Byl jsem Youtuber

Dokument zachycuje cestu jednoho z nejznámějších českých Youtuberů Jirky Krále k jednomu milionu odběratelů. Kromě něj se v dokumentu objeví nejvýraznější postavy české a slovenské Youtube scény. Video bylo zároveň tím úplně posledním, které na svůj Youtube kanál Jirka Král umístil. Celý film ke shlédnutí zde. (ČSFD)

honajz2

Dokument pro fanoušky Jirky, ostatní se u toho unudí. Já nejsem fanda Jirky, takže jsem se ukázkově nudil. Dvě hvězdy dávám jen proto, že to je lepší než ta reklama na YouTube, ale i přesto to za moc fakt nestojí. U kravin si většinou píšu poznámky, co jsem si z filmu odnesl, naposledy jsem si je psal u dokumentu o Aporveru a tady jsem si je psal taky, tak se o ně podělím. A nejsem žádný neznalec, v youtuberech a youtube obecně se celkem vyznám. Nebudeme to okecávat, jdeme na to: Jirka Král patří k starším youtuberům? Průkopník byl přeci Crafák, MenT, Gogo atd. A ty úplně první dneska už nikdo nezná. MRShontey, neříká to dnešním děckám něco? Nenápadná reklama na Zetko. Tvorba na YouTube stoupla nahorů? No dobře, volání animovaným postavám ve tři ráno, trapné reakce na všechno možné, megatrapné pranky a každý youtuber má na svém kontě nejmíň jeden "rap song". To je kvalitní tvorba, ty vole... Je zajímavý, jak se youtubeři zprvu báli svých fanoušků a vyhýbali se metrům a obchodním centrům, jen aby je neviděli. Co jste čekali, že vám všem dají pokoj? Ty vole, ta reklama na Zetko tam je snad každé dvě minuty... Tak nebýt účasti ve Farmě (to byl taky super pořad...), nikdo Jirku nezná. V tom dokumentu vystupuje člověk, co má nad 45 let! On by ho fakt bez té Farmy nikdo nikdy neznal. Hrajeme si na umělce, máme film rozdělený na kapitoly! Leoš Mareš vylezl, proboha, kam se nenarve, já na něj už mám alergii... Jirka dobře personifikoval fanoušky na YouTube - nikdy neodpustí ani nejdrobnější chybu. Já bych ještě dodal, že jsou schopní se hádat několik dní o gramatické chybě. Záběr na garáž vrchol filmu, ten aspoň za něco stál. O odchodu z YouTube řekl hlavně svojí rodině, ale jeho máma to neví. Pořád ho to baví, ale nechá toho, aby měl supr čísla (milion odběratelů) a dobrý vzpomínky, protože kdyby pokračoval, mohlo by ho to přestat bavit a mohl by mít negativní reakce. Přeberte si tu větu po svém. Na tomhle kanále žádné video už nebude. Za dva roky čekám návrat Jirky, jelikož bez youtube je nic. Ta hudba v titulcích, to je dílo :D Unikátní děkování v titulcích jednotlivcům, občas to je celkem šílené. Tak, tady končí poznámky a zároveň dokument. Bylo to nádherné, někdo na YouTube skončil a natočil o tom dokonce film! Konec jedné youtube legendy - no a co, stejně jednoho dne odejdou všichni, jelikož ten trend nevydrží věčně. Všichni ti ve videu taky jednoho dne s natáčením skončí. A doufám, že aspoň jeden z nich natočí čtyřhodinový životopisný film o tom, jak začínal na youtube, ze začátku ho nikdo neměl rád a pak ho všichni milovali a teď končí. Btw, doporučuji si přečíst komentáře pod videem, spousta děcek tam brečí a vylévají si srdíčko. 2* ()

Hees

Koncepčne dobre zvládnutý dokument a na odpad to nie je určite nech je to o komkoľvek a samozrejme slušná práca s kamerou. Tí čo dali zlé hodnotenie (jedna hviezda a odpad) si tu liečia len nejaké komplexy, akokoľvek nie som fanúšik tohto youtubera nejde o človeka, ale o kvalitu dokumentu. ()

zette

Jednou jsem si na Youtube pustil holku, ktera chodila po drogerii a davala rady co si lide maji koupit. To je moje jedina zkusenost s timto trendem a zadneho Youtubera z filmu neznam. Dokument mi prisel zajimavy a celkem dobre natoceny. O nametu si kazdy muze myslet sve, ale davat tomu odpad je na povazenou.-). ()

chelseaman22 odpad!

