Film Vtip z originální produkce HBO vypráví příběh uznávané profesorky literatury, která právě stojí tváří tvář smrti. Bez jakýchkoliv okolků jí doktor Kelekian oznámí, že má rakovinu. Rakovinu ve čtvrtém stádiu. Žádný pátý stupeň již není. Vivianinou jedinou nadějí je podstoupit devítiměsíční experimentální chemoterapii. Na začátku si je Vivian jistá, že tohle zvládne, že je na to dostatečně silná. S postupem času, s přibývající bolestí, která se nedá už snášet, od svého přesvědčení upouští. (HBO Europe)

zucchini

Nesmírně silný film, který se mi vryl pod kůži. Profesorka anglické literatury osaměle podstupující velmi agreasivní chemoterapii, která si až do samotného konce zachovává vůči své nemoci ironický odstup. Skvěle ztvárněněné nemocniční prostředí, které navzdory své technické pokročilosti často připravuje pacienty o lidskou důstojnost svými absurdními pravidly a nedostatkem taktu. ()

JaKoPra

Vynikající film o tom, jak se cítí člověk, když těžce a marně bojuje životní boj. Ten film je nejlepší ze všech na dané téma. A teď, po tom, co jsem ho viděla po dlouhé době znovu, musím říct, že ve srovnání s podobnými (novějšími) bezkonkurenčně vede. Herci - především E.T. - dokonalí! ()

Warmachine69

Když jsem na zdravotnické přednášce zjistil, že se budeme dívat na film, už jsem se nemohl dočkat jak se krásně vyspím u nějakého suchého dokumentu. Nakonec jsem se absolutně nemohl odtrhnout, slzy v očích jsem měl skoro po celou dobu filmu a herecký výkon byl jeden z nejlepších co jsem kdy viděl! ()