Město v ohrožení

Mesto v ohrození

Akční / Thriller

USA, 2016, 93 min

• mzss1

|15%| Co mám k tomu asi tak říct ? Jediné malé, ale opravdu jen malé pozitivum bylo, že tu bylo relativně dostatek akce. Avšak, byla celkem nezajímavá. Občas nějaké ty přestřelky a bitky, které nebyli nejhůře natočeny. To je ale asi tak všechno. Ostatní aspekty snímku byli totálně debilní. Postavy mě absolutně nebavili, hlavně ta hlavní, která mi připomínala postavu z filmu V MYSLI VRAHA. Vše věděl, přišel na vše, na co myslel hlavní záporák. No a finále bylo totálně ujeté – obsahovalo šokující pointu, která mi přišla naprosto hloupá a absolutně podkopávala základ filmu. No, je i možné, že mi to nesedlo, ale furt věřím v tomto případě v mou objektivitu a proto tohle posílám do pekel !(27.8.2017)

Takový normální, celkem profesionálně natočený akční thriller, který není nějak příliš brutální, ale v závěru se snaží překvapit celkem dobrým twistem, takže se mu ta mainstreamová zábava docela daří. Kdyby se tyhle filmy pokusily být trochu drsnější, stálo by to rozhodně za to ještě o něco víc a vyšroubovalo by se to lehce nad průměr.(26.9.2016)

• BOURQUE

Od začiatku je vidieť, že sa jedná o B-čko. Na druhej strane však musím uznať, že základná koncepcia nebola zlá. Potreboval by to však ešte väčšiu hereckú aktivitu a to, aby pointa „udrela“ na záver (aby sa to nedalo odhadnúť už v „polovici“ filmu). Osobné hodnotenie: 66% (**) (9.3.2018)

Po technickej stranke kompetentne natoceny thriller, ktory nepôsobi podfinancovane z produkcie WWE Studios, takze sa to tu hemzi wrestlermi. Ale prekvapivo to nie su ziadne herecke nemehla. Adam Copeland ako hlavny vysetrovatel nepostrada charizmu a Patrick Sabongui pôsobi dostatocne prefinake. Takze ich nekonecna hra na macku a mys v tom kto koho prekabati je napinava az do konca a cely cas som bol zvydavy na vyustenie pribehu, ktore ma prekvapilo a pobavilo. Vdaka nemu davam filmu aj tretiu hviezdicku. Akcie tu je pomenej. Sem tam sa tu vyskytne nejaka bitka, ktora je sice natocena prehladne, ale pôsobi dost umelo a chvaty postradaju poriadnu tvrdost. Dost v nich citit wrestlerske korene. Dockame sa aj nejakeho drobneho vybuchu alebo kratkej prestrelky. Akcia ma celkovo bavila na filme najmenej a viac ma zaujimal dej, ktory aj ked je prekombinovany, tak je zaroven cely cas napinavy a zabavny. Vysledkom je prijemna beckova jednohubka o ktorej dnes vo svojej filmografii môzu Seagal, Snipes a spol. len snivat. 5/10.(25.8.2017)

Chcel by som dať len jednu hviezdu kvôli tomu, ako nás celý čas vodia za nos, že to je na počudovanie celkom fajn premyslený trilerík z produkcie WWE s Adamom "The Edge" Copelandom a Patrickom Sabonguiom, ale aký wtf koniec úplne z prsta vycucaný bez najmenšieho aspoň trošku rozumného vysvetlenia dali, tak sa len tak nevidí. Škoda dovtedajšej snahy. Šokujúca pointa nikdy neomrzí, ale musí byť šokujúca správnym spôsobom a nie, že niekto nevie, ako to ukončiť, tak jeb a je tam wtf end, no dovi dopo. Ale po zrelej úvahe na tie slabšie tri hviezdy to predsa len má, pretože popravde som prúser čakal už od samého začiatku napriek sympatickému Edgeovi, ktorý ma zaujal už pár rokov dozadu v Havene a v poslednej dobe vo Vikingoch.(6.5.2019)