Byl jsem Youtuber

Dokument zachycuje cestu jednoho z nejznámějších českých Youtuberů Jirky Krále k jednomu milionu odběratelů. Kromě něj se v dokumentu objeví nejvýraznější postavy české a slovenské Youtube scény. Video bylo zároveň tím úplně posledním, které na svůj Youtube kanál Jirka Král umístil. Celý film ke shlédnutí zde. (ČSFD)

gemi

Zajímavá cesta do hlubin youtuberovy duše. Málokoho napadne, že youtubering je taky (a to především!) práce s lidmi a kdo pracuje s lidmi, riskuje vyhoření. A to se stalo i Jirkovi Královi. ()

Likan7

Kvalitně a profesionálně natočený dokument, který se hlavně díky fantastickýmu soundtracku DJ Wiche posouvá na úplně jinou úroveň. Nesledoval jsem Krále, věděl jsem ale o něm a díky tomuhle si rozhodně získal můj respekt a uznání. ()

vikino1 odpad!

Když slyším slovo Youtuber, tak se mi ježí všechny chlupy na těle. Nechápu, jak v dnešní době může někdo fanatizovat děti od 7 do 15 let a nikomu to nepřipadá divný. Vždyt i Facebook je od 13 a má to své opodstatnění. Na sledování porna na internetu je věková hranice18, měli by uzákonit na sledování Youtuberů aspoň na 16 let. 99% youtuberů jsou vylýzaní magoři co vlastně nic neumí a ještě namlouvaj dětem jak jsou boží. Vůbec se nedivím, že s tím všichni včetně Jirky Krále nakonec seknou, protože jakmile jejich "followeři" odrostou a začnou mít vlastní názor na svět, tak je zákonitě tihle paraziti - co cílí na tu nejvíce zranitelnou životní etapu každého člověka - nakonec přestanou zajimat.. Youtuberům totiž nejde o to, vychovat nebo snad někoho něco naučit, jim jde jen o vlastní sledovanost a z ní profitujici zisk. ()

Meev

Za mě nejpovedenější dokument- ohledně ytberů. Skvělá kamera, rozhovory s ostatními a délka, zpracování, prostě skvělé, není, co bych vytkl. Mnohem lepší, než Nejsledovanější. ()

hazdrova

Film som si pozrela, lebo ho všetci Yutuberi odporúčali. Zaujímavé spracovanie na tri kapitolky tomu dali nádych filmu. Myslím, že keby niektorí rádoby youtuberi skončili takýmto filmom, urobili by mi radosť. Ale na československú tvorbu a úroveň to bolo veľmi dobré. 3* ()

Sssiksseilor odpad!

Wow!!! Ahojda děcka, jsem král a jsem strašně kůl. Hrozně bych si s váma povídal, ale už mám rodinu a chci cestovat a bez těch vašich stupidních keců je mi o dost lépe, tak zase čau... Prostě hodina o československých youtuberech, takže doporučuji se hodně posilnit, ať tuhle necelou hodinu dáte do konce. Uvidíte hejna spratků s foťáky (rozuměj s mobily), co si toužebně fotí hrstku odrostlejších smradů, jenž se rozhodli stát youtubery, z něhož se jeden s největším počtem fakanských odběratelů vlastně rozhodl přestat youtuberem být. Obsah celé hodiny je zde za hranicí demence a těžko se mi hledá dokument, který by byl tak stupidní. Záměrně je zde přirozeně cíleno na hordy těch nejmenších, co dají lajk i tomuhle kokotovi, když si zrovna strčí lžíci skořice do huby a dělá, jak moc je to nesnesitelné (kéž by). Dá se tedy očekávat, že popularita téhle pičovině rozhodně chybět nebude. Za sebe mohu s radostí tvrdit, že jsem ty rojící se sračky dal až k závěrečným titulkům (hurá, jsem taky boss) a také si ctít faktu, že jsem ani jednoho čuráka či piču z videa vůbec neznal a nikdy o nich neslyšel (tedy až na fakt, že existují tihle nekoukatelní i neposlouchatelní youtubeři). Závěrem se ale cítím stále plný emocí, takže se trochu uvolním... Minecraft je nekoukatelný vyhnilý hnus a byl takový už při vydání. Všichni youtubeři z videa jsou nepříjemní idioti s myšlením retardovaného fetusu. Muset sledovat podobné sráče každý den, tak si zaručeně skočím (z přízemí, protože nejsem debil, abych se kvůli takovým nulám zabil). Mrdat celou pop bieber éru i s jejich účesy a omezeností. Mrdat to všechno! ()

tom130

Jirka má to štěstí, že v pozadí má svého bratra, který mu dle mého názoru velmi pomohl se značkou “Jirka Král” a velmi dobře si spočítali, že doběh jeho videí bude nějakou dobu trvat. Dokument stojí za shlédnutí a s některými myšlenkami se i ztotožnuji. ()

AgnesDee

Natočené to rozhodně není špatně, jde vidět, že režisér věděl, co dělá. Spíš mi ale vadí, co všechno tento dokument způsobil, tím myslím přiživování se na tom, že protagonista skončil. ()

Romeroo

V rámci domácí youtube scény lepší kousek. Nelze srovnat s nějakým TV dokumentem, takže pohled na dílo Jirky Krále může mít několik pozorovacích úhlů. Dokoukal jsem bez újmy na zdraví, znova bych už neriskoval, CZ herní youtube scéna má v současné době žumpoidní kvalitu... ()

donnovann odpad!

Jsem vděčný za svoje dětství, které se tak liší od dnešní generace. Tahle sebranka, která na youtubu "baví" vyloženě děti by se měla probrat, přestat si hrát na bůh ví jaké celebrity a živit se pořádnou prací. Těším se až tahle éra skončí a tito nadaní lidé nebudou mít v životopisu nic jiného než "ifluencer", o takový se budou firmy jen prát. ()

stepanhalama

Skvělé zobrazení cesty největší ikony českého Youtube Jiřího Krále. Na poměry českého Youtube je to velice profesionální dokument s pěknou kamerou, skvělým stříhem, výpravou a závěrečným poselstvím, že je důležité dělat to, co tě naplňuje, ale jen do doby, než z toho "vybouchneš". 80% ()

Karlos8

Blesk z čistého nebe. Tak nějak by se dal nazvat připravovaný speciál od Jirky Krále za jeden milion odběratelů na YouTube. Místo toho se konala jakási derniéra, protože další video už světlo světa nespatří. Pro mě byl Jirka jediným youtuberem, kterého jsem sledoval pravidelně posledních několik let. Vždy se mi na něm líbila jeho upřímnost, lidskost a přirozenost. Přišlo mi, že se umí od srdce zasmát a že si na nic nemusí hrát. Perličkou byly navíc jeho charitativní streamy či soutěže pro ty nejmenší. Ano, toto není hodnocení onoho dokumentu, ale komplexní shrnutí mého postoje k tomuto člověku, kterého jsem mimo jiné nikdy neviděl. Dokument vyzdvihuje především perfektní střih a práci s kamerou. Je kladen důraz na detaily, což značí, jakou markantní práci dalo tento dokument vytvořit. Zapomenout nesmím na hudbu, které si po většinu času ani nevšimnete, pak ale přijde konec a vše graduje neskutečným způsobem. Tohle byla velká tečka za něčem hodně velkým. Jirko, velký palec nahoru za vše, co si ve svém životě dokázal včetně tohoto dokumentu. ()

ESNYR

Dávám tomuto "Králi" českého jůtubu, pár měsíců než si uvědomí, že tou neskutečně otrocky ponižující prací, kdy celý měsíc musí vstávat v nekřesťanskou hodinu, nevydělá ani tolik, kolik si před tím vydělal za týden aniž by hnul prstem a nebo vstal z postele. Pak se můžeme těšit na další veleupřímné video "Jak jsem se vrátil, protože jsem Vám chyběl". Odmítám hodnotit něco, co má z filmovou databází společného asi tolik jako hovno v kanále. Jinak odpad. ()

hrumsrt

I Leoš do toho šel! xD Každý den děkuji, že mě tahle doba sledování gamingu (dokonce Minecraft) minula.. Víte na co je dobrý YT? Jen jako vzdělávací médium - podcasty, dokumenty a pak ještě jako přehrávač hudby! Pro fanouška to asi může dávat nějaký emotivní nádech, jinak to ale není nic než citová ždímačka. Mne to ale nechalo chladným. Celé to je dobře natočené, jsou tam všichni, kdo by asi mohli. být. Ale obsahově? xD! ... Jirka přišel a zase odešel. Není ničím víc, nepřišel s něčím novým. Jen hrál veřejně... ()

BORKLASER

Na tento dokument sem klikl omylem a nemohl pomalu ani dokoukat.Sirka hold ví jak si nahrabat fame...mě by zajímalo co chce dělat dál...makat rukama? dávám mu pul rok než zjistí jakou měl pohodu a jak lehce si mohl vydělat peníze a je zpátky..dokument pěknej ale jde z něj vidět ta faleš a jako osoba je to pro mě ubožák.. ()

Diego75

Nikdy si nestáhnu Tik Tok, nikdy nebudu poslouchat český rap, nikdy jsem nehrál Pokémon GO a nikdy jsem si nepořídil fidget spinner. Jsem prostě staromódní člověk, který si raději pustí film s Belmondem, než aby denně sledoval cizí a obyčejný nezajímavý život. Když už zamířím na Youtube, tak si pustím nějaký hudební videoklip, ale nepochopím, jak někdo může brát youtubery jako celebrity a dnešní děti je ke všemu mají za vzor. Asi žiji v jiném světě, ale dávám jen jednu hvězdičku a to za rozum a odvahu Jirky Krále, který přišel na to, že svůj život chce zasvětit něčemu smysluplnějšímu. P.S. Zase jsem asi mimo, když tenhle film komentuji po třech letech jeho vzniku... ()