poster

Sergio Leone – portrét psance (TV film)

 • Francie

  Sergio Leone - Une Amérique de légende

 • anglický

  Sergio Leone, Portrait of an "Outlaw"

 • Slovensko

  Sergio Leone - mimo zákon

Dokumentární / Životopisný

Francie, 2018, 52 min

 • sheen
  ****

  Dobrý dokument ale pro režiséra jeho formátu bych čekal trochu jinou úroveň. Hrozně krátké, rychlé, málo detailů. Nejvíce mě tam zamrzelo, že tam nepadlo jak důležité bylo pro něj přátelství s Morriconem. Spoustu informací jsem měl načteno z knihy E. Morricone. I tak jsem za něj rád. Leone je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších režisérů. Nesmrtelná legenda.(21.6.2019)

 • Radiq
  ***

  Obraz jednoho z nejlepších režisérů, kterému většina ostatních nesahá nikam. Byl prostě legenda, nejen svým způsobem práce, názory a filmy, ale třeba i obdivuhodným vztahem ke své rodině, která mu byla vším. "Nevěřím v politice ani slovo. Já už věřím jen v rodinu. A v přátelství." Škoda, že toho nestihl natočit víc. Dokument o něm podává celistvé informace, ale mohlo by se zacházet víc do detailů. Rušivé jsou ty loutkové mezivstupy. Další novou informací pro mě bylo zjistit, jaká se z Claudie Cardinale stala stará škeble.(23.9.2019)

 • Autogram
  ****

  Veľký režisér, jeho život a tvorba ako z rýchlika prekladané ukážkami z filmov. Niečo som sa dozvedel a celkom mi to stačilo, keďže sa nepotrebujem rýpať v životných detailoch tvorcu ani v teoretických aspektoch filmu. –––– Volám sa Sergio Leone. Moje filmy sú vždy veľmi dlhé, a vždy ich zostrihajú.(23.10.2019)

 • nascendi

  Sergio Leone kraľuje môjmu rebríčku desiatky najobľúbenejších filmových režisérov. O Sergio Leonem som napísal, že dokázal poraziť Američanov v ich autochtónnom filmovom žánri - westerne. Nebol to rýchle, ani jednoduché. Rýchly a jednoduchý bol bohužiaľ film o tejto režisérskej legende. Bolo to príliš úchytkové, prekážal mi malý podiel venovaný Ennio Morriconemu, zaujalo ma vyzdvihovanie rodiny pre život a tvorbu a takisto význam skutočného priateľstva. Ale bolo toho dosť málo, takže keď sa mám vyjadriť takmer pejoratívne, bol to odfláknutý dokument, o ktorom si myslím, že si Sergio Leone taký nezaslúžil.(22.10.2019)

 • Goldbeater
  ***

  Typické schéma pro dnešní televizní dokumenty z francouzské produkce (stručný výcuc trvající 50 minut) rozhodně není dostačujícím formátem na pokrytí biografie tak svérázného a komplexního tvůrce, jakým byl Sergio Leone. Informace v kostce, které zde dostaneme, jsou opravdu velmi obecné a připomínají spíš školní referát než skutečnou dokumentaristickou práci. Pro fanoušky Leoneho to musí být zkrátka málo.(3.5.2019)