Reklama

Reklama

Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)


Zakázané ovoce (S02E03)

(epizoda)
  • USA Pop Squad

Obsahy(1)

Polda, co dostal na starost boj s přelidněním, se musí srovnat s vysokou cenou svojí práce – i když to bude pár lidí stát život. (Netflix)

Recenze (44)

Nevka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborně vystavěná epizoda, která na malém prostoru perfektně pracuje s myšlenkou dlouhověkosti. Jasně, jsem si absolutně vědom toho, že hraje na city a "snaží se zapůsobit". Ale to nemění nic na tom, že já to žeru. Forma, jakou je svět "Pop Squad" představený mě jen utvrzuje v tom, že některé "povídky" by si zcela určitě zasloužily celovečerák nebo minisérii. A ani bych se nezlobil, kdyby si tohle vzal na starost někdo jako Denis Villeneuve. ()

ALIENka_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Do třetice všeho dobrýho! Konečně! Na takovouhle epizodu jsem přesně čekala. Pořádná dávka deprese a existencionalismu, ach ano prosím! Tohle je přesně jeden z těch dílů, kterej by udělal skvělej film nebo rovnou seriál. Je pravda, že je to taková ta klasika "policajt pracující pro vládu najde empatii a změní strany", což už tady bylo milionkrát, ale co už, když je to dobře udělaný.. A že to bylo zatraceně dobře udělaný. Ta atmosféra, napůl dystopie a napůl utopie (podle toho, ze který strany to vezmete). A animace byla taky úžasná, nádherná jako svině. Jo a taky se mi děsně líbí ten konec, kterej vlastně nebyl žádnej happy end, protože se nic nezměnilo, cápek umřel a život jde dál stejným tempem. Pořádnej pesimistickej konec, tak se mi to líbí. Hodnocení: už jsem přestávala doufat v budoucnost týhle série, ale naštěstí třetí díl ji přišel zachránit/10 ()

Reklama

David.Darco 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatiaľ najlepšia epizóda druhej série. Možno to bude aj tým, že má zatiaľ najväčší priestor pre zoznámenie sa so svetom v ktorom sa nachádzame. Ekologicko-demografická thrillerová zápletka je veľmi aktuálna a stále dostatočne atraktívna, navyše ju postapokalyptický look betónového sveta perfektne dopĺňa. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Blur Studio opět nezklamalo. Lidstvo dosáhlo vytouženého. Objevilo formulku na nesmrtelnost. To však přináší zásadní problém. Naše planeta není nafukovací a suroviny nejsou nekonečně. Musí přijít řešení, jak zastavit nárůst populace, když je smrt již hlasem minulosti. A to je v pravdě elegantní. Zakáže se jakýkoliv nový přírůstek. Dokáže se člověk poprat s tím, že daň za nesmrtelnost je věčný život bez potomstva? Epizoda má krásnou noir atmosféru, trochu Equilibrium vibe, hlasy v podobě videoherních dabérských hvězd jako Nolan North či Jennifer Hale a myšlenku, která k vám promluví. Jedná z těch epizod, kde si přejete, aby vznikla samostatná série. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po jednom nic moc dílu a druhém průseru, se tato série tímto dílem neskutečně nastartovala. Na toto se už konečně dalo dívat. Epizoda měla zajímavý děj a vzala nás do doby, kdy už lidstvo dosáhlo technologických pokrokem nesmrtelnosti a v rámci zabránění přelidnění bylo třeba hubit ty, kteří se chtěli nadále množit. Konečně epizoda, která nutila diváka k nejedné úvaze. Šíleně se zde tlačí na city, ale nijak extrémně mi to nevadilo. Ve srovnání se zbytkem "family friendly" epizod je tahle takovým drsným zjevením. Animace taky v pohodě a krásně dokreslovala tamní atmosféru beznaděje. [85 %] ()

Reklama

Reklama