Reklama na to, jak to z podřadné reality show dotáhnout na OSVČ s předmětem podnikání „natáčení a sdílení vatou naplněných videí“ a „dělání vocase pro publikum mladší deseti let“. odpad! ()

Lachtaan

Léto 2012. Nová show Farma na obrazovkách TV Nova, která mě jednoduše zaujala. Spousta různorodých tváří mezi soutěžícími, z nichž si většinu pamatuju dodnes. A mezi nimi mladý blonďák z Brna, kterého pár týdnů po finále celé show zcela náhodou nacházím na YouTube, jak zkouší mou oblíbenou hru Minecraft. Zjišťuju, že už má více dílů, že prostřednictvím natáčení onu hru teprve objevuje stejně jako já. A než se naděju, jeho kvalita stoupá, videa přibývají, tvorba se mění, já ji stále sleduju a jeho činy obdivuju. Oba stárneme, oběma se mění preference. Jemu v tom, čím chce lidi nadále bavit, mně v tom, co mě ve formě youtubových videí baví. A tohle všechno se táhlo a měnilo během dlouhých 6 let. Mně je 18, žiju v bezprostředním okolí lidí, kteří českou YT scénu totálně odsuzují. Já si ovšem jistá videa od vybraných tvůrců pouštím s chutí u večeře i jako dospělý člověk a jedním z toho mála, u jejichž obsahu jsem stále vydržel, je právě Jirka Král. Pro jeho upřímnost, nadnesenost nad nepříjemnými věcmi a vychytralost nad dnešmím světem ho obdivuju jako člověka a převážně jako influencera, který naši nejen českou komunitu ovlivňuje a motivuje tím správným směrem. Ovšem ne každý asi ještě dostatečně nedospěl, aby si to uvědomil. Patří ti velký dík Jirko. Svým posledním videem si se rozloučil důstojně a i se svými stále poměrně omezenými možnostmi jsi tímto dokumentem absolutně převálcoval pochybně přijaté Nejsledovanější, kteří přeci jen dostali podporu silnější produkce a distribuce do českých kin a posléze na nosiče. Když jsem dokument sledoval živě v premiéře, v žádném případě mě nenapadlo, že se objeví i zde v databázi. Tím jak je ale kvalitně zpracován a pro jeho poslání ho zde vítám všemi deseti a jsem nesmírně rád, že jej mohu ohodnotit. Jako třešničku na dortu tvorby jednoho skvělého influencera české internetové scény. ()

Yoshimitsu

Některé youtubery na české scéně sleduji a Jirka patří k těm, který mě spíše otevřel pusu dokořán svými nadačnými a speciálními projekty pro lidi. Dokument není špatně zpracovaný a hudba od Wiche je super, ale ztrátu nepocítím. Dávám 60% ()

Mr.KarlAdler

"Hry hraješ, mluvit umíš a vypadáš relativně normálně, tak to zkus..." Jako sonda do uvažování komunity lidí, kteří tak úplně nevědí, co vlastně dělají a jak a proč se z nich staly hvězdičky, které popularitu s tím spojenou neunášejí, je to dobrý. Potvrzuje to podle mě nejenom naivitu těchhle lidí, z velké části "mimo obraz" reálného světa, ale taky jejich slabou schopnost sociální integrace, kterou vyřešili youtuberingem. Je to zvláštní svět, ve kterém stačí umět a vědět málo (třeba hrát Minecraft) a dosáhnout mnohého. A to především v tom, že doslova z ničeho dostanu pocit, že můj pohled na nějaké téma je důležitý a světu skutečně něco přináší - to tady čiší doslova z každé, často prázdné výpovědi. Ve své podstatě je to vlastně symbióza, přičemž divák a youtuber jsou střídavě parazitem a hostitelem. Postupně se obě skupiny navzájem ničí. Tenhle dokumentík dokazuje, že youtubeři na svou slabou schopnost začlenění dojedou podceněním žíznivého davu, který nemá slitování. Některým už zvoní umíráček, stačí se podívat, jak svou tvář na poslední chvíli prodávají ve velkých médiích, než přestane vynášet peníze úplně. Samozřejmě všechna čest těm, co točí a skutečně mají co říct. To ale v téhle branži přirozeně není podstatou úspěchu. Dovedu si představit, že observační dokument zkušeného tvůrce by sloužil jako skutečný doklad vnitřní samoty doby internetu. Byl jsem Youtuber je v jádru sobecká oslava a připisování velké důležitosti něčemu, co ji primárně nemá. ()

vyfuk

Co na to říct? Určitě tu budou lidi, kteří budou mít kecy. To je u kontroverzní věci docela i logické. O YouTuberech může člověk napsat nebo natočit cokoliv a stejně to dopadne zle nebo alespoň rozporuplně. Tohle, docela i chápu. Jirka Král dokázal být rozporuplnou postavu i pro Youtubery. I když byl takový kápo, který dokázal jakoby i spoustu věcí zařídit. Na jednu stranu asi určitě můžeme říct, že to je člověk, co něco dokázal. A v podstatě i vybudoval. Sice to je království, které může smrdět hnojem. Tohle video/film je vlastně rozloučení s tím vším co udělal. Nic proti tomu. Jen hold záleží. Co dodat. Natočeno, vskutku není špatně. (viděno už někdy v září) ()

