Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - Season 1 (2019) (série)


Svědectví (S01E03)

(epizoda)
  • USA The Witness
Animovaný / Komedie / Fantasy / Horor / Sci-Fi
USA, 2019, 12 min

Obsahy(1)

Žena, která se stala svědkyní brutální vraždy, prchá před vrahem ulicemi surrealistického města. (Netflix)

Recenze (60)

Naushika. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nope. Pointa jen nakousnutá, předvídatelná a o ničem. Většina stopáže je obsahově naprosto nezajímavá a vizuálně naopak šíleně přesaturovaná a trčí z ní samoúčelná snaha ukázat během těch pár minut co nejvíc houpajících se prsou, nahých těl, lesknoucího se latexu a obecně sexuálního obsahu, který ale s tématem děje nijak nesouvisí a působí jako upocená snaha udělat film více "dospělým" a "edgy". Líbil se mi velmi zajímavý a znepokojivý styl animace, ale ten to nezachrání. ()

Lenka.Vilka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spoiler: nečekala jsem, že se na konci prohodí postavy, ale že prostě jenom doběhne do bytu a tam divák uvidí věc z druhé strany. Tak by mi to dávalo větší smysl. A myslela jsem, že to tak bude, když si odemknul. Ale takhle jsem to nejspíš nepobrala na 100%. Ale jinak jízda skvělá a zpracování taky  ;) ()

Reklama

Mackoun 

všechny recenze uživatele

Pointa děje dobrá, ačkoliv ne neprokouknutelná... ale ten vizuál. Ten vizuál... člověk si připadá jak uvízlej na půli cesty mezi realitou a živým snem na LSD (ne, že bych to někdy fyzicky zkoušel, ale takhle nějak bych si to ujetý vnímání okolí částečně představoval). V rámci vizuálu máte za pět, pane Miller. ()

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mladé dievča sa stane svedkyňou vraždy a tak pred vrahom z domu oproti uteká k svojmu kamarátovi Vladimírovi, kde pracuje ako tanečnica. Vrah jej však je v pätách...12 minút vizuálne perfektnej naháňačky, priaznivci japonských animácii si určite prídu na svoje, škoda však že sa zmenila pozícia obete a vraha v časovej slučke, inak by to bolo ešte lepšie. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Fantazie! Zcela pohlcující atmosféra neonoirového města budoucnosti, v němž je příběh "až" na druhém místě. To samozřejmě neznamená, že je špatný, naopak má své nezpochybnitelné klady, i když něco by mohlo být jinak... Ale vážně, po silném rychlém úvodu následuje parádní spád, ono se také převážně běží (lehce připomene Lolu). Krátké vydechnutí přichází u Vladimíra, v jeho úplně jiném a k dokonalosti dotaženém světě. A potom vrchol, byt, setkání a pointa, za mě dokonalá pointa, i když dále nerozpracovaná. Co se vizuálu týče, film je do animace převeden (nebo jak to dokázali) výborně! Fantastické jsou jeho až komiksově animované části, nebo spíše taková "občasná probliknutí". Vrcholem všeho je kamera, ta v dokonalých interiérech využívá spousty barev, stejně tak světlo, nebo jeho odrazy. Prakticky všechny záběry jsou neskutečně působivé, ale nejsilnějšími zůstávají pohledy shora! Kdybych měl zůstat při zemi, scéna tance je nejen z tohoto pohledu (ale především z něj) skutečnou pastvou pro oči. A exteriér? Dystopie, deprese, prázdné ulice, špína a i přes to všechno nádhera... neonoir. Dále nerozpracovaná pointa mě opravdu netíží, přesto takový celý film... hmm kéž by! 90% ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Na začátku epizody lze vidět symbol Uroboros, který v mnoha kulturách značí cyklus narození a smrti stále dokola. Tento cyklus hraje roli i v zápletce epizody. (NiWi)

Reklama

Reklama