Major Fred C. Dobbs (S01E22) (epizoda)

Major Fred C. Dobbs

Komedie / Drama / Válečný

USA, 1973, 25 min

Don Weis

Předloha:

Richard Hooker (kniha)

Nikdo nespí tak tvrdě jako fretší tvář...Strčil jste si stetoskop moc hluboko do uší a poškrábal jste si mozek.... Titul této epizody je odkaz na film Poklad na Sierra Madre, ve kterém Fred C. Dobbs ( Humphrey Bogart ) je posedlý touhou po zlatě.(2.6.2019)

"Jestli hledáš zlatou horečku, zahni vlevo, pak rovně o sto let dozadu." Tak to je lež, tam jsem se díval a není tam. Jenže uvěřit Hawkeyeovi s Trapperem je tak snadné a to zejména pro Franka, který si zandal stetoskop tak hluboko do uší, že si poškrábal mozek. Mě by tedy nedostali, protože jsem příliš líný a dokud by za mě někdo nezajistil rozbory zlata, výkopovou techniku a povolení k těžbě ze Soulu i z Pchjongjangu, tak bych z Bažiny nevylezl. Ovšem když někdo nachytá osla s diplomem, tak je to třeba ocenit.(16.8.2017)

"What am I doing? This is my office. You guys get out of here!"(21.8.2019)

Dvadsiata druhá epizóda z prvej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Major Fred C. Dobbs" (Major Fred C. Dobbs). Vrchná zdravotná sestra major Margaret Houlihanová a doktor major Frank Burns požiadajú o preloženie z jednotky M.A.S.H. 4077 do inej mobilnej vojenskej nemocnice. Ako dôvod uvedú neustále pokrývanie ich autority. Svoje rozhodnutie však náhle zmenia, keď sa dozvedia, že v blízkosti ich tábora sa nachádza ložisko zlata. *****(3.4.2019)

Taková skvělá klasika, dělání si srandy z Franka, to se prostě neomrzí. A pokud se pamatuji dobře, tak některé věci jsou zde převzaté z filmu.(3.8.2017)