Třeba jsi vrah (festivalový název)

You Might Be the Killer

Horor / Komedie

USA, 2018, 92 min

• majo0007

Taký low-budget crossover Piatku 13. a Masky. Nebolo to ani scary, ani funny. Potešil akurát tak titulný end-credits song, ktorý som si pustil 2x. Ale že by som si niekedy pozrel film 2x ozaj nehrozí.(7.3.2019)

Uprostred rušného pracovného večera obdrží Chuck (Alyson Hannigan) telefonát od svojho kamaráta Sama (Fran Kranz), ktorý je vedúcim letného tábora pre deti. Oznámi jej, že je v problémoch, pretože viac ako polovica jeho kolegov bola zavraždená krutým vrahom v maske, ktorý začal terorizovať ich kemp. Kvôli neschopnosti záchranných zložiek je Chuck jedinou osobou, ktorá mu môže pomôcť prežiť tento teror. - Režisér už má za sebou pár výraznejších hororových počinov, a aj keď som z nich videl len jeden, podla hodnotení kamarátov vidím, že žiadny z jeho projektov nie je vyslovene odpadový. You Might Be the Killer osloví predovšetkým fanúšikov Slasheru, ktorých prekvapí svojou kreativitou. Najviac vyniká nápadité spracovanie s nezvyčajným štýlom vyrozprávania príbehu, vizuálom pripomínajúcim osemdesiate roky a kamerou, ktorá sa neštíti ukázať pri vraždách tie naj(ne)chutnejšie detaily a gore, na ktorom si tvorcovia dali záležať. Naviac je tu fajnový Fran Kranz, ktorý už roky dokazuje, že si dokáže vždy vybrať hororové úlohy, ktoré mu sedia. Kopa odkazov na hororové klasiky a rôzne hříčky so žánrovými pravidlami sú len ďalším bonusom, za ktorý si tento počin zaslúži silné tri hviezdičky. + herec z The Cabin in the Woods, Bloodsucking Bastards a The Dark Tower + herečka z SiREN(23.12.2018)

Připomínka všech těch báječných krvavých táborů, nešťastných pátků a hrátky s maskou, které ze všeho nejvíce připomínají Ashe Williamse a snad jen trochu Stanleye Ipkisse (Maska). Tedy retrospektivní vyprávění, kdy střídavě sledujeme jednu linii s telefonickým rozhovorem a druhou linii s krvavými událostmi v táboře, mi moc šťastné nepřišlo, ale ve finále jsem se nenudil. Záměrné odkazy na hororové filmy byly mnohdy až zbytečně doslovné, ale pro nefanouška žánru zřejmě nutné (ten však film možná neocení vůbec). Nejvíce mě tak potěšilo gore - uťatá hlava, rozťatá hlava, ruce pryč a střeva ven. Přesto jsem měl pocit, jako by se tvůrci báli více odvázat. Komedie téměř ne, strašidelná atmosféra v náznaku. Na jedno podívání dostačující.(5.7.2019)

Není nad to si pustit horor, kterej o sobě ví, že je bejkovina a tak z toho faktu těží maximum. Zde to splnil na jedničku s hvězdičkou. Stylová hororová jednohubka, která si střílí ze všeho a dělá to docela dobře. Jen ta Alyson v HIMYM nevypadala jako cuchta, ale tu hororovou profesionálku zahrála parádně. Je to záměr nebo stáří?(5.7.2019)

• Morholt

Zvrat v přišel vlastně hned na začátku a reverzní styl vyprávění mi docela seděl, ale to bylo tak všechno. Pokud pominu nějaké to gore, je to zoufale nevtipné a vzdor tomu, že se vlastně pořád něco děje, se film strašně táhne. Korunu tomu nasazuje dvojice Kranz-Hannigan, přičemž on leze na nervy a ona je nudná. 30%(15.3.2019)