Věrní nevěrní

• Francie L'Homme fidèle (více)
Trailer 2

Ábelovi se zhroutí svět poté, co ho opustí celoživotní láska Marianne, která mu oznámí, že čeká dítě s jiným mužem. O deset let později se k němu vrací, ale přináší s sebou také šokující tajemství. Drama o lásce, smutku, žárlivosti a nevěře je druhým celovečerním filmem známého francouzského herce Louise Garrela, který se kromě režie podílel i na scénáři. Ten napsal spolu s renomovaným Jean-Claudem Carrierem. V hlavních rolích se po boku Garrela objeví Laetitia Casta a Lily-Rose Depp. (Film Europe)

Trailer 2

slunicko2

Skvělý scénář 1)  vtáhne diváka do děje hned v první minutě a pak ho nepustí až do konce._____ 2)  Přiznám se, že příliš nechápu Abelův vztah k Marianne. Chovala se nehorázně hned v několika směrech a Abelovy reakce lze vysvětlit jediným způsobem - láska je slepá. Ale bolelo mě to snad stejně jako jeho, když jsem viděl, jak s ním mává._____ Ostatně Eva, další ženská protagonistka příběhu, se nechovala o nic lépe._____ 3)  Očividně masochisticky založený, jen vzácně se usmívajícící a silně charismatický 35letý Louis Garrel se podílel na scénáři, film si zrežíroval a zahrál si hlavní roli._____ Abelovu partnerku ve filmu, Marianne, hraje jeho novomanželka 40letá Laetitia Casta (od 10.6.2017)._____ Zamilovanou Evu si pěkně střihla 19letá Lily-Rose Deppová, dcera Johnna Deppa a Vanessy Paradisové._____ Rovněž Joseph Engel (syn Joseph) nezjištěného věku si mě získal._____ 4)  Výstižný koment: Vančura****, Marze***. ()

EvilPhoEniX

Originální a inteligentní vztahové drama o nevěře soustřeďující se převážně na tři hlavní postavy. Laetitia Casta ve svých 41 letech je velko kočka a povedla se i Lily-Rose Depp, která je dcerou Johnnyho. Je to poměrně černohumorné, sarkastické a trošku podivné a naštěstí i velmi krátké. Zvláštní film a rozhodně né typičtí Francouzi. 60% ()

angel74

Louis Garrel servíruje divákům poměrně banální příběh o lásce, ve kterém nakousne hned několik vztahových témat, jež ponoukají k zamyšlení. Zásadní problém však spočívá v tom, že chování a reakce jednotlivých postav ve vypjatějších situacích jsou jen ztěží uvěřitelné, stejně tak jako podivně smírné zakončení celého vyprávění. (65%) ()

Aljak

Tak skvelý film, ale... tá pointa na záver mi tam skutočne chýbala. Každopádne, po scenáristickej stránke to bola naozaj kvalitka. A samozrejme aj ten psychologický rozmer, ktorý bol zahalený takým rúškom tajomstva. Človek po celý čas vôbec netuší, komu by mal veriť a na koho stranu by sa mal prikloniť. Veľmi sa mi páčilo ako dej balansoval na rôznych hraniciach emočného spektra postáv - od (ne)lásky, cez žiadostivosť, až po vypočítavosť. A presne takéto psychologické hry mám na filmoch rád, takže Louis Garrel mi vynikajúco trafil do vkusu. Len škoda toho otvoreného konca... ()

Malarkey

Hodně zvláštní vztahovka, kterou ale Louis Garrel zvládnul režisérsky se ctí. Navíc se tu objevil i v hlavní roli, kde to do něj přítelkyně po tříletém vztahu v tlaku okamžitě navalí - rozchod, těhotná s kamarádem, ale jako kamarádi se vídat můžeme, ne? No a milý Louis si z toho k mému údivu nějak nic moc nedělá, protože čas uběhne a za pár let mu opět stojí před práhem. Tentokrát s dítětem. Těm vztahovým výkrutám jsem teda vůbec neporozuměl, ale jelikož se na to pěkně koukalo a hlavně to bylo docela krátké, s pohodou jsem mu to odpustil. Navíc Laetitia a Lily-Rose v hlavních ženských rolích byly jednoznačně dobrou volbou. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Film se natáčel v Paříži ve Francii. (ČSFD)

Související novinky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (více)