FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl

Fyre

Fyre: The Greatest Party That Never Happened

Dokumentární

USA, 2019, 97 min

Chris Smith

Chris Smith

Billy McFarland (a.z.), Ja Rule (a.z.), Ron Funches (a.z.), Elsa Hosk (a.z.), Chanel Iman (a.z.), Emily Ratajkowski (a.z.), Lais Ribeiro (a.z.), Andy Richter (a.z.), Kendall Jenner (a.z.), Kylie Jenner (a.z.), Bella Hadid (a.z.), Hailey Bieber (a.z.), Alyssa Lynch (a.z.)

Chris Smith, Danny Gabai

Šmejdi po americku. Kromě obsahu, kdy jen kroutíte hlavou nad tím, že týpek viditelně podvádí a ještě si to celý natáčí (díky čemuž to máme z první ruky), je taky bezvadně vidět, jak tupá masa zombies skáče podle toho, jak nějaká random slepice (pardon, influencerka) něco plácne na instáč. To už jsme fakt tak zdegenerovali? Právě tenhle přesah se mi líbil, že to nebylo čistě o uspořádání festivalu, jakej svět neviděl. A neviděl :-) Super dokument.(8.2.2019)

Docela by mě zajímalo, jestli do toho šel McFarland s tím, že udělá podvod, anebo doufal, že party bude mít takový úspěch, že všechny ty nedostatky lidé jednoduše přehlédnou. Dopadlo to jak to dopadlo, ale je mi záhadou fakt, že mu to lidé žrali. Teď tím nemyslím instagramovou generaci, ale spíš profíky, kteří s ním do toho šli i přesto, že jim musela být zjevná nekoncepčnost a nereálnost celého projektu. To mi hlava nebere. Dokument sráží snad jen produkce v podání FuckJerry, ale na druhou stranu si musím položit otázku, o co by to mohlo být objektivnější. 80%(14.4.2019)

Dokument o neobyčejné party na ostrově Pabla „narkobarona“ Escobara, která se zvrtla ještě před tím, než vůbec začala. Osobně jsem ve svém životě absolvoval pouze jeden festival s přespáním a musím říci, že močení na stan ze strany opilích účastníků festivalu bylo příjemnější, než se trmácet na Bahamy a nedostat postel a kus žvance. Já měl alespoň stan. Z části nepromokavý. 82 %(19.6.2019)

Z hlediska informačního a objektivního nejde brát tenhle dokument moc vážně, jelikož za ním produkčně stojí i FuckJerry, kteří moc dobře věděli do čeho jdou a tímpádem mají pracky více než špinavé. Ale co se týče kvalit a jak je tento dokument natočen, tak se rozhodně nudit nebudete ... ale pokud chcete více (objektivních) informací, sáhněte raději po Fyre Fraud od Hulu.(31.3.2019)

Keď máte prachy na reklamu, ktorá sa točí na Vašom súkromnom ostrove, plnú topmodeliek, tak musí byť predsa Váš projekt neskutočná pecka. Či? On ten ostrov úplne vlastne nevlastníte a prachy na topmodelky ste zohnali...pssst, FBI má uši všade. Fajn ukázka toho, ako výborne zacielená a načasovaná fotka na Instagrame dokáže hory prenášať. Vďaka Fyre si užijete pohľad do zákulisia nenaplneného sna/naplneného podvodu, kde veľké množstvo ľudí vedomo buduje jeden veľký prúser. V dokumente všetci hovoria, že síce strašne dlho vedeli, že to nemôžu zrealizovať, ale fakt sa snažili do poslednej sekundy, tak americký úsmev a bye.(1.11.2019)