Reklama

Reklama

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl

  • USA Fyre (více)
Dokumentární
USA, 2019, 97 min

Režie:

Chris Smith

Scénář:

Chris Smith

Hudba:

Jason Hill

Hrají:

Billy McFarland (a.z.), Ja Rule (a.z.), Ron Funches (a.z.), Elsa Hosk (a.z.), Chanel Iman (a.z.), Emily Ratajkowski (a.z.), Lais Ribeiro (a.z.), Andy Richter (a.z.), Kendall Jenner (a.z.), Kylie Jenner (a.z.), (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Festival Fyre byl představován jako luxusní hudební zážitek na soukromém ostrově. V rukou namyšleného podnikatele ale všechno nabralo jiný směr. (Netflix)

Videa (1)

Recenze (54)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

(ne)Chtěl mít festival, ale přijeli mu tam influenceři. Je to fascinující, ne že ne, ale čistě po škodolibé stránce "muhehe, dobře jim tak evianistům". Události se nedaří koherentně zdokumentovat, nekladou se zpovídaným nepříjemné dotazy na tělo, zásadní osoby "vnitřního kruhu" to až na McFarlanda ignoruje a na konci má jeden více dotazů než na začátku. Je to ohraná písnička několika podvodů a zpronevěr, na kterých není nic sofistikovaného či nápaditého. Velké řeči a sliby charismatického podvodníka podpořené dobrým marketingem. Nic více a nic méně. V krátkém časovém úseku to procházelo a dotyční to před sebou valili a valili až bulvy nestačili valit. Z obdobného ranku je neskonale zajímavější kauza kolem Elizabeth Holmes. ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Nějak se mi nechce zjišťovat, jak moc je to celé, nebo není založené na pravdě, protože pro mě nejde o fakta, která by mě nějak ovlivňovala do budoucna. Každopádně jsem se ale bavila a těšila jsem se, až zjistím, jak to celé dopadne. Vždy mě fascinovalo, co všechno dokáže dobře postavený marketing. Je to svým způsobem geniální. ()

Reklama

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Z hlediska informačního a objektivního nejde brát tenhle dokument moc vážně, jelikož za ním produkčně stojí i FuckJerry, kteří moc dobře věděli do čeho jdou a tímpádem mají pracky více než špinavé. Ale co se týče kvalit a jak je tento dokument natočen, tak se rozhodně nudit nebudete ... ale pokud chcete více (objektivních) informací, sáhněte raději po Fyre Fraud od Hulu. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Neuvěříte, dokud to neuvidíte. Jen málo zbývalo, abych tento výborný dokument úplně vypustil ze svého radaru a byla by to taková škoda. Chvilku mi trvalo, než jsem se rozkoukal, jelikož jsem o tomto festivalu nikdy neslyšel a malinko se to táhlo...po půlhodině se to však neskutečně rozjelo a mě čekal jeden šok za druhým. Doporučuju zejména všem, kteří o Fyre nikdy neslyšeli, rozšíří to obzory; podobně jako Český sen...9/10 ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Fyre music festival založili McFarland a rapper Ja Rule. Návštěvníků bylo slibováno, že jde o luxusní festival na Bahamských ostrovech s modelkama v bikinách a ty nejlepší umělci. Pak na místě zjistili jinou realitu. Dokument je hezky vystavěn a jeho skutečným tématem je společnost a to, že bohatí lidé jsou nenapravitelní. Je to absurdní plné bezskrupolózních debilů bez zábran. ()

Reklama

Reklama