Daleká země (TV film)

Předloha:

Nevil Shute (kniha)

Ron Hagen

Adrian Carr

Samozrejme film je pre mňa lahôdkou veď dej, aj keď len okrajovo, sa dotýka 2. svetovej vojny. Vo filme prioritou číslo jedna je nádherná austrálska príroda a samozrejme námet filmu. Dokazuje, že dokážu žiť na jednej lodi bývalý dôstojník Wehrmachtu aj žid z koncentračného tábora. Film sa snaží logickým spôsobom pridať trocha svetla do temnej histórie aj Československa, nakoľko hrdina filmu pochádzal z Plzne a ja som tam x rokov pôsobil.(17.5.2015)

Možná SPOILER možná ne: Není moc zahraničních filmů, kde by hlavní postavou byl Čech z Plzně. Je to hrozně dávno, co jsem film viděl, takže hodnocení je by voko.(27.5.2007)

Žádná země na světě, ani Austrálie, není tak daleká a vzdálená, aby vás nemohla dostihnout odpovědnost za vaše činy a Hippokratova přísaha, pokud jste doktor, samozřejmě medicíny. Zvláště když vám osud přichystá sérii rozhodnutí, kde je na výběr pouze mezi vetším a menším zlem. To menší může být ještě s otazníkem. Čechovi z Plzně Karlu Zlinterovi, ztvárněnému Michaele Yorkem, jich osud připravil více než dost. A to byl navíc svým způsobem imigrant, dnes (léto 2015) frekventované to slovo.(30.7.2015)