Studené nohy

• Německo Kalte Füße (více)
Trailer

Denis (Emilio Sakraya) je treťotriedny lupič, ktorý potrebuje zaplatiť dlhy nekompromisným gaunerom. Aby získal peniaze, vláme sa do rakúskej zimnej chaty bohatého podnikateľa a pacienta po mŕtvici Raimunda (Heiner Lauterbach). Zdá sa to ako dokonalý plán až do chvíle, keď región zasiahne zúriaca snehová búrka práve v čase, keď na návštevu prichádza Raimundova vnučka Charlotte (Sonja Gerhardt), ktorá si Denisa pomýli s novým ošetrovateľom. Keďže útek neprichádza do úvahy, Denis sa rozhodne hrať túto hru. Nasleduje zábavná hra na mačku a myš, v ktorej sú podozrievavá Charlotte, jej starý otec, ktorý všetko vidí, ale nehovorí a nemôže sa hýbať, a bystrý mladík nečakane nútení spojiť svoje sily... (TV Markíza)

Trailer

freddy

Že Němci umí točit vtipný komedie jsem se přesvědčil už například u Fakjů, pane učiteli. Ale že dokážou natočit jednu z nejvtipnějších silničních honiček, to by mě ve snu nenapadlo, aneb když nemáte auto, vezměte si lyže, staršího chlapa po mrtvici na kolečkovým křesle, dejte mu do ruky brokovnici a rozjeďte to na maximální otáčky. Tahle scéna je za mně jedna z nejvtipnějších, kterou jsem letos v Košicích viděl. a už jen proto se vyplatí věnovat pozornost týhle zpropadeně vtipný komedii o docela sympatickým mladíkovi s dokonale vymakaným tělem (kde jen ty Němci tyhle herce berou), kterej dluží nějaký prachy a je donucen jít vyloupit barák bohatýho chlapa po mrtvici, ale narazí tam nejen na něj, ale i na jeho vnučku, a je nucen improvizovat. Za mě osobně hodně vydařená komedie, která mě rozesmála v mnoha situacích, která nabízí super vtipný příběh, sympatické postavy a celkově to bylo tak nějak na pohodu a bylo to milý a mega odpočinkový, přitom to ale nenudilo. Za mě hodně sympatický a troufám si říci nezapomenutelný komediální zážitek, který bych si dal klidně znovu. [27. Art Film Fest Košice] ()

Anderton

Slušná teenagerská romantická a navyše aj kriminálna komédia. V ľubovoľnom poradí, vyberte si. Viac ale snímka poteší v momentoch, kedy spolu zápasia v štýle Sám doma paralyzovaný dedo a nečakaný návštevník. Našťastie ale funguje aj chémia medzi oboma teenagermi, snáď až na tú referenciu na Rýchlo a zbesilo nepôsobí ich konfrontácia nikdy otravne. Dokonale pobaví predovšetkým bláznivé finále, ktoré je samozrejme úplne mimo fyzikálne zákony, ale v podstate celý film posunulo o úroveň vyššie. ()

EvilPhoEniX

Sympatická romantická komedie o zlodějovi, který se vloupá do domu majiteli, který je právě po mozkové mrtvici. Nemůže mluvit, je na vozíčku a ve stejnou chvíli dojde i jeho vnučka, která považuje zloděje za ošetřovatele. Poměrně nápaditý a originální příběh, který místy připomíná kultovní francouzské Nedotknutelné.V první polovině celkem slušně funguje humor s pár odvážnými scénami ( rampouch!:D), ta druhá sází spíš na romantiku, což díky příjemným postavám není úplně otravné. Koukatelné, milé, dá se zasmát. 6.5/10. ()

Pepinec

Jak já jsem ve škole nenáviděl Němce... Celej dějepis vzniknul vlastně jenom kvůli nim. Nebejt jejich Adolfů, ukázali by nám fotky Karlů čtvrtýho s Gottem a já bych se bejval na střední dostal možná i přes průměr. Jsem proto rád, že postupem času Němci pochopili význam katarze a naučili se točit dobrý komedie, aby nám po všech těch sračkách dali taky trochu humoru. Film funguje líp než já v práci, což sice není zas až tak složitý, no ale za úplnou samozřejmost to taky neberu. O tom by naši režiséři mohli pořádat kongresy, že? ()

Flego

Nemci v posledných rokoch presviedčajú, že to s komédiami vedia. Ich námety sú dokonca originálne, takže potom všetko zostáva len na spracovaní, výkonoch a celkovom vyznení. V tomto prípade tvorcovia zostali na pol ceste, rozhodne však natočili sympatickú pobláznenú komédiu s trochou romantiky, ktorá nikoho neurazí. ()