poster

Vše je pravdivé

 • Velká Británie

  All Is True

 • Slovensko

  Všetko je pravda

  (festivalový název)
 • Austrálie

  All Is True

 • Nový Zéland

  All Is True

Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie, 2018, 101 min

Režie:

Kenneth Branagh

Scénář:

Ben Elton

Kamera:

Zac Nicholson

Hudba:

Patrick Doyle

Scénografie:

James Merifield

Kostýmy:

Michael O'Connor
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kinderman
  ****

  Mezi dvěma Poiroty si K.Branagh střihl svého (za)milovaného Shakespeara, tentokrát ale nejde o adaptaci některé z her. Pod maskou je Branagh jen stěží rozpoznatelný, identifikovat jej lze především podle hlasu. Hvězdička navrch za skvostnou společnou scénu s I. McKellenem (sonet 29).(31.7.2019)

 • pepo
  ***

  Trochu sklamanie. Je to totiz dost rozbite stylisticky aj dramaturgicky. Prepinanie medzi osudom Shakespeara a mikropribehov jeho rodiny nie je uplne vyladene. Takisto klasicka Branaghova forma (spomalovacky, vyosene zabery) sa dost bije s divadelne nastimanymi dlhymi jednozaberovkami. Na nicom nie je nic zle, ale dohromady je trochu gulas. Takisto ako neurcita cielovka. Obcas sa to tvari ako artfilm a hned na to sa to meni na klasicku hollywoodsku produkciu. Bavilo ma to, ma to spickove herecke vykony, hromadu super scen, ale to prepinanie medzi dvomi filmami ma pravidelne z atmosfery vyhadzovalo. 6/10(17.6.2019)

 • agronaut
  **

  Ani Branaghova zkušená režie, ani překvapivě hvězdné obsazení nevyvážily místy přehnaně melodramatický a nesoudržný scénář, který by snad o něco lépe fungoval jako divadelní hra. Ze strojených replik čouhá poněkud násilné pomrkávání na diváka povrchně obeznámeného s reáliemi Shakespearova života; teatrálně ukřičené konfrontační scény, během nichž se odhalovala tajemství, za která by se nemusela stydět žádná telenovela, mě nechávaly zcela chladným. Neutěšenou situaci nezachránila ani kamera, která na sebe často upozorňovala extrémně širokoúhlými záběry. This time was the winter of our discontent not made glorious summer - by anything, really.(12.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace