poster

Daleká země (TV film)

 • Austrálie

  The Far Country

 • anglický

  Nevil Shute's The Far Country

Drama

Austrálie, 1986, 2x100 min

Režie:

George Miller

Předloha:

Nevil Shute (kniha)

Kamera:

Ron Hagen

Střih:

Adrian Carr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ampi
  ****

  Žádná země na světě, ani Austrálie, není tak daleká a vzdálená, aby vás nemohla dostihnout odpovědnost za vaše činy a Hippokratova přísaha, pokud jste doktor, samozřejmě medicíny. Zvláště když vám osud přichystá sérii rozhodnutí, kde je na výběr pouze mezi vetším a menším zlem. To menší může být ještě s otazníkem. Čechovi z Plzně Karlu Zlinterovi, ztvárněnému Michaele Yorkem, jich osud připravil více než dost. A to byl navíc svým způsobem imigrant, dnes (léto 2015) frekventované to slovo.(30.7.2015)

 • Volodimir2
  ****

  Samozrejme film je pre mňa lahôdkou veď dej, aj keď len okrajovo, sa dotýka 2. svetovej vojny. Vo filme prioritou číslo jedna je nádherná austrálska príroda a samozrejme námet filmu. Dokazuje, že dokážu žiť na jednej lodi bývalý dôstojník Wehrmachtu aj žid z koncentračného tábora. Film sa snaží logickým spôsobom pridať trocha svetla do temnej histórie aj Československa, nakoľko hrdina filmu pochádzal z Plzne a ja som tam x rokov pôsobil.(17.5.2015)

 • Machrovic
  ***

  Možná SPOILER možná ne: Není moc zahraničních filmů, kde by hlavní postavou byl Čech z Plzně. Je to hrozně dávno, co jsem film viděl, takže hodnocení je by voko.(27.5.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace