Kořist

• USA Crawl (více)

Nadějná plavkyně Haley Kellerová (Kaya Scodelario) není sebevrah. Do uzavřené zóny na Floridě, která se připravuje na jeden z největších hurikánů za posledních pár desítek let, se vypravila jen kvůli tátovi (Barry Pepper). Ten se snažil na poslední chvíli zabezpečit svůj dům, ale už měl být z oblasti dávno evakuovaný, přesto se neozývá. Haley ho najde v už částečně zaplaveném sklepě, v bezvědomí a těžce zraněného. Než ho stačí odtáhnout do relativního bezpečí, připomenou se nezvaní hosté, kteří jejímu otci to zranění způsobili. Stoupající hladina vody totiž výrazně rozšířila loviště zdejších aligátorů, kteří jsou poměrně hladoví a zvědaví. Situace je vážná a poměrně beznadějná. Hurikán udeřil naplno, sklep se plní vodou a Haley je jasné, že bude záhy čelit volbě, zda se utopit nebo nechat sežrat při pokusu o záchranu. (CinemArt)

Hemlock

Klobouk dolů, jaký film se dá natočit v takto stísněných podmínkách a ano, bavilo mě to. Ono potkat ve sklepě pavouka a nebo krysu už je nemilé, ale potkat tam aligátora je fakt už k posrání. Snímek měl obstojné grády, škoda jen některých nesmyslných rozhodnutí hlavní dvojice...Jak už se dostanou ze sklepa, tak by bylo logické jít rovnou na střechu, ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě - a přitom stejně na té střeše skončí. Aligátoři byli pěkně hladoví, dobře ztvárnění a jako celek to fungovalo skvěle, takže slušných 65 %. ()

johnsnow

Po rogue som dostal chuť na trošku novší krokouš horor a skúsil som tento. rozhodne je to podarený film, krvavý aj keď s mierou, s troskou slabšej CGI ale prežiť sa to dá. Akurát ten koniec je kus taký, no proste som ho čakal kus inší, ale môže byť. ()

Micoldee

Kvůli nízkému hodnocení jsem filmu Kořist moc nadějí nedávala. Celkový dojem z filmu mám ale velmi kladný. Akčnost byla dostatečná a vděčnost, že žijete v klidné zemi bez živelných katastrov a aligátorů v řekách, mnou prostupovala v průběhu celého filmu. Jediné, co si myslím že trochu nesedí, je extrémní agresivnost aligátorů, která by se podle mě reálně v takové míře neprojevovala. ()

Everwin

Jako digitálně je to uděláno celkem pěkně. Ale nějak je to strašně hloupé, neuvěřitelné a postavy se chovají neuvěřitelně tupě. Aspoň, že je Kaya pořád kočka. ()

Jereme

... mezery v ději to mělo, lidskou fyziologii to taky velmi často popírá, ale na druhou stranu herci svoji roli zvládli poměrně dobře a jednoduchý námět je zrežírován velmi solidně. Napětí je hezky dávkováno a práce s prostorem je vynikající. Samozřejmě žádný velký a dokonalý epos to není, ale o to se ani film nesnaží, zato v rámci žánru je to slušný nadprůměr... ()

Cortesz

Aja má lepší horory. Sice to má pár momentů, kdy se pobavíte, ale jinak jde o průměr. Hory mají oči za tím stále vedou. ()

Rayen1

Hrozná survival popcorn kravina do kina na letní rande s holkou, co se bojí u každýho hlasitýho zvuku a přitulí se k vám, když jde do tuhýho, a kde logika dostává silně na prdel (nějakej kousanec od aligátora se neřeší, to přece rozchodíš...), ale bavil jsem se. V rámci béčkovejch hororů/thrillerů to byl celkem slušnej nadprůměr, ale asi se k tomu vracet už nebudu :) ()

Dejvecd

Bola to sranda, to sa tomu filmu uprieť nedá. Bola to síce hlúpa blbostička, ale vo výsledku ma to pobavilo. Tiež musím pochváliť pekný vizuál a celkovú napínavosť filmu. 6/10 ()

jokino

Dávam 2* za relatívne dobré CGI aligátorov a prírodného živlu. Ostatok bola tuposť nad tuposť. Či už totálne chybným a deravým scenárom, alebo akoukoľvek anti-logikou postáv. Stratu krvi a v pohode sa na to pohybujúce postavy nik nerieši, uhryznutie aligátorom takej veľkosti a že dokáže vyvinúť svojími čeľusťami silu niekoľkých ton, takže by všetci takto uhryznutí stratili zakaždým minimálne nejakú časť tela a dávno by boli mŕtvi, tiež nik nerieši. Ale ideme sa hrať na survival.. Z traileru som čakal teda podstatne solídnejší snímok. Taký potenciál a takto to... ()

