poster

Jsem matka

 • Austrálie

  I Am Mother

 • Austrálie

  Mother

  (pracovní název)
 • USA

  I Am Mother

Sci-Fi / Thriller

Austrálie, 2019, 115 min

Režie:

Grant Sputore

Scénář:

Michael Lloyd Green

Kamera:

Steve Annis

Producenti:

Kelvin Munro

Střih:

Sean Lahiff

Scénografie:

Hugh Bateup

Kostýmy:

Mariot Kerr
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • skoda
  ***

  I am Mother je oddychový filmík z dílen Netflixu se zajímavým konceptem, který se však nepodařilo moc dotáhnout. Relativně dobře si zvládá udržet nějakou tu atmosféru a mystiku kolem vnějšího světa a repopulační jednotky. Každopádně mi všechny lidské postavy byly celou dobu nesympatické a v jistých momentech se chovaly fakt nelogicky. Nicméně pochválit mohu vizuální zpracování, které se opravdu povedlo. Snímek měl ale mnohem větší potenciál, který se bohužel nepovedl využít.(17.6.2019)

 • gogo76
  ****

  Veľmi solídne komorné sci-fi, ktoré má slušne prepracovaný vzťah "matka" a dcéra, tá komorná atmosféra uzavretého priestoru dobre funguje a slušne to pokračuje i po návšteve Hilary Swank, no problém som začal pociťovať s blížiacim sa záverom, kde divák zistí, že nedostáva odpovede na všetky otázky hlavne týkajúce sa okolitého sveta. Je to podané dosť stručne bez nejakého hlbšieho rozboru, čo je veľká škoda, pretože po filme vo vás zostane ten známy pocit premarnenej príležitosti. Stačilo trocha vygradovať scenár, prípadne dialógy, pridať nejakých 10 minút a výsledok by bol o dosť lepší. Celkovo lepší priemer, slabšie 4 hviezdy. 70%.(10.6.2019)

 • jirka25
  *****

  Moje oblíbené téma... Proč to má tak málo nechápu. Dal bych 4 ale musim dat 5... Ty zdanlive nelogicky veci a naivita superinteligence nejsou prece chyby ve filmu ale presne rizeny scenar. Celou dobu to presne takhle melo proběhnout... Vzdyt to nakonci krasne zapadne. Perfektni psychologicky thriler...(10.6.2019)

 • palmovylist
  *

  Co je to? Chodí to jako Kryton a běhá jako Kapitán Amerika...no přece Matka! ... ani nemůžu říct, že by mě film zklamal, dostal jsem vlastně to, co jsem čekal, jen trochu nudnější. Thrillerové napětí budované otevírajícíma se dveřma nefunguje. A celkově se toho ve filmu vlastně moc neděje. Poměrně hezké mi přišly venkovní lokace...kukuřičná pole jsou vděčným místem pro každý film, tak proč je jen tak nedat i sem :-D ... 15%(12.1.2020)

 • TheSpearCZ
  ***

  Ten film je daleko chytřejší než se zdá a tvůrci si s ním, co se týče příběhu opravdu vyhráli na maximum. Najde se tu pár hodně povedených zvratů, mrazivá atmosféra určitě nechybí a jako Sci-Fi to u mě taky obstálo. Netflix tenhle rok opravdu kraluje a i když se nejedná o nějaký přelomový film, tak mě rozhodně potěšil.... jen by mě zajímalo kam zmizel ten pes. Lepší 3*(29.6.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na Sundance Film Festival v Utahu (USA). (BMW12)