky se obléká a má neoddiskutovatelný francouzský šarm. A ač je o 5 let starší než Louis Garrel, nepřišlo mi, že by to bylo ve filmu znát. Lily-Rose Depp je potom - nenapadá mě jiné slovo - roztomilá. Když Ève žádá Marianne, aby jí přenechala Abela, a ta jí odvětí: "A co když řeknu ne?", reaguje Ève s odzbrojující spontánností: "Tak bude válka" - v té scéně je vrcholně okouzlující, její starší herečtí kolegové ji ale přece jenom lehce zastiňují. Na filmu mi trochu vadilo, že kamera u tváří herců zachází do nezvykle velkého detailu, a u samotného děje mi pro změnu přišlo, že je poněkud nepravděpodobný, byť současně i jaksi truffautovsky hravý a nápaditý - snad každý v tom filmu má nějaké své tajemství a sledovat vývoj jejich vztahů je dosti zábavné - minimálně pro člověka, který má takové filmy v oblibě - je vlastně téměř fascinující, že ten film v podstatě neřeší nic jiného než vztahy, což je asi dost francouzské. Nemyslím si, že je vyloženě nutné vidět to v kině nebo že je to film, který by chtěl člověk vidět opakovaně, ale jako jednorázové kultivované povyražení po francouzsku zafunguje velice dobře. ()

dr.fish 

všechny recenze uživatele

Není to pěkné pokoukání pro chlapa. Hlavní hrdina je takový blbounek, ketrý vůbec neví co chce a ani co vlastně dělá. Holky si s ním manipulují jak chtějí a on má pořád pocit, že o tom rozhoduje on sám. Hlavně to ale nepřichází s ničím novým, není s kým se ztotožnit. Ten chlapík je všechno jen ne borec, kterému bych věřil, že se o něj holky perou. To je pak těžké věřit tomuto příběhu. 50% ()

Reklama

claudel 

všechny recenze uživatele

Další lahůdka z milované Francie. Netradiční vztahovka a vztahovky na všechny způsoby Francouzi vždycky uměli a umí. Tragikomicky vystavěný a vypointovaný příběh tří fyzicky pohledných lidí, přičemž u Laetitii Casty považuji pojmenování její postavy Marianne za poměrně kruté a nevděčné, jelikož se mi už nezdá jako v dobách své nejlepší slávy jako francouzský symbol Marianne, jenž jí kdysi právem náležel. Ale proti gustu... Každopádně kvalitní filmový zážitek.... ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Francouzi jsou mistři v točení banálních scénářů. V jejich romantických vztahových komediích musí být rozervaný nebo přemýšlivý hlavní hrdina s rozcuchanými vlasy, který zřejmě neví o tom, že představuje ztělesnění dívčího snu. Krásná vyzrálá žena, které by propadl i mnich. Krásna dívka v rozpuku, z které se žena teprve stává. Malý byt. Klavír nebo tahací harmonika. Romantická zápletka, mravně volná. To je tento film Louise Garrela. Přehazovačky partnerů, láska, velká gesta, tajemství, drámo. O Francouzích se říká mnohé a všechno je to pravda. Ve Věrných nevěrných Garrel vypráví vlastně krátkou epizodu ze života několika běžných Francouzů, jejichž životní cesty se osudově protnuly. Zároveň ale využívá mnohdy absurdních, skoro až parodických dialogů, aby filmu dodal lehkost a vlastně banální vyprávění plynulo zábavně. Leitmotivem snímku je žárlivost a zkoumání pocitu, že člověk člověku náleží, který lidé často zaměňují za lásku, ačkoliv ve skutečnosti je to spíše touha, majetnickost. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Originální a inteligentní vztahové drama o nevěře soustřeďující se převážně na tři hlavní postavy. Laetitia Casta ve svých 41 letech je velko kočka a povedla se i Lily-Rose Depp, která je dcerou Johnnyho. Je to poměrně černohumorné, sarkastické a trošku podivné a naštěstí i velmi krátké. Zvláštní film a rozhodně né typičtí Francouzi. 60% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Film se natáčel v Paříži ve Francii. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Související novinky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (více)

Reklama

Reklama