Melios

[SPOILERY!] |Byl sem Youtuber je dobrou ukážkou toho ,čo sú YouTuberi schopný spraviť a ako z obyčajného hobby ,kde partia týpkov natáčala Minecraft zo svojej izby sa stal celosvetový trend ,ktorý prerástol na Influencerstvo a z toho sa väčšina z nich dostala na obstojné filmárské posty. | | A Jirka Král je dôkazom ako sa z idiota internetu môže stať vplivný človek ,ktorý na svoju dobu dokázal kladne ovplivniť svojich divákov. Dostaneme tu jeho stručnú históriu ,ktorá začína jeho učinkovaním v seriálu Farma ,cez jeho Minecraft kariéru ,kde sa do rozhovoru zapoja aj iné známe tváre ako Erik Meldík z legendárnych ViralBrothers ,alebo pokojný Matej Slažanský a.k.a Selassie. Dokument nie je spravený nejak profesionálne ,ale je urobený veľmi poctivo ,ale od amatérizmu ma na míle ďaleko a produkcia je dobre vypracovaná. Koniec dokumentu je lemovaný Jirkovou správou ,že končí na YouTube a bude sa stopercentne venovať svojej firme - Zetku. Nie som Jirkov fanúšik ,ale myslím si ,že to rozhodne nebol kdejaký pobuda a pre dnešnú mládež je to dôležitá osobnosť. Len taká priateľská rada - keď do videa dávate videa ,čo sú renderované na 30FPS ,ale vaše videá bežia na 60FPS potom sa modlite ,aby sa vám to nespomalilo a nelagovalo. | | VERDIKT: Čistá a dobre odvedená práca a svoj dokument si Jirka Král za mňa zaslúžil. Dokumentu udeľujem solídnu známku: B ...Tento dokument Milenialisti a staršie generácie moc nepochopia... | ()

Callas

10/10 Moc příjemné překvapení! Dokument o lidech, které neznám a jejichž tvorbu nesleduji, který přesto dokázal zanechat hlubokou stopu. Ilustruje totiž jak obrovsky důležité je jít v životě vlastní cestou a tvrdě pracovat na tom, aby to bylo možné. Někdo tam uvidí konec, někdo odvahu, někdo přátelství a komunitu a někdo youtubery v novém světle. Všichni ale uvidí fascinující příběh Jirky Krále a dostanou skvělou příležitost zamyslet se nad tím svým. Jirko, díky za inspiraci! ()

dan4815 odpad!

Jirku rád nemám, ale pokusím se být objektivní. Je to sračka. Ne, vážně, recenze by neměly být o spoilerech, ale o tom, co je na filmu dobré a co špatné. Dobré věci... konec Jirky, špatné věci? Vše. Ale vážně, teď už nebudu vyzrazovat děj. Kamera a celkově dokument působí velmi profesionálně. Když přim... když zavřu obě oči a zacpu si uši, mohl bych říci, že jsem si vybral lepší variantu. Na obranu Jirky musím říci, že celá má negativita není jenom kvůli němu, jednoduše mi nepřijde dobré natáčet o sobě a české YT scéně dokument, když není o čem točit. Na jednu stranu poukázal na fakt, že brzy plno českých streamerů a youtuberů budeme potkávat na ulicích, nejspíše před metrem nebo na Václaváku, v žebrající poloze s nějakou kreativní jednoslovnou prosbou o peníze. YT upadá, Jirka odešel ještě se ctí... ono mu asi nic jiného nezbývá, populační boom zrovna není a jeho fanoušci brzy dosáhnou desátého roka života, což už mentálně stačí na jiné autory. Na jednu stranu, kdybych byl nějaký trosečník, který se dostal po letech do civilizace a neznal nic jiného, než kokosový internet, tak by mi dokument... asi řekl stejné hovno jako člověku, který se o Youtube zajímá. A proč? Protože je naprosto zřejmé, že na tvůrce videí je vyvíjen veliký tlak, postupem času se z koníčku stává nutnost pro peníze i pro udržení diváků. Když začne klesat sledovanost, tak se do popředí dostává také deprese, strach z neúspěchu, syndrom vyhoření. V tomto ho chápu, ale na dokument to opravdu není, naše YT scéna není zase tak zajímavá. Jirka má určitě co nabídnout, ale když jsme u toho, je jeden z mnoha, ale u něj to cítím dost výrazně, že je velmi neosobní a do jisté míry vypočítavý. ()

