foto

Fran Kranz

  • nar. 13.7.1981 (36 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Francis Elliott Kranz se narodil 13. července 1983 v Kalifornii. S herectvím začal koketovat již v dětství a hlouběji na střední škole Harvard-Westlake High School, kde byl jeho spolužákem Jake Gyllenhaal. Během střední školy hrál často v produkci místního divadla, byl obsazen mj. do hlavní role v Shakespearově Králi Learovi nebo do role Jidáše v Jesus Christ Superstar. Vystudoval prestižní Yale University, během této doby byl členem improvizačních skupin skečové komedie jako Exit Players nebo Suite 13. Tehdy se definitivně rozhodl stát se profesionálním hercem.

Ve filmu debutoval malou, ale podstatnou rolí ve zvláštním dramatu DONNIE DARKO (2001). Zahrál si například v Fuquově TRAINING DAY (2001), Shyamalanově VESNICI (2004) nebo v komedii z prostředí televizních seriálů s Davidem Duchovnym TELEVIZNÍ HRÁTKY (2006). Zatím jej nejvíce proslavila periodická role Tophera Brinka v divácky oblíbeném sci-fi seriálu DŮM LOUTEK (2008). Mezi poslední výraznější projekty patří horor THE CABIN IN THE WOODS (2012). K příštím projektům, kde je prakticky jistá jeho účast, patří komedie PUTZEL, dále moderní adaptace Shakespeara MNOHO POVYKU PRO NIC, hlavní role Astora v romantice komedii LUST FOR LOVE nebo účast v komediální sérii DATING RULES FROM MY FUTURE SELF o dívce, která dostane romantický vzkaz od sebe sama z budoucnosti za deset let, prostřednictvím textové zprávy.

Fran je velmi aktivní také v hraní na divadle, o čemž nedávno prohlásil, že je lepší než film, protože u filmu se herci musejí více podřídit vedení. Účinkoval v partech jako Twelfth Knight, Angels in America, A Bright Room Called Day, Sideman, Antony & Cleopatra a The Dining Room. Za portrét Petruccia ve hře Zkrocení zlé ženy získal během hostování v Oxfordu cenu Nejlepší herec.

Fran žije v Los Angeles, údajně si nečeše vlasy, aby neporušil svůj trademark vrabčího hnízda. Historie spadá do období střední školy, kdy si vlasy nabarvil namodro pro roli Jidáše. K maturitě je musel odbarvit a skoro je zničil. Považuje je za tajemství a bezkonkurenční unikum. Fandí týmu The Lakers a v Benátkách si koupil místečko, kde hodlá užívat chvíle volna, a taky hodně číst. K otázce hraní se vyjádřil následovně: „Největší část herectví je, když ztratíš smysl vědomí. Charakter z tebe jen proudí. Pokud jsi si toho vědom, dostaneš se z toho stavu. Ale jen proto, abys věděl, že jsi byl kdysi ve stavu dokonalosti. To je podstata, proč jsem rád na jevišti.“

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Producentská filmografie

Fanoušci tvůrce

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace