Beats

Rok 1994, maloměsto ve středním Skotsku. Nejlepší kamarády Johnna a Spannera pojí pevné pouto. Nyní se ovšem ocitají na prahu dospělosti a jejich životní cesty se rozdělí: Johnno se stěhuje za lepším životem do jiného města a Spanner bude muset čelit nejisté budoucnosti na vlastní pěst. Ale nadcházející léto bude jiné jak pro ně, tak pro celou zemi. Británie zažívá explozi freeparty scény a zrod největšího kontrakulturního hnutí mládeže v soudobých dějinách. Kluci toužící po dobrodružství a úniku se rozhodnou pro poslední společnou akci a vyrazí na nelegální rave. Ukradnou peníze Spannerovu staršímu bratrovi a pod mlhavým vedením D-Mana, dýdžeje z pirátské rozhlasové stanice, vstoupí do podsvětí charakterizovaného anarchií, svobodou a čelním střetem s pořádkovými silami. Beats vypráví univerzálně platný příběh o dospívání odehrávající se na pozadí hudby, která je stejně eklektická a elektrifikující jako scéna, jež se z ní zrodila. Je to příběh naší doby o přátelství, vzdoru a neodolatelné síle mládí. (Film Europe)

eromar

100% Film o bratrské lásce, svobodě a technu. Ten, kdo nikdy nebyl na ravu, nebude schopný docenit tu neuvěřitelnou autenticitu. Pro ostatní MUST SEE. ()

Pawlisman

Vlastně docela nuda, je to předvídatelné, je to stále dokola a sice to nějak směřuje, ale vlastně se vleče. Sice skvěl atmosféricky zpracované zákulisí a hlavní pařba, ale pak zas ta poučná rétorika a podtext v podobě obrázků továren, ničení světa atp.. aj aj to tam nepatří. Konec pak do naivního ztracena. Hudba vlastně taky poměrně průměrná. Not bad, ale na zadek si nesednete. ()

Luisis

I Skotsko má svůj Trainspotting!!! Parádní movie s ještě lepší hudbou. V devadesátkách jsem navštěvoval podobné RAVE parties (bez policajtů, protože u nás naštěstí tak pitomý zákon nebyl) a se slzou v oku jsem s klukama ten příběh prožíval až do konce - 90% ()

pushover

Téměř sociální drama z období rave partys první poloviny 90. let. Atmosféra vice než věrná. Pro pamětníky devadesátek povinnost. ()

wege

V devadesátkách a pak ještě na přelomu tisíciletí vznikala nejlepší taneční hudba. Ne že by ta nová z poslední doby nebyla dobrá, ale dříve bývala taková vyzrálejší, komplexnější, ale zároveň někdy vskutku přelomová. Některé desky jsou čirá dokonalost od začátku až do konce, první dvě desky od Prodigy, Leftism od Leftfield, cokoliv od Chemiků, Underworld, a tak by se dalo pokračovat. I ty akce bývaly jiné než dnes, takové více spontánní a intenzivní. Strašně rád na to vzpomínám. I na to, jak jsem si užil ty tři své účasti na CzechTeku. To je něco, co člověk nikdy nedostane a ani nechce dostat z hlavy, na to jsou tam jiné myšlenky a vzpomínky. O svobodě plynoucí z lásky k hudbě je celý ten film, který má spoustu slabších chvil, ale zároveň to celkovému obrazu nijak nevadí. Je tam ta hudba, i ty staré Prodigy, je tam ta party, kdy i já nyní starší člověk (nebo jiným úhlem pohledu člověk v nejlepších letech) jsem zatoužil dát ruce nahoru, otočit se k laserům a nechat se vyplivnout za dvě hodiny a mít čistou hlavu. Potřeboval bych to. ()

rashaverak odpad!

Banda zfetovanych grazlu vyrazi kazdorocne devastovat cizi majetek, zanechavajice po sobe tuny neuklizenych odpadku, hodiny preslapujice z nohy na nohu rikajice tomu tanec si tu oslavne petihvezdickuje. ()

Parabot

Po mnohaletém usilovném masírování 80s popkulturní nostalgií začínají vycházet první pokusy, které se soustředí na dekádu následující. A to je skvělé, už jen kvůlli hudbě, která v devadesátkách prodělala obří evoluční skok. Beats bych spíš než k Trainspottingu přirovnal k Human Traffic - filmu, který docela trefně a vtipně popsal generaci návštěvníků divokých parties. Protagonisté Beats jsou ovšem mladší a na ilegálním raveu probíhá jejich iniciační zážitek. Velice autenticky. Už třeba scéna, kdy hlavní představitelé jen jedou starou rozbitou károu někam, dle instrukcí na telefonu, a poslouchají Leftfield vyvolávala sentimentální brnění. Ach, dospívání, devadesátky, underground, soundsystémy, techno. ()

solisoli odpad!

Magori o magoroch v magorovskom príbehu plného pejoratívne ošklivých buzi slipárov hlavných postáv, v debilnom podaní absurdného deja ešte aj v čiernobielej demagógii. Nebolo čo čakať, nad pocitom znechutenia a istoty nad márnivo premrhaným časom, prináleží enormná snaha zdekovať sa včas, aby potom ľútosť nebola ešte viac markantná. ()

blondboss

Ťažko undergroundový snímok, ktorý pekne zobrazuje atmosféru 90-tych rokov a života v ghettách. To, že v tej dobe sa prudko rozmohla elektronická hudba, je všeobecne známe, a som rád, že Welsh sa zameral práve na túto dobu zasadenú do drsnejšieho prostredia. Na druhej strane som čakal trošku živelnejšie poňatie danej témy, miestami to malo dosť hluchých miest, inak ale celkom zaujímavý filmový počin. 65 % ()

karnifex

Distributor uvádí, že snímek "vypráví univerzálně platný příběh o dospívání" - snad, ale to lze číst také jako spíše neoriginální nápad, hemžící se banalitami a předvídatelnými scénami, které už jsme mnohokrát viděli jinde, a zde je jen můžeme spatřit v prostředí rave scény. Možná se každá stárnoucí generace chce ohlédnout za "svým mládím" ve "svých kulisách", ale já jsem určitě od filmu očekával víc, než jen nostalgii za tím, co už není.. ()

Troniq

Nádherně svobodný snímek, o jehož pětihvězdičkovém hodnocení bylo rozhodnuto, jakmile se na pozadí rozezněl "Belfast" od Orbital. Lehký úsměv a dojem, že jsem zpátky v ravem a trancem nasáklých devadesátkách provázel moji mysl ještě dlouho potom, co mejdan skončil. Mimochodem - bez debat jedna z nejlepších filmových party sekvencí, né-li nejlepší. UK scéna mě vždycky fascinovala nejvíc - takže díky za tuhle retrospektivní a geniálně autentickou sondu. ()

Ondak

Dospívající kluk z "lepší" rodiny se nemůže kamarádit s klukem z "horší" rodiny, ale i přes to se kamarádí. Příběh je prostě jedno velké klišé, ale já se bavil. Nevím proč byl zvolen černobílý formát a mělo to hrozně natahovaný konec. Taky jsem moc nepochopil linku Spannera táty/ bráchy? Bylo to hrozně neukončené. Také scéna s policií mi přišla moc našroubovaná do děje. Film měl ale pozitivní nádech a příjemně se na něj dívá. Vtipné momenty mi přišly opravdu vtipné a ne trapné. Film doporučuji, ale rozhodně není pro každého. ()