Leaving Neverland

Dokumentární

USA, 2019, 236 min

• spygirl

Nikdy mu nedají pokoj... Není na to nějaký zákon o ochraně osobnosti, která je už dávno po smrti? Uznávám, že Michael Jackson nebyl úplně normální člověk, žil v jiné galaxii. Jak můžete zůstat normální, když kolem vás odmalička hysterčí dav, který by vám byl schopný v davovém šílenství udělat snad cokoliv??? Ovšem tato davová hysterie, kdy se MJ musí odevšad vymazat, protože byl fujky fuj, MYSLETE, LIDI! Vše, naprosto vše, co někdo řekne nebo napíše v médiích je hned pokládáno za pravdu??? MJ vícekrát veřejně prohlašoval, že sdílí postel s dětmi a že by to měl dělat celý svět. Dále naříkal, že rodiče si s dětmi už nepovídají, nejedí u jednoho stolu atd. Mě osobně to nijak nebere... ale řekněte sami, MJ by musel být s prominutím úplný de**l, kdyby na kluka najednou vytáhl p*ro.................. Zde je akorát totální manipulace s divákem. Koukám, že tady někdo dopodrobna nastudoval gay porno. Ti dva muži o tom mluví jakoby nic, jako kdyby vykládali, že si šli nakoupit rohlíky a mléko. Jooo, až ke konci pláčou sami nad sebou. Mnozí chválí, že tento jednostranný a zaujatý "dokument" je hlubokou sondou chování pedofila. Vážení, skutečný pedofil si s hračkami nehraje, není dětinský, používá je pouze k nalákání oběti (to jsem četla v jedné studii, není to z mé hlavy). Rovněž mě fascinuje, jak si to můžou vše tak DO DETAILU pamatovat? Já fakt netuším, co jsem dělala v 7-mi nebo v 10-ti letech. Ten jeden týpek před pár lety zažaloval pozůstalost MJ o několik milionů dolarů, ale neuspěl (jako důkaz doložil mailíkovou korespondenci s milou maminkou, která mu napsala, kdy byli u MJ a ještě připsala: "Synáčku, je jedno, kterou verzi použiješ.") Ale tohle média nezajímá. ------------Proč oba dva nezažalovali Michaela ještě za jeho života? Protože jsou to blbosti = tj. nebyly důkazy a hošánci by z toho nic nevytřískali. Obrázek ať si udělá každý sám. - V USA (a nejen tam) to bohužel funguje tak, že dítě jen pohladíte po vlasech a pokud nejste jeho příbuzný, hned vypadáte podezřele. - Žijeme v době kampaně Mí Tů, takže čekám, kdo další se přihlásí, že mu MJ před více jak 30-ti lety ubližoval. Je jasné, že jakékoliv sexuální násilí je nepřípustné, zvláště, páchá-li se na dětech. Ale nelze někoho odsoudit a vymazat z povrchu zemského jen tak, bez důkazů. Vždyť toto ani není tzv. tvrzení proti tvrzení, toto je jen tvrzení proti zesnulému, který se již logicky nemůže bránit. A jen připomenu následky Mí Tů (vím, jak se to správně anglicky píše, ale je to už bohužel tak zfanatizovaná záležitost, že se to nedá brát vážně....). Takový Woody Allen nebo Kevin Spacey, oba dva BEZ DŮKAZŮ vymazání ze světa. Novodobý hon na čarodějnice. ---------- Spíš než nějakými kluky mi MJ vždy připadal posedlý úspěchem, stále chtěl překonat album Thriller z roku 1982. Jo a tu bundičku, kterou na konci chudáček pálí, tak není originál, ta je vystavena v muzeu. :-) Díky za skvělé komentáře: Triple H, zdenzo, JimDeNiro a ledzepfan. ;-)(12.3.2019)

Že byl MJ divnej, to bylo všem jasný, že BYL pedofil, to je naprosto jasný teď, po výpovědích těch kluků, neprůstřelných a detailních popisech jejich "vztahů". Obdivovaná hvězda si vždycky na rok nějakého kluka oblíbila a pak ho vyměnila za jiného, za aktivní účasti uplacených rodičů. Mediální obraz milovníka všech dětí. V 7mi letech je seznamoval se sexem a pak to kamufloval známými řečmi o spoluvině. Oba zpovídaní protagonisté to nějak přežili, mají rodiny, děti, ale nikdy už nezapomenou. Smutný, silný dokument i jako varování pro zbožštění umělců, kteří ničím jiným nevynikají. MJ se jedné matky vážně zeptal, jestli by mu tam syna na rok nenechala. To už bylo i na ní moc a odmítla to. A odpověď : já vždycky dostanu co chci. Jistě. Money talks. Pro vylepšení svého mediálního obrazu se MJ neváhal ani oženit. I ty děti si pořídil. Naštěstí už zemřel, takže už nemůže zneužívat další.(17.3.2019)

