Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Maeve odjela do Ameriky, školu Moordale zavřeli a Otis si musí najít svoje místo na progresivní Cavendish College. Tam ale nebude zdaleka jediný sexuální terapeut. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (132)

UhLee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtá a poslední série - (7,5/10). Tak jsem se dočkal uzavření dalšího seriálu, který jsem sledoval delší dobu a za tu dobu si vybudoval hluboké místečko v mém srdci. Sex Education patří k tomu nejlepšímu, co nám NETFLIX za celou dobu své existence nabídl. Seriál je to unikátní, protože dokáže prezentovat palčivá témata, o kterém se konzervativní společnost bojí mluvit a podává je velice kousavým způsobem. Dokáže si sám ze sebe udělat srandu i v těch nejvypjatějších scénách a to je velice obtížné. Spousta seriálu podobného rázu buď snadno sklouznou do propasti cringe, nebo všichni diváci říkají, že to je zbytečně woke. Přiznávám, že některá témata tady byla prezentována zbytečně na sílu, ale vzhledem k tomu, kolik tam toho chtěli tvůrci narvat, je to pochopitelné. Sex Education dokázalo po celé 4 série držet laťku velice vysoko a patřilo k excelentním počinům. Musím bohužel konstatovat, že poslední čtvrtá série kvalitou lehce klopýtla. Není to tak zásadní zhoršení, jako můžeme vidět u spousty dalších seriálů, ale pokles kvality je tam znatelný. Hlavně rozjezd série jsem musel tak trochu přetrpět, aby jsem pak dostal kvalitnější díly v druhé půlce série. Sex Education je takové semeniště talentů, neboť seriál objevil talenty jako Emma Mackey nebo budoucí Doctor Who Ncuti Gatwa. Divák si může vybírat z plejády talentovaných mladých herců. Já osobně jsem si nejvíce užil linku Adama, kterého považuju za největší překvapení čtvrté série. Vývoj charakteru je zde perfektní a člověk má ze závěru jeho linky hrozně hřejivý pocit. Dostáváme tady i spoustu nových postav, ale je téměř nemožné, aby si úplně nové postavy našly cestu k srdci diváka, který tam už má obsazená místa postavami, které jsou tady s ním čtyři série. Naše milované postavy tady dostávají důstojná rozloučení, se kterými jsem nanejvýš spokojený. Celý seriál končí na takové melancholické notě, kdy zůstává spousta nezodpovězených otázek. V tuto chvíli musí divák použít svoji fantasii a domyslet si osudy našich oblíbených hrdinů. Nebo musí doufat v nějaký menší bonus od NETFLIXU, v podobě filmu (velmi nepravděpodobné). Chápu, že tento typ konce někomu nemusel sednout. Protože to bylo celou dobu takové love story, které však neskončí happy endem. Ovšem ne všechno musí skončit úplně vždycky tak, jak bychom si představovali. Ideální příkladem může být třeba HIMYM. V ústech nakonec zůstává mírná pachuť, která má však sladký dojezd. ” I Want You To Know That However Much It F**king Hurts That We Can't Be Together, I Won't Ever Close Myself Off Again. Meeting You Cracked My Heart Open, And Now It's Forever Changed.” Nejlepší epizoda: Episode 6 (S04E06)       ()

LasT_Olt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Konec jednoho z posledních kvalitních Netflixáckých seriálů, zároveň asi momentálně jediného který dokáže prezentovat ožehavé problémy dnešní mládeže, aniž by byl cringe a neautentický jako prase. Zakončení Otisova příběhu je podle mě nejlepší možné, nechtěl jsem aby skončil s osobou A ani s osobou B (nechci spoilerovat pro citlivé osoby), ale aby felil s osobou C u Smash Bros, jelikož osoba C byla vždycky nejvíc real. Mám u toho podobný feeling jako třeba u poslední série Stranger Things a to, že by bylo fajn tomu dát pauzu tak 15-20 let, nechat to uzrát a potom natočit další sérii, když už budeme všichni starší a budeme úplně v prdeli. ()