Hellsak

Mam rad stareho Aligatora, tudiz prirustek do tohoto ranku potesil, nerikam ze to nema chyby, vim ze nadhodnocuju😀 p.s. uz dryhy film od Saši co udelal na motivy mych oblibenych starych filmu ()

Pecan206

Vcelku dobrý horor o hurikánu a krvežíznivých aligátorech, škoda jen toho přehnaného konce, jinak by stál určitě za 4* ()

DonBraso

Ono jsem víceméně čekal akci a tu jsem překvapivě dostal pořádnou.Samozřejmě víme,kdo je Alexandre Aja.Já jeho filmy bral jako dobrý standart a vlastně i Kořist není špatná,ale je to vlastně porno bez vyvrcholení.Film s různýma živočichama přestavuje hotovou věc.Že to bude fakt paskvil.Když jsem viděl od rejži Piraně,tak jsem si říkal,že se to natočit i dá.Vlastně Aja byl jak doma.Opět měl digitální bazén plné vody k dispozici a taky se vyřádil.Škoda,že začátek jede tu hororovou notu s kompletním survivalem.Bohužel aligátor je trochu víceméně nad chápání a to je ono.Já nevím co Aja zamýšlel,ale natočil vlastně jen béčkovou jízdu s digitálním přelivem ze Srbska.Tím pohřbil i ty kecy s dcerou a tátou.Nesmrtelnost postav je vyústěním toho,že čumíte na akční řež a proto hlavu stranou.Všechny ty odřeniny,prolomený kosti hlavních postav jsou dekadentní zvěrstvo.Já si říkal pořád,je to jen film,je to film.Bohužel ke konci Barry by vyhrál asi hodně sošek za bojácnost:)Tímto se film stává jak už z traileru ukazoval.Horor deset minut,ostatní je jen bezscénáristická satira v boji člověka a zvířete,kde jak již klasicky tvor prohrává svůj boj,přesto pár postav dokáže popravit za pět sekund a dva hajzlové dokážou se psem takový divy:)55% ()

BadExHuman22

No, nečekal jsem od toho moc, ale to že to bude opravdu předvídatelné a dost místy nudné? No, abych to nehanil úplně, tak to mělo pár dobrých scén typu "ohh, sakra, to muselo bolet." Ti aligátoři byli takoví nemastný neslaný. Nebyl to úplně špatný film, ale neláká mě si to pustit znova. Za mě 59%. ()

WeeLass

Chci určitě vyzdvihnout herecké výkony v tomhle filmu a to je asi vše. Od filmu jsem nečekal složitou zápletku, věděl jsem do čeho jdu. Trailer jsem neviděl a ostatně se poslední dobou snažím vyhnout téměř všem spoilerům, což ale mohla být chyba. Očekával jsem výpravný film, kde se hrdinka bude snažit dostat z jednoho místa na druhé a cestu jí zkříží hladoví aligátoři a živelné vlivy, ale místo toho se výrazná většina filmu odehrávala uvnitř jednoho domu. Myslím si, že rozhodnutí plynulo z omezeného rozpočtu, ale velké zklamání. ()

Zoltar78

Když už se přenesu přes digitální aligátory, tak to co tenhle film strašlivě sráží dolů je brutálně hloupé chování všech postav a ty patetické řeči mezi otcem a dcerou. A to já v rámci žánru dokážu odpustit hodně, ale co je moc... Chtěl bych zpátky toho Aju, kterého jsem znal... ()

Lula.cz

Takže....dvě hvězdy a obě za zvířata. Jak za digi aligátory, tak vlastně i za psa. I ten totiž hrál líp, než dvounozí herci. Námět parádní, ale scénárista by si měl dát pár facek. Naprosto zbytečné dialogy a vykecávání se ve chvílích, kdy by bylo záhodno vymyslet plán, jak přežít. Tvůrci si mohli odpustit i blbost jako "rovnání si" otevřené zlomeniny, ale chápu, že to dodalo na dramatičnosti a odvaze filmového táty. Hlavní dvojice navíc není nijak zvlášť sympatická, takže kdyby oba zemřeli, vůbec by mi to nevadilo. Doufám, že podobné téma zpracuje někdo zdatnější, dalo by se z toho vytřískat daleko víc. ()

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

Sam Raimi slibuje další Evil Dead

05.01.2020

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019