• Triple H

Najhlbší kanál a dno filmovej či televíznej "žurnalistiky". Hyenizmus najhrubšieho možného zrna. Dvaja životní skrachovanci sa rozhodli zviezť na aktuálnej vlne #MeToo sentimentu a vytrieskať z Jacksonovej pozostalosti prachy. Zahodili posledné zvyšky hrdosti či škrupúl a splieskali dokopy pseudodokument, formálne lacno a smiešne kopírujúci štýl bežných dokumentov (permanentné panoramatické zábery mali aký význam?), v ktorom po viac ako dekáde od Jacksonovej smrti z ničoho nič dementujú vlastné (v Robsonovom prípade opakované) svedectvá, datované ešte dlho pred spevákovou smrťou. Za celé 4 hodiny sa popisu sexuálneho zneužívania venuje tak 10 minút a sú to natoľko povrchné a všeobecné žvásty, že aj školák by vymyslel lepšie. Zvyšok sú lacné citové apely a trápna snaha našróbovať nové obvinenia na skutočné zážitky s Jacksonom. Všetci zúčastnení (vrátane rodín oboch aktérov) do tejto nechutnej sračky investovali v rámci ich mentálne obmedzených možností maximum energie a ochotníckeho hereckého nasadenia. Keď sa Safechuckovi začali triasť ruky ako ukazoval šperky, ktoré mu Jackson mal kúpiť (ktoré si tento "ťažko traumatizovaný" jedinec samozrejme starostlivo uchoval), už som sa nahlas zasmial. Proste klamú, fabulujú, bullshitujú až sa im z huby práši a spôsobom, že aj tomu najlacnejšiemu populistickému politikovi by asi prišlo zle od žalúdka. Robson opakovane v minulosti svedčil o tom, že Jackson ho neobťažoval a sám priznáva, že si ho ako svedka volal sám Jackson. Akosi mi uniká logika prečo by si Jackson v súdnom konaní, kde sa skúma jeho domnelá pedofília ako svedka volal chlapca, ktorého sexuálne obťažoval. Mám veriť, že Robson nikomu o obťažovaní nepovedal pomaly dve dekády? A zneužívanie sa dialo 7 rokov za permanentného dohľadu jeho matky, ktorá mu na výletoch s Jacksonom robila sprievod? Ľudia sú pre peniaze schopní kadečoho, ale takto hanobiť meno mŕtveho je už cez akúsi pomyselnú morálnu čiaru. Ak existuje aspoň nejaká spravodlivosť, Robson s kamarátom nevysúdia nič a naopak sa podarí dokázať, že klamú oni aj členovia ich rodín. V rámci moderného hysterizovania totiž už ako reakciu na tento "dokument" niektoré hudobné stanice prestali hrať Jacksonove pesničky, z obehu sa stiahla epizóda Simpsonovcov, ktorú Jackson daboval. Čiže nejedná sa len o výkrik do tmy pár zúfalcov, celej veci je venovaná obrovská pozornosť, ktorá má reálne následky. A nie som ani Jacksonov fanúšik, ani netvrdím, že nemal psychické problémy. Opak je evidentne pravdou. Ale bol to podľa môjho názoru v zásade chudák, ktorý mal za vagón mindrákov, bol patologicky infantilný, hanblivý a asexuálny. Človek, na ktorom celý život v podstate len parazitoval kto mohol (producenti, rodina, imitátori, atď.), na ktorého pred jeho smrťou väčšina ľudí buď zvysoka srala, alebo sa mu posmievala a po nej sa samozrejme vyrojili milióny obdivovateľov, skladali sa pocty od "kolegov" z hudobnej branže. Ale aby nejaký nímand aj s celou svojou rodinou s cieľom rýchlo a bez práce zarobiť dával dokopy 4-hodinové video prezentované ako seriózny dokument a špiniace Jacksonove meno najhoršími možnými obvineniami? A aby niečo takto úbohé a formálne na hranici amatérčiny pustila von a oštemplovala pomaly najprestížnejšia/najznámejšia platená televízia na svete? Účasť HBO na propagácii tejto zúfalosti považujem buď za veľmi nezvládnuté a nešťastné rozhodnutie, alebo za dosť nechutnú honbu za ratingom. Totálny odpad - ľudský, novinársky, umelecký, mediálny, akýkoľvek. A popravde ma skoro až desí koľko vysokých hodnotení tu vidím a koľko ľudí sa nechá takýmto niečím zmanipulovať či aspoň nalomiť.(10.3.2019)