Reklama

husokachna 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtou sérii Sexuální výchovy hodnotím po sedmém dílu, kdy se u mě všechno zlomilo. A to u scény protestu kolem výtahu, kdy jsem si uvědomil, jak moc byla první série dobrá a jak si dokázala hrát s klišé, dokázala nám odhalovat nitra postav a ukázat, jak jsou lidské charaktery nejednoznačné, aniž by nám to křičela do ksichtu. U "výtahové scény" je to přesný opak, banda mutantů deklamuje svoje problémy a svůj nárok na to, aby je okolí respektovalo. V tu chvíli se seriál překlopí v sebeparodii, která je snad už i přiznána postavou kvadruplegika, kterej tam protestuje, aniž by na školu chodil, nebo já nevím co... Banda nesympatických zjevů, fyzických a psychických mutantů, které "musíme" mít rádi, jenom proto, že jsou jiní a že menstruují, když chtějí šulínka. Jak jemně tohle téma na pozadí obyčejného příběhu o lásce dokázaly tlačit předchozí série, tak tahle jenom křičí - dívejte se a poserte se, jsem jinej! - a je to jediná agenda dřív tak milého seriálu o problémech mladých a nejen jich. Vše pak kontrastuje s chvílema, kdy mají otěže staří známí a kdy je Sex education zase fajn a v pořádku. Obyčejné problémy Adama mi pak přijdou daleko závažnější a uvěřitelnější, než že někdo nemůže vyprstit kluka, protože má krámy... Takže hodnocení je pak výsledek chvil, kdy Sex education jede ve starých kolejích a já ho miluju a kdy ho nenávidím, protože vzdává jakoukoliv snahu dát nám uvěřitelné postavy a jejich vývoj....zaokrouhleno směrem dolů, protože proto. PS: a nebo jsem to celý nepochopil a je to záměrná parodie woke kultury, za což by náležel klobouk dolů, ale pak stejně moc nefunguje naroubování téhle "větve" na "strom" Sex education... ()

Jaro_slav 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Oversteer je anglický výraz pro přetáčivé chování aut. Overqueer je výraz, jenž jsem si vymyslel. Znamená to stav, kdy umělecké dílo – zde seriál – působí jako křečovitě vyumělkovaná reklama na vše, co není heterosexuální. Je škoda, že zobrazení lidí s jinou sexuální orientací či genderovou identitou zde sklouzává k místy až odpudivé karikatuře. A abych nezapomněl: Eric je scénáristy zobrazován stále více jako afektovanej primitivní sebestřednej píčus. Z toho musí gayové být štěstím bez sebe. ()

FrankSusta 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemáte ani tušení, jak strašně jsem se těšil, až se tenhle seroš vrátí (bohužel tedy se závěrečnou řadou, ale asi to je i dobře). Až se znovu podívám na jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, přeci jen s trochu vyzrálější hlavou a tak vůbec (protože přeci jenom, před dvěma lety, kdy jsem seriál sledoval a vychzela třetí řada, jsem si ochoten přiznat, že jsem na to úplně neměl hlavu - a recenze z té doby to dokazují). Tenhle sic teen, tak vyzrálý počin od Netflixu (nepochybně jeden z nejlepších jeho počinů) se ve čtvrté sérii sice nevrací v maximální neudržitelné síle prvních dvou sérií (třetí série přeci jen trochu zabila), ale i tak přináší v dnešní především korektní době vlnu až parodické korektnosti, strereotypů a zamyšlení nad xenofobií, rasismem a sexualitou celkově a podává to v tak neotřepaném a svěžím znění, že jsem byl po těch dvou letech skoro až u toho ''vyvrcholení'' (jak slibuje plakát), když jsem viděl první epizodu. A jsem strašně rád. Už jen za to, že stejně jako u předešlých sérií, dokáží chytře využít všech menšin a popřemýšlet nad nimi (to ale nic nemění na tom, že Cal je nejhorší a nejotravnější postava, už proto, že jsem si její jméno zapamatoval jen proto, že v poslední epizodě to jméno řeknou asi tisíckrát). Je tu ale problém v této sérii, že příběh je zvládnut tak nijak a jakoby nuceně, postavy nic moc ničím neprojdou, vše se odehrává v řádu dnů, neprochází se žádným vývojem a pokud tedy ano, tak většinou nesmyslným a neuvěřitelným (tedy, až na Adamovu linku, která je reálně to nejzajímavější a nejsrdceryvnější z celého seriálu - pak teda ještě Aimee je docelqa fajn, ale ke konci už taky moc ne). A je vlastně smutný, že to dech původních sérií spolu s balancem na pomezí komedie a dramatu, nabere až v epizodě 6 s docela smutnou událostí. Ještě k tomu zase nové postavy, které jsou mnohečm horší než původní vedlejší, kterým se dá strašně málo prostoru (Adam, ale především Jackson, který je najednou mnohem větší sympaťák). A je to škoda... a ještě to finále, který přijde prostě jakoby odnikud a jakoby si tvůrci řekli: ,,Hele, nějak to skončit... a navíc si nikdo nepamatuje jméno Cal...´´ A je to škoda... Ale abych tomu jen nekřivdil, stále to má úžasné herce, především Asu Butterfielda s ještě lepším Ncuti Gatwou, kterej si to neuvěřitelně dává v každý scéně a dělá z Erica nejlepší postavu, minimálně co se zahrání týče. A tím bych to ukončil. 7/10 Více ZDE: ()

Galerie (67)

Zajímavosti (10)

  • Na pohřbu hraje píseň „With Or Without You“ od U2. (griph)

Reklama

Reklama