Monos

• Kolumbie Monos (více)
Trailer 3

Monos je dechberoucí sága o přežití, odehrávající se v odlehlých horách Jižní Ameriky, zahalených do neprostupné mlhy. Film sleduje skupinu osmi mladých vojáků, chlapců i dívek, s přezdívkami jako Rambo, Šmoula, Bigfoot, Vlk a Bum Bum, kteří dohlížejí na americkou rukojmí Doctoru (Julianne Nicholsonová). Komando dospívajících dětí ve dne podstupuje vojenský výcvik a v noci se oddává radovánkám mládí. Jejich mise je stejně nejasná jako výhled do okolní džungle, a jelikož se velící důstojník do zapadlého koutu Amazonie vypravuje jen občas, vyžadovaná kázeň se začíná drolit. Náhlé rozkazy z centra Organizace mohou fungování prazvláštní jednotky rozvrátit úplně... (Cinemax)

Trailer 3

Marze

Je to maskulinní film s nedospělými hrdiny, který svým vtíravým pohledem na lidskou podstatu v dobrém slova smyslu otřese. Máme všichni nebezpečnou pudovou podstatu? A je kontrola a socializace lepší? Je to děsivé a krásné. Herecké výkony mladých jsou živé a uvěřitelné, ale metaforická povaha obsahu filmu pro mě byla ubíjející. Hrdinové mají jasné myšlení jak peklo. Film má skvělou kameru , hudbu a dobře pracuje s krásou krajiny. Mezi teenagery je boj o moc a civilizační znaky mizí. ()

Aljak

Podľa popisu a fotiek z filmu to vyzeralo naozaj lákavo. Základ a princíp príbehu neboli vôbec na zahodenie, práve naopak - pôsobilo to originálne a zaujímavo. Ale ten výsledný efekt a také iracionálne afektívne stavy, ktoré sa tu diali - to bolo nanajvýš podivné a vďaka tomu išiel celý potenciál dole vodou. Vôbec nechápem na čo bolo dobré do toho ísť miestami až tak extrémne, a to tlačenie na pílu väčšinou žiadnemu filmu nepomôže - tu to platilo dvojnásobne. Jediné čo ma na tom ako tak bavilo, tak aspoň tá výprava (masky, kulisy, a pod.), inak fakt len ďalší z potencionálne zaujímavých kúskov utopených v podivnosti spracovania. ()

solisoli

Baladický príbeh o prasatách, ktoré sa starali o unesenú doktorku. Dej je pomätený s totálne plochým dejom, s katastrofálnymi hereckými postavami a ich výkonmi. Mimo atraktívnej prírody sa nedá kladne v tomto braku nič pozitívne hodnotiť, až do úplného trápneho záveru. Ten režisér a scenárista bol celý čas zrejme zhúlený, ako prasa. ()

oveckaoa odpad!

To byla , ale píčovina bez hlavy bez paty bez scénáře a bez herců. Tak, že 6 kluků a 2 holky (až cca ve 40 minutě jsem zjistil , že jeden z těch předpokládaných 7 kluků je holka) hlídá unesenou ženskou a to je celý děj. Kásting byl asi hodně levný o nějaké herecké výkony zde ani nezavadíte, kterýkoliv díl Ulice má více hereckého umění než tohle tak, že největší herecký výkon předvede kráva (čtyřnohá), která se zde objeví na začátku a zabučí. Všechny postavy (bohužel i ta unesená) jsou tak postižené, že bych jim nesvěřil na hlídání ani placatý kámen jelikož bych se bál, že i ten jim uteče (a to nemá jak a nemá nožičky) navíc jim velí posraný hobit, kterému bych nedal velení ani nad stádem slepic, protože vypadá důvěryhodně asi tak jak pláž v Antarktidě. Z 9 postav se konce dožije 6? přičemž jedna se zastřelí což ani neukážou jednu udusí a utopí a jeden asi chcípl hlady což je smutné navíc z neznámých důvodů tam režisér narval scény co vypadají teploušsky kdy se cucají dva chlápci pak dvě ženské a některé ty výcviky kdy se ošahávají taky vypadají úchylně (asi to dotovaly nějací pedofilové z darkwebu) a většina mužských postav zde chodí bez trička. Konec je kapitola sama o sobě kdy se nedozvíme vůbec nic co se s nima stalo. 0 procent ()

dubinak

Fakt to musím zopakovat po několika lidech, co to tu psali, ale tohle je opravdu takový kolumbijský Pán Much a svojí řemeslnou stránkou se mi hodně rychle vrýval pod kůži. Kdyby to mělo vybroušenější scénář, tak neváhám tomu dát pět hvězd. Bez velkého vysvětlování a s lehounce utlumujícím se závěrem to ode mě ale dostává luxusní čtyři hvězdy, protože takovýmto snímkům říkám audiovizuální orgasmus. Herecké výkony a exotické rysy zdejších dětí jsou navíc uhrančivé a už jen námět je pro české publikum dost atraktivní. Monos uteče jako voda a divákům milujícím trochu té pastvy pro oči a pro uši kápne lehce do noty. Jeden z nejlepších snímů letošních Varů. KVIFF 2019 ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo na viacerých miestach v Kolumbii, vrátane mesta Medellin či národného parku Chingaza. (MikaelSVK)