Chundys

Dobřeeee, opět dávám průměr! Jako asi opravdu smekám před Jirkou že skončil... Abych to upřesnil ještě, tak žádný jedno postnutý video jsem neviděl až na tohle byl jsem youtuber, viděl jsem ho jen kdysi ve Farmě, protože u nás doma tyhle reality show frčí (než jsem usedl k počítači a radši začal koukat na seriály, filmy a nebo utíkal ven do reality za zážitky). Takže abych to shrnul Jirko gratuluji! Já youtubery asi nikdy nepochopím i když si taky točím videa, fotím různé fotky a chci se pochlubit světu (viz instagram, úplně jsem opustil facebook), přesto mam asi jinou vidinu toho všeho a ano asi někteří youtubeři jsou hodní, dobří a milí, ale bohužel tak rapidně se to celé rozrostlo, že opravdu není nálada a hlavně HLAVNĚ čas na to sedět u počítače a koukat na videa, streamy na youtubu (nic ve zlém), to si jdu radši ven zaběhat, vezmu ženu na nějaký krásný výlet, dovolenou (sdílet s ní a kamarády zážitky), posedět si u kafe a poklábosit, nebo si prostě jen tak v klidu pustit nějaký film před spaním! Takže Jirko znova gratulace a já jdu třeba koukat na film :-) ()

Bozvav

Jako sonda do Youtuberovi duše zajímavé, jen bych to zkrátila tak na 10minut, neb většina mouder by se dala shrnout do jedné věty. Na stranu druhou, na účastníka splaškové reality Farma dobrý. Za mne jediný youtuber, kterého jsem povolila dcerám, byl Kovy a Martin. Jinak nikoho. A zaplať pánbu ani je to moc nechytlo. Nicméně tento dokument jsem shlédla na základě brilantního komentáře kolegy Verbala. V podstatě má pravdu, jen ji prezentuje tak nějak v nahé podobě. Za mne jedna hvězda ani vlastně nevím co. ()

Shredo

Špeciál špeciálov. Za milión subscriberov natočiť posledné video a opustiť YT scénu, v podstate v tom najlepšom, chce riadne gule. Som tvoj rovesník a úplne rozumiem tvojmu kroku. Si talentovaný a šikovný chalan, ktorý to v hlave usporiadané má a vie, čo chce. A YT to už nie je. K dokumentu : perfektne zostrihané, výborné rozhovory, jasne a zrozumiteľne vysvetlené, chronológia udalostí funguje ako hodinky. Sám som už sledovanie youtuberov opustil, komunita je zahltená inými vekovými priemermi divákov, ktorí si tým krásne nahradili TV. Nemám pochýb o tom, že by si sa v živote stratil, alebo vrátil pracovať do Mekáča. :) ()

Olík

„Čo bolo, to bolo! Terazky niesi youtuber!“ Co dodat? Ano, vím kdo je Jirka Král. Ne, neviděl jsem (vyjma tohoto) žádný jeho internetový produkt. Ano, v pointě mne jeho existence nechává chladným. Ne, nemám primárně nic proti takzvaným youtuberům (pokud jejich tvorba má alespoň trochu úroveň). Tenhle „sbohem a šáteček“ populární internetové persony je určený především jeho skalním. Pro nás starší a pokročilé je to jednom další „vzdělávací“ sonda ve stylu youtubering je tohle a tohle. Když pominu téměř hodinovou stopáž, tak k nerozeznaní od reportáže publicistického pořadu….a je totálně jedno, že by se to celé mělo točit kolem postavy Jirky Krále. Král, královna, princezna, Bajaja, drak….za mne pouze jedna z mnoha cest do hlubin subkulturní duše. ()

TheSompeque

Jirku jsem nikdy pořádně nesledoval, byl jsem jeden z těch lidí, kteří ho znají především z Farmy a jeho YT kanál jsem neměl mezi sledovanými. Přesto musím říct, že Byl jsem Youtuber je solidní kus práce, na které muselo být vyloženo obří množství času. Skvělý střih, kamera, návaznost a celková atmosféra dokumentu, který je tečkou za Královou YT kariérou. A musím říct, že velmi zdařilou. ()