FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl

• USA Fyre (více)
Trailer
Dokumentární
USA, 2019, 97 min

Chris Smith

Chris Smith

Jason Hill

Billy McFarland (a.z.), Ja Rule (a.z.), Ron Funches (a.z.), Elsa Hosk (a.z.), Chanel Iman (a.z.), Emily Ratajkowski (a.z.), Lais Ribeiro (a.z.), Andy Richter (a.z.), Kendall Jenner (a.z.), Kylie Jenner (a.z.) (více)

Festival Fyre byl představován jako luxusní hudební zážitek na soukromém ostrově. V rukou namyšleného podnikatele ale všechno nabralo jiný směr. (Netflix)

Trailer

DaViD´82

(ne)Chtěl mít festival, ale přijeli mu tam influenceři. Je to fascinující, ne že ne, ale čistě po škodolibé stránce "muhehe, dobře jim tak evianistům". Události se nedaří koherentně zdokumentovat, nekladou se zpovídaným nepříjemné dotazy na tělo, zásadní osoby "vnitřního kruhu" to až na McFarlanda ignoruje a na konci má jeden více dotazů než na začátku. Je to ohraná písnička několika podvodů a zpronevěr, na kterých není nic sofistikovaného či nápaditého. Velké řeči a sliby charismatického podvodníka podpořené dobrým marketingem. Nic více a nic méně. V krátkém časovém úseku to procházelo a dotyční to před sebou valili a valili až bulvy nestačili valit. Z obdobného ranku je neskonale zajímavější kauza kolem Elizabeth Holmes. ()

Pethushka

Nějak se mi nechce zjišťovat, jak moc je to celé, nebo není založené na pravdě, protože pro mě nejde o fakta, která by mě nějak ovlivňovala do budoucna. Každopádně jsem se ale bavila a těšila jsem se, až zjistím, jak to celé dopadne. Vždy mě fascinovalo, co všechno dokáže dobře postavený marketing. Je to svým způsobem geniální. ()

Hitman_47

Z hlediska informačního a objektivního nejde brát tenhle dokument moc vážně, jelikož za ním produkčně stojí i FuckJerry, kteří moc dobře věděli do čeho jdou a tímpádem mají pracky více než špinavé. Ale co se týče kvalit a jak je tento dokument natočen, tak se rozhodně nudit nebudete ... ale pokud chcete více (objektivních) informací, sáhněte raději po Fyre Fraud od Hulu. ()

Frajer42

Vím, že je po bitvě každý generál. Ale nemůžu uvěřit tomu, že se na první pohled exemplárnímu případu sociopata, který se obklopuje výhradně jedinci, u kterých si je jistý, že je dokáže zmanipulovat, podařilo v tak velkém měřítku rozjet tak šílenou akci. Zhruba polovina dokumentu je příšerná nuda, protože se tam nic neděje. Spousta gayů a feťáků žvaní stále dokola ty samé nesmysly a je to hrozně uspávající. Je to takové gentlemanské chození kolem horké kaše bez palčivých otázek na tělo. Ocenil bych více autentických záběrů a méně bezobsažných rozhovorů. Nicméně, od okamžiku, kdy se na ostrově místo luxusních vil objevují promočené stany, na poslední chvíli se začíná něco budovat, dějí se další šílenosti a vůbec se formuje obrázek nám, kteří jsme o tomto festivalu nikdy neslyšeli, jsem na dokument koukal s otevřenou hubou a nekonečným úžasem. Šílená doba, kdy se dá takhle zpropagovat i ta největší píčovina. Překvapuje mě, že se našlo tolik dementů, kteří s Billym šli do úplného konce. Přijde mi neuvěřitelné, že lidé z branže naletěli na jeho permanentní úsměv a prázdné fráze, když byl tento projekt nereálný od prvopočátku. [69 %] ()

Spiker01

Neuvěříte, dokud to neuvidíte. Jen málo zbývalo, abych tento výborný dokument úplně vypustil ze svého radaru a byla by to taková škoda. Chvilku mi trvalo, než jsem se rozkoukal, jelikož jsem o tomto festivalu nikdy neslyšel a malinko se to táhlo...po půlhodině se to však neskutečně rozjelo a mě čekal jeden šok za druhým. Doporučuju zejména všem, kteří o Fyre nikdy neslyšeli, rozšíří to obzory; podobně jako Český sen...9/10 ()

• Mary Ann Rolle vytvorila GoFundMe kampaň, z ktorej chcela zaplatiť jej zamestnancov a ľudí z ostrova Great Exuma, ktorí pracovali na festivale. Už po 9 dňoch mala kampaň na konte cez $260,000. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Z Fyre festivalu bude hraný film

Z Fyre festivalu bude hraný film

12.05.2019

Společnost FlynnPictureCo. si zajistila filmová práva na Vanity Fair článek Fyre Festival od novináře Bryana Burrougha (Barbarians at the Gate). Nechvalně proslulý festival se tak po dvou…