poster

Velký hack

 • USA

  The Great Hack

Dokumentární

USA, 2019, 114 min

Kamera:

Ian Moubayed

Hudba:

Gil Talmi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • KlárkaS
  ****

  Osobní data - nejcennější komodita světa. Šílený. Jinak cením Netflix, že touhle populárně naučnou a poutavou dokumentární tvorbou dostává tyhle důležitý témata mezi masy, protože seč je to škoda, do kin se na dokumenty nechodí (a ani Michael Moore to už nezachrání). Pokud to uvidí aspoň zlomek z těch 150 milionů netflixáckejch předplatitelů, tak by to nějaký rozdíl mohlo udělat. Sociální sítě nás přece měly spojovat, a ne využívat našich osobních údajů, aspirací a názorů, aby nás pak o to víc rozdělovaly. Neříkám, že by si lidi měli hned smazat všechny svý instagramy a facebooky, ale spíš přemýšlet a zpochybňovat to, co se nám snaží tyhle sítě pomocí reklam vnutit. Vždyť náš názor a pohled na svět je pořád to nejcennější, co máme! Takže no more manipulaci, sakra!(25.7.2019)

 • Toka
  ***

  Velmi důležité téma, bohužel ale špatné zpracování. Velký důraz na moc technologických gigantů, malý důraz na poselství pro koncového uživatele, tedy pardon, produktu. Pro člověka, co je tématikou ochrany osobních dat nepolíben bude dokument jistě přínosem. Pro člověka, co už si nějaký ten pátek dává pozor na to, co sdílí na sociální sítě, to bude spíš lehce nudná podívaná se zbytečně dlouhou stopáží. Brittany Kaiser je zajímavá postava v celé problematice a v každém případě jsem rád, že jsem viděl její pohled.(20.8.2019)

 • M.i.k.e
  ***

  i přes silné a v dnešní době echt důležité téma a dobře zvolenou,poutavou formu mě tenhle dokument zdaleka nevtáhl a nešokoval tolik jak jsem čekal.On totiž nepřináší prakticky nic objevného a kdo viděl třeba Homeland a nebo celovečerní Brexit (a nebo se o tohle téma trochu víc zajímá) nenajde tu žádnou novinku...70%(3.7.2020)

 • Aljak
  ****

  O manipulácii verejnej mienky a volebných kampaní prostredníctvom sociálnych sietí sa rozpráva čoraz častejšie, no väčšinou dosť povrchne. Tento dokument nám na základe dvoch obrovských kampaní priblížil túto problematiku oveľa viac do hĺbky, a musím uznať, že to je naozaj šialené. Vo svojej podstate je to smutné, no oveľa väčší problém je to, že sa ľudia jednoducho nezaujímajú o verejné dianie a nechajú sa takto jednoducho ovplyvniť kadejakými fake news a správami vytrhnutými z kontextu. Verejná mienka bude tak či tak manipulovaná aj naďalej, bez ohľadu na zasahovanie nejakej Cambridge Analytica. Čo sa týka dokumentu, tak spracovanie naozaj kvalitné, hoci hlavná "hrdinka" Brittany Kaiser mi občas išla svojou nekonzistentnosťou až na nervy. Ale aspoň že pravda vyšla na svetlo sveta, hoci Trumpa a Brexit to už žiaľ nezvráti...(2.8.2019)

 • vovarano
  **

  Kto o teme nikdy nepocul tak to ma zmysel vidiet. Avsak dokument neprinasa takmer nic nove pre ludi co sledovali proces s Marekom Cukrokopcom. Ja som az do konca cakal ze sa dozviem cez ake aplikacie na fb tie data ziskali a tesil som sa ze David ziska pristup ku svojim datam ale nic take sa nestalo. Nevysvetlili nam ako vytvaraju z danych informacii profil volica a vlastne nam nevysvetlili skoro nic. Pre mna velmi malo zaujimavych informacii na neuveritelne dlhu stopaz dokumentu.(5.8.2019)