Všetko je pravda

Scénografie:

James Merifield

Kostýmy:

Michael O'Connor

Trochu sklamanie. Je to totiz dost rozbite stylisticky aj dramaturgicky. Prepinanie medzi osudom Shakespeara a mikropribehov jeho rodiny nie je uplne vyladene. Takisto klasicka Branaghova forma (spomalovacky, vyosene zabery) sa dost bije s divadelne nastimanymi dlhymi jednozaberovkami. Na nicom nie je nic zle, ale dohromady je trochu gulas. Takisto ako neurcita cielovka. Obcas sa to tvari ako artfilm a hned na to sa to meni na klasicku hollywoodsku produkciu. Bavilo ma to, ma to spickove herecke vykony, hromadu super scen, ale to prepinanie medzi dvomi filmami ma pravidelne z atmosfery vyhadzovalo. 6/10(17.6.2019)

• agronaut

Ani Branaghova zkušená režie, ani překvapivě hvězdné obsazení nevyvážily místy přehnaně melodramatický a nesoudržný scénář, který by snad o něco lépe fungoval jako divadelní hra. Ze strojených replik čouhá poněkud násilné pomrkávání na diváka povrchně obeznámeného s reáliemi Shakespearova života; teatrálně ukřičené konfrontační scény, během nichž se odhalovala tajemství, za která by se nemusela stydět žádná telenovela, mě nechávaly zcela chladným. Neutěšenou situaci nezachránila ani kamera, která na sebe často upozorňovala extrémně širokoúhlými záběry. This time was the winter of our discontent not made glorious summer - by anything, really.(12.2.2019)