Jsem matka

Scénografie:

Hugh Bateup

Kostýmy:

Mariot Kerr

Koukat se na to dalo, i když většina mých spoludiváků u toho zalomila po chvíli hlavu..Já tedy plna očekávání (také bych nahradila lidstvo, kdybych mohla) koukala až dokonce, který přišel a fakt mě nasral...takže místo 4* rozhodně tři, a to se cukám, protože bych za to co se mnou udělalo dala nejradši dva...Ale je fakt, že jsem na ten konec čekala i když se mi už chtělo spát, a to se také přeci cení.. :)(24.6.2019)

Mno...občas mi přišla logika některých postav/UI celkem nelogická, ale jinak to nebylo až tak špatné podívání. Nevím jestli to bylo z nějakého festivalu, mně to jako klasická festivalovka připadalo. Low budget (ikdyž scéna na pláži mi přišla vcelku dobře renderovaná), komorní scénář, pár herců a borec v obleku robota. Robot je zahraný naprosto dokonale, tady je třeba hodně pochválit. Taky hodně oceňuju detaily, které lidi často ignorují, třeba číslo embrya hned na začátku. Já osobně nemůžu vlastně film nějak extra kritizovat k odpadu, mně se až na závěr líbil. Co mě vadilo byly blbosti jako že nějaká umělá inteligence dokáže tak dobře uhlídat hormonálně rozjebanou puberťačku tak, že není ani zvědavá co je venku. A že se Matka dokonce na noc i vypíná a nechává holku nehlídanou. Chápal bych to v úplné izolaci, ale ne s puberťákem, který může sledovat pořady a přenosy z "minulosti". Bohužel vyšší hodnocení zhatil závěr, který tak nějak shodil celý předchozí film, nemůžu věřit, že SPOILER Matka vyvraždí a dále vraždí veškeré lidstvo bez jakéhokoliv soucitu a najednou se tady nechá pubertální logikou zviklat a nechat buchtu s děckem bez hlídání v nebezpečném komplexu se zásobami schovanými ve skladech bez přípravy. Tohle mi přišlo hodně mimo mísu a spíše jako bezradná snaha jak ukončit slibné drama. Scénárista očividně věděl jak udělat napínavý příběh, ale už nevěděl jak jej uspokojivě ukončit. Jo a vyměnil bych Hilary Swank, silně nepříjemná herečka.(25.6.2019)

• Kingjiri

Technicky sice pěkně zvládnutý, ale moc akčních nebo exteriérovejch scén si divák fakt neužije, protože je biják (nejspíš z důvodu limitovanejch financí) pojatej dost komoroně. Po většinu času tak lze sledovat jenom dva lidi a jednoho robota v uzavřenym komplexu. Netvrdim, že jsem se vyloženě kousal nudou a třeba exteriérový finále se mi líbilo i vizuálně. Jen mi přišlo tempo vyprávění občas dost pomalý, stopáž dlouhá, příběh s blížícím se závěrem zbytečně překombinovanej a Hillary Swank byla dost nesympatická. Projekce nijak nelituju, ale asi jsem přece jenom očekával lepší výsledek než "neurazí, nenadchne", dvě hodně silný hvězdy.(3.1.2020)

"I Am Mother" ma nakoniec divácky veľmi príjemne uspokojilo.Táto minimalistická sci-fi dráma skutočne fungovala, mala dobré momentky a veľmi zaujímavé drobné detaily, ktoré to celé posúvajú vyššie. Skvelé na filme je hlavne to, že reálne nevieme, komu veriť a komu nie. Uhol pohľadu na jednotlivé udalosti pôsobí veľmi logicky. Či už zo strany "Matky" alebo Hillary Swank. A keď si už myslíte, že ste všetko pochopili a budeme mať záver, kde len nastanú titulky, tak film pokračuje ešte asi 20 minút. A dostávame otázky na naše základné otázky, ktoré sme si pokladali. A pritom sme si predtým vôbec neuvedomili, že sme tie otázky už od začiatku mali, len sme na to potom trošku vo filme pozabudli. Nenudilo ma to, film má dobré tempo, ten čas plynie relatívne dobre a okrem toho sa neustále toho dosť deje na to, aby som sa nenudil v záplavách dialógov. Napriek tomu, že tu máme len 3 postavy, tak dali do toho absolútne maximum po stránke vizuálov a minimum po stránke dialógov. A to ma teší. Lebo nepotrebujeme slová. Stačí nám to vidieť. Za pozornosť určite stojí, no možno by som si vedel film predstaviť aspoň o pár minút kratší. Občas to trošku nabádalo k tomu sa pozrieť na čas. A možno by bolo tiež fajn, keby som miestami nemal pocit, že film si požičal niečo z iných sérii a vytvoril si z toho svoj vlastný koncept. Ale na druhú stranu je dostatočne originálne na to, aby som to mohol oceniť pozitívne. Takže z toho plynie aj moje záverečné hodnotenie. Hodnotenie: B+(17.6.2019)

Moje oblíbené téma... Proč to má tak málo nechápu. Dal bych 4 ale musim dat 5... Ty zdanlive nelogicky veci a naivita superinteligence nejsou prece chyby ve filmu ale presne rizeny scenar. Celou dobu to presne takhle melo proběhnout... Vzdyt to nakonci krasne zapadne. Perfektni psychologicky thriler...(10.6.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na Sundance Film Festival v Utahu (USA). (BMW12)