Pirát

The Pirate

Muzikál / Dobrodružný / Komedie

USA, 1948, 97 min

• Oskar

Tak trochu zapomenutý muzikál. A upřímně řečeno, tak trochu právem. Gene Kelly sice zpívá a skotačí s obvyklou vervou, ale mám takový dojem, že Judy Garlandová se zrovna nepřetrhla, výprava nestojí za nic a dokonce ani písně Colea Portera se nerovnají těm z období, kdy byl mistr ve formě. S výjimkou té o klaunech, která se vrátila o pár roků později ve Zpívání v dešti s novým textem (Make Them Laugh) a stal se z ní hit. 30%(12.8.2005)

Velmi pěkný muzikál s mladým Genem Kellym a hezkou Judy Garland. Určitě to nepatří k vrcholům muzikálové tvorby, ale je to příjemná podívaná a zvláště taneční čísla jsou perfektní. Po hudební stránce to však je hodně unilé a kromě hlavní písně s jedním motivem film v ničem nepřekvapí. Ale pro muzikálové fajnšmekry povinná podívaná.(29.9.2004)

Zase jeden z těch klasicky pohodových muzikálů, kde výkony hlavních herců jsou prostě úžasné. Na Gena (?) Kellyho a Judy Garland je radost se dívat! Dost se mi líbil také děj, i když bych si jej dokázala představit propracovaněji. Nechybí ani dobrý vtip a samozdřejmě vynikající zpěv a taneční kreace!(19.6.2008)

S tých mála muzikálov čo som videl je tento určite na popredných miestach. Nedokážem ohodnotiť jeho artovú hodnotu (ani nechcem). Proste som sa bavil a s prehľadom sa naplnili moje skromné očakávania. Cez príjemnú hudbu, choreografiu, kulisy, herecké výkony až po príbeh. Snáď len to, že to nieje moja šálka kávy a ja keď kávu nepijem, občas si dám. A túto rád doporučím...(27.8.2005)

• Blofeld

Film jsem bohužel neviděl, ale musím doplnit dvě Oskarova tvrzení: 1) Mistr byl ve formě, pravě v sezoně 48/49 měla na Browayi premiéru jeho geniální Kiss Me Kate. 2) Be a clown : Při natáčení Zpívání v dešti přišli Gene Kelly a Stanley Donen za Arthurem Freedem, že potřebují nějakou písničku, v níž by Cosmo povzbuzoval Dona - něco veselého - něco jako "Be a Clown". Stanley Donen: "No a další den přišel s písničkou, která byla dost jako 'Be a clown,' Pak jednou natáčení navštívil Cole Porter a slyšel hrát 'Make 'em laugh' a ptal se jenom 'Kdo to napsal?'". Cole Porter totiž nikdy nebyl uveden jako autor Make 'Em Laugh, Freed si ji "přivlastnil"(21.10.2005)

• - Lola Albright v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)