Věrní nevěrní

A Faithful Man

A Faithful Man

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 2018, 75 min

Francouzi jsou mistři v točení banálních scénářů. V jejich romantických vztahových komediích musí být rozervaný nebo přemýšlivý hlavní hrdina s rozcuchanými vlasy, který zřejmě neví o tom, že představuje ztělesnění dívčího snu. Krásná vyzrálá žena, které by propadl i mnich. Krásna dívka v rozpuku, z které se žena teprve stává. Malý byt. Klavír nebo tahací harmonika. Romantická zápletka, mravně volná. To je tento film Louise Garrela. Přehazovačky partnerů, láska, velká gesta, tajemství, drámo. O Francouzích se říká mnohé a všechno je to pravda. Ve Věrných nevěrných Garrel vypráví vlastně krátkou epizodu ze života několika běžných Francouzů, jejichž životní cesty se osudově protnuly. Zároveň ale využívá mnohdy absurdních, skoro až parodických dialogů, aby filmu dodal lehkost a vlastně banální vyprávění plynulo zábavně. Leitmotivem snímku je žárlivost a zkoumání pocitu, že člověk člověku náleží, který lidé často zaměňují za lásku, ačkoliv ve skutečnosti je to spíše touha, majetnickost.(6.10.2019)

• kolemjdouc

Film mě zklamal svojí laciností do které sklouzl, po jakž takž rozjezdu,zhruba po čtvrt hodině.Klasický trojúhelník s přídavkem kluka o kterém ani nikdo pořádně neví čí vlastně je.A aby toho nebylo málo tak ještě naservírovali Depp jejíž role už byla jakoby navíc..Ale dobrá kamera a ani nevadily titulky protože líne tempo filmu dovolilo číst a současně sledovat děj.A to,že je Carrier renomovaný a slavný ještě neznamená že se občas neutne.Jsem fanda Francie a okolí ale tentokrát velké zklamání.Aspoň že se na Garrela dá koukat a má poměrně příjemný i hlas.(16.8.2020)

Originální a inteligentní vztahové drama o nevěře soustřeďující se převážně na tři hlavní postavy. Laetitia Casta ve svých 41 letech je velko kočka a povedla se i Lily-Rose Depp, která je dcerou Johnnyho. Je to poměrně černohumorné, sarkastické a trošku podivné a naštěstí i velmi krátké. Zvláštní film a rozhodně né typičtí Francouzi. 60%(10.6.2019)

Tak skvelý film, ale... tá pointa na záver mi tam skutočne chýbala. Každopádne, po scenáristickej stránke to bola naozaj kvalitka. A samozrejme aj ten psychologický rozmer, ktorý bol zahalený takým rúškom tajomstva. Človek po celý čas vôbec netuší, komu by mal veriť a na koho stranu by sa mal prikloniť. Veľmi sa mi páčilo ako dej balansoval na rôznych hraniciach emočného spektra postáv - od (ne)lásky, cez žiadostivosť, až po vypočítavosť. A presne takéto psychologické hry mám na filmoch rád, takže Louis Garrel mi vynikajúco trafil do vkusu. Len škoda toho otvoreného konca...(5.6.2019)

• MM_Ramone

Francúzsky film "Verní neverní" (L'Homme fidèle) som sa rozhodol si pozrieť predovšetkým kvôli tomu, že tam hrá Lily-Rose Melody Depp. Je to totiž dcéra slávneho amerického herca Johnnyho Deppa a francúzskej speváčky Vanessi Paradise. Bol som hodne zvedavý či podedila herecký talent po otcovi a zmyselnú krásu po mame. V tejto vzťahovej dráme si zahrala, keď mala devätnásť rokov. Je to roztomilá mladá slečna. Film ma síce nijak zvlašť neoslovil, ale som rád, že som mal možnosť vidieť herecké kreácie Deppovej dcérečky. Časom by z nej mohla byť fakt dobrá herečka. **(13.1.2020)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

• - Film se natáčel v Paříži ve Francii. (Stoka)