poster

Věrní nevěrní

 • Francie

  L'Homme fidèle

 • Slovensko

  Verní neverní

 • USA

  A Faithful Man

 • Austrálie

  A Faithful Man

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 2018, 75 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marze
  ***

  Francouzi jsou mistři v točení banálních scénářů. V jejich romantických vztahových komediích musí být rozervaný nebo přemýšlivý hlavní hrdina s rozcuchanými vlasy, který zřejmě neví o tom, že představuje ztělesnění dívčího snu. Krásná vyzrálá žena, které by propadl i mnich. Krásna dívka v rozpuku, z které se žena teprve stává. Malý byt. Klavír nebo tahací harmonika. Romantická zápletka, mravně volná. To je tento film Louise Garrela. Přehazovačky partnerů, láska, velká gesta, tajemství, drámo. O Francouzích se říká mnohé a všechno je to pravda. Ve Věrných nevěrných Garrel vypráví vlastně krátkou epizodu ze života několika běžných Francouzů, jejichž životní cesty se osudově protnuly. Zároveň ale využívá mnohdy absurdních, skoro až parodických dialogů, aby filmu dodal lehkost a vlastně banální vyprávění plynulo zábavně. Leitmotivem snímku je žárlivost a zkoumání pocitu, že člověk člověku náleží, který lidé často zaměňují za lásku, ačkoliv ve skutečnosti je to spíše touha, majetnickost.(6.10.2019)

 • Aljak
  ****

  Tak skvelý film, ale... tá pointa na záver mi tam skutočne chýbala. Každopádne, po scenáristickej stránke to bola naozaj kvalitka. A samozrejme aj ten psychologický rozmer, ktorý bol zahalený takým rúškom tajomstva. Človek po celý čas vôbec netuší, komu by mal veriť a na koho stranu by sa mal prikloniť. Veľmi sa mi páčilo ako dej balansoval na rôznych hraniciach emočného spektra postáv - od (ne)lásky, cez žiadostivosť, až po vypočítavosť. A presne takéto psychologické hry mám na filmoch rád, takže Louis Garrel mi vynikajúco trafil do vkusu. Len škoda toho otvoreného konca...(5.6.2019)

 • kolemjdouc
  *

  Film mě zklamal svojí laciností do které sklouzl, po jakž takž rozjezdu,zhruba po čtvrt hodině.Klasický trojúhelník s přídavkem kluka o kterém ani nikdo pořádně neví čí vlastně je.A aby toho nebylo málo tak ještě naservírovali Depp jejíž role už byla jakoby navíc..Ale dobrá kamera a ani nevadily titulky protože líne tempo filmu dovolilo číst a současně sledovat děj.A to,že je Carrier renomovaný a slavný ještě neznamená že se občas neutne.Jsem fanda Francie a okolí ale tentokrát velké zklamání.Aspoň že se na Garrela dá koukat a má poměrně příjemný i hlas.(16.8.2020)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Originální a inteligentní vztahové drama o nevěře soustřeďující se převážně na tři hlavní postavy. Laetitia Casta ve svých 41 letech je velko kočka a povedla se i Lily-Rose Depp, která je dcerou Johnnyho. Je to poměrně černohumorné, sarkastické a trošku podivné a naštěstí i velmi krátké. Zvláštní film a rozhodně né typičtí Francouzi. 60%(10.6.2019)

 • claudel
  ****

  Další lahůdka z milované Francie. Netradiční vztahovka a vztahovky na všechny způsoby Francouzi vždycky uměli a umí. Tragikomicky vystavěný a vypointovaný příběh tří fyzicky pohledných lidí, přičemž u Laetitii Casty považuji pojmenování její postavy Marianne za poměrně kruté a nevděčné, jelikož se mi už nezdá jako v dobách své nejlepší slávy jako francouzský symbol Marianne, jenž jí kdysi právem náležel. Ale proti gustu... Každopádně kvalitní filmový zážitek....(31.7.2020)

 • - Film se natáčel v Paříži ve Francii. (Stoka)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)