• TheSompeque

Obvykle jste zvyklí na nějaké stručné zhodnocení filmu, do kterého hodím nějaký ten LIDL joke, ale upřímně, u tohoto se mi do toho ani nechce. Leaving Neverland jsou 4 hodiny výpovědi dvou mužů, kteří byli, údajně, obtěžování Michael Jacksonem. Ano, tím MJ, který je už přes 10 let mrtvý. Nemusím snad víc zdůrazňovat, jak absurdně vyznívá výpověď obou dvou, když se jim, z evidentních důvodů, nedostává protiargumentace. Nemáte na výběr, dokument vám řekne, co si máte myslet. Oba začínají svým brzkým dětstvím, kdy poprvé slyšeli o MJ a o jejich prvním setkání. Když přejde na oné téma, oba působí nepřirozeně a nedá se jim na 100% věřit vše, co říkají. A v tom je problém. Kdokoliv může vytasit podobnou věc na kohokoliv a bude to působit stejně věrohodně. MJ byl však na toto téma dobrý terč; trávil nadprůměrný čas s dětmi, fakt, že s nimi údajně spával v jedné posteli, je pro pedofilní chování ideální. Jak na to mělo vliv Jacksonovo otcem zničené dětsví vliv se asi nedozvíme. Překvapením mi je i to, že se k údajnému obtěžování vrací po letech, kdy už je Jackson dávno mrtvý. Těžko říct, nemůžeme s jistotou říci, zda se to všechno dělo či ne, ale nutno dodat, že takový časový skok v podstatě zničehonic je přinejmenším podezřelý. A teď to nejhorší, co dokument přinesl; reakce veřejnosti. Dávno neřešené téma, které bylo léta v tabu, je opět aktuální. Jackson je odsuzován snad ještě více než během jeho života, jeho skladby jsou mazány ze setlistů rádií, jakýkoliv obsah jde pryč, včetně epizody Simpsonů z roku 1991, kde jednu postavu daboval. Absurdní. Výpověď dvou mužů, absolutně bez důkazů, čili nic NENÍ POTVRZENO, takhle pobouří svět. Totální dehonestace člověka, který už nežije, je naprosto stupidní. Dokumentu chybí druhá strana, která by stála při Jacksonovi a to je kámen úrazu celého dokumentu. Autoři vám dávají pouze jednu z možných variant jako jedinou správnou a v tu musíte věřit.(13.3.2019)

Co si budeme povídat....všichni to o něm tak nějak tušili. Než jsem tenhle dokument viděla, tak jsem si asi jako většina říkala, proč teď něco takového natočili. Teď, když je Michael mrtví a když už stejně nebude pykat za to, co provedl... Jenže v průběhu toho dokumentu jsem přesně chápala, proč to natočili. Asi nikdo z nás si nedovede představit, jak je těm, co tohle prožili. Každý, kdo tenhle dokument viděl musí pochopit, proč ti kluci nepromluvili dřív. Jak byl pro ně Michael bůh, ke kterému vzhlíželi a kterého milovali a jak až v dospělosti pochopili, co vlastně všechno to co s nimi dělal znamenalo. Myslím že je to hodně zžíralo zevnitř a myslím, že do konce života ponesou následky. Ani v podstatě nedokážu házet vinu na jejich matky. Jak mohly nechat svoje děti spát v pokoji s cizím člověkem. Jenže Michale byl prostě ikona a nikoho asi ani v koutku duše nenapadlo, že by vůbec něčeho takového byl schopen. A taky tenkrát byla jiná doba. Hodně věcí, které se dějou teď, si tenkrát člověk nedokázal představit ani v té nejhorší noční můře. Je asi hodně lidí, kteří si namlouvají, že tenhle dokument je jen vymyšlená habaďůra, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. A takové ty trapné kecy, dejte už chudáčkovi pokoj alespoň po smrti......možná by chtělo si alespoň trochu představit, jak by vám bylo, kdyby někdo něco takového dělal vašim dětem. Já jsem ráda, že se tenhle dokument natočil. Sice asi Michaelovi moc neublíží, že ho přestanou hrát v některých rádií a seberou mu pár cen, ale bude to tak trochu vykřičník pro nás matky, abychom si daly pozor, s kým se naše děti stýkají. A co teda naprosto odmítám je tvrzení některých chytráků, že to dělali pro peníze. Na konci bylo ukázáno, jak pálili celkem dost slavné suvenýry od Michaela, na kterých by mohli vytřískat miliony. Nehledě na to, že tohle je opravdu věc, o které se člověku musí mluvit opravdu hodně těžko. Bohužel hudbu Michaela miluju, ale prostě to byl zmetek a je dobře, že to alespoň část světa pochopila... Jak řekla moje sestra..."doufám že se smaží v pekle".(23.3.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 25. ledna 2019 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (Bioscop)

• - Jednoho z distributorů filmu televisní společnost HBO zažalovali správci pozůstalosti Michaela Jacksona, protože podle nich porušila smlouvu z počátku 90. let 20. století, v níž se zavázala, že ho nikdy nebude kompromitovat. Způsobenou škodu odhadli na 100 miliónů amerických dolarů. (JoranProvenzano)

• - Jacksona v roce 2003 obvinil třináctiletý Gavin Arvizo z pohlavního zneužívání. V roce 2005 byl zpěvák zažalován a obviněn v sedmi bodech z pohlavního zneužívání dítěte a ve dvou bodech z podávání omamných látek nezletilému. Obvinění byl nakonec po mediálně sledovaném procesu zproštěn. Ihned poté se z USA odstěhoval do Bahrajnu. [Zdroj: iDnes.cz] (swn)