Věrní nevěrní

Louis Garrel

Joëlle Hache

Scénografie:

Jean Rabasse

Love story v ktorej mladícka vášeň na chvíľu zvíťazila nad rovnocenným ľúbostným vzťahom, ale tak rýchlo ako vzplanula sa aj rozplynula. Milenecký trojuholník, dvoch bývalých milencov a jednej mladej divošky. Bohužiaľ je film rozpovedaný v prvej osobe hlavného hrdinu Ábela. Hlavnej mužskej úlohy aj réžie sa zhostil Louis Garrel. On je ale najslabším článkom tohoto trojuholníka. Bývalá milenka, ktorá sa znova stala partnerkou a milenkou v podaní Laetitie Casta je zaujímavá, prefíkaná, citlivá a nepredvídateľná krásna dospelá žena. Naproti nej je náruživá mladá dievčina, ktorá je sestrou zosnulého partnera novo-nájdenej bývalej lásky. V tejto úlohe mladučkej divošky ma zaujala Lily-Rose Depp, ktorá jednoznačne zdedila talent po oboch rodičoch a predpovedám jej skvelú hereckú kariéru. Zaujímavá zápletka v dobrej metráži (našťastie iba 75 minút), ktorá je ale spracovaná ťažkopádne, niekedy až nudne. Ale kvôli dobrému príbehu a skvelým hereckým výkonom dávam 3 hviezdy.(16.4.2019)

Růžena výborná.(29.3.2019)

• Slepejsek

Slušný námět, bohužel příliš plytce vyprávěný (říkám si, co by s ním dokázal takový Woody Allen). Přes krátkou stopáž jsem měl pocit, že se film neskutečně vleče - a to ještě od hlavního tématu často odbíhá do bočních slepých uliček, které vztahy nijak neposouvají, jen nahánějí čas (namísto pseudodetektivní či gay-linie bych čekal víc kolem postavy Josepha, a to jak směrem k jeho tetě, tak k novému "otci").(6.4.2019)

Anotaci filmu "romantický" bych rozhodně škrtla. Naštěstí. Tady romantického nebylo nic. Super trefně a zajímavě zrežírovaný film na jinak už trochu fádní obehrané téma "výměny starého za lepší model". Zde mě od začátku bavila směsice velice vtipných neiotřelých dialogů a scén vytvářející téměř dokonalou až jakoby parodii na lásku, na city, na řízné řešení krize mezi partnery. Mně se tento artový film líbil hodně moc a je pravda, že charismatický Louis Garrel umí hrát i natočit zajímavý snímek. Deppova Růženka je celej taťka a vypadá to, že i ona má jakousi herecky výrazovou jiskru. Nemám co vytknout, takže 100%.(30.4.2019)

Louis Garrel je neskutečný charismaťák a je hrozná škoda, že jsem po skončení filmu měl další projekci a nemohl jsem zůstat na diskuzi, protože to muselo být hrozně zábavný. Potěšil mě i vzpomínkou na Miloše Formana. Jeho film je vlastně vztahovka, kde se střídavě proměňují zábavné a romantické nálady. Oba hlavní představitelé sympaťáci, samozřejmě Laetitia kočka největší. Škoda, že Lily nedostala více dramatického prostoru, protože souhlasím s francouzskou akademií, že ona je velký herecký talent a potenciál do budoucnosti, rozhodně mě baví sledovat její filmovou kariéru.(26.3.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)