Reklama

Reklama

Krajní meze - Série 1 (1995) (série)


Králové písku (S01E01)

(epizoda)
Mysteriózní / Horor / Sci-Fi / Fantasy / Drama / Thriller
Kanada / USA, 1995, 1 h 33 min

Obsahy(1)

Když je jeho výzkumný projekt zastaven a uzavřen, Dr. Simon Kress se nehodlá jen tak vzdát a tajně zachrání několik svých objevených mimozemských životních forem a přesadí je k sobě do stodoly, kde jim vytvoří podobu marťanského prostředí. Zde je nechá růst, aniž by komukoliv vyzradil, co zde skrývá, ani svojí ženě Cathy. Během tohoto experimentu tyto tvory sleduje a učí se od nich, ale pak Kress udělá osudovou chybu s katastrofálními důsledky. (CANNIBAL)

(více)

Recenze (20)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Beau Bridges sa do role klasického šialeného vedca vžil tak, akoby mu šlo o Oscara. Zdárne mu sekunduje jeho otec, pričom spomienky na mŕtveho brata môžeme považovať za čisto rodinný vtip, nasmerovaný na Jeffa, ale asi skôr nie, i keď bohvie... Boh ale nevedel, čo Simon stvára vo svojej kôlni, inak by mu nedovolil si na neho hrať pred svojou kolóniou malých Marťanov. Ale bacha, žiadni humanoidi, pekne hnusné malé potvory, ktoré sa budú vo voľnej prírode milovať s termitmi. Pre mňa životná úloha tohoto nie príliš populárneho herca. ()

danny_21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pilotní dvoudíl milovaného nebo zatracovaného seriálu Krajní Meze, zaleží na které straně barikáda stojíte nebo jste stáli. Až po upozornění od místních nadšenců, jeden zjistil, že je ispirován povídkou doráka, tloušťíka G.R.R.Martina Píšečnící, na kterou se obratem vrhnu :-) Televizní zpracování hodnotím stejně jako v rámci série - lepší průměr, skoro nadprůměr - 70 % ()

Reklama

provitamin 

všechny recenze uživatele

Pilotný film k rovnomennému seriálu. Seriál som nevidel, preto možno nižšie hodnotenie z mojej strany. Chlapík si založí doma farmu z mimozemských mravcov, ktorých neustále pozoruje, zapisuje si pokroky, lenže ako mravce rastú, postupne sa z nich stávajú krvilačné potvory... Film s minimom postáv, kde Bridgesa nemusím, drží ho však nad vodou napätie a občas trochu hororová atmosféra, ako sa to celé bude vyvíjať ďalej. ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Po celý čas tak akurát (s poviedkou neporovnávať... ale rád som si ju znova pripomenul) a so skvelým Beauom Bridgesom. Finále však trestuhodne odflákali. Chýbal tam čo i len náznak nápadu, ambície prekvapiť, uštedriť divákovi aspoň malé zaucho, ak už nie poriadnu facku. Príbeh, ako sa nám rozvíjal, by si pritom iný koniec jednoznačne zaslúžil - menej výbušný a bez toho najotrepanejšieho posledného záberu... ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Určitě jeden z nejlepších dílů první série (nikoliv však nejlepší). V rámci celého seriálu se jedná o dobrý nadprůměr. Nic víc. V seriálu pak byla celá řada daleko více podnětnějších dílů, zejména v rámci řady druhé. Takže shazovat celý seriál, jak to dělá DaViD'82, je velice nefér, skoro to pak vypadá, jako by seriál pořádně ani neviděl a skončil někde v první půlce první série, která svou kvalitou byla skutečně spíše nižší. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu je možné vidět hned tři generace herecké dynastie Bridgesů. Jedná se o jediný projekt, ve kterém se objevil Lloyd Bridges, jeho syn Beau a vnuk Dylan hráli spolu. Trojice ztvárnila děda, otce a syna Kressovi. (CANNIBAL)
  • Film byl natočen přesně 30 let po odvysílání poslední epizody původního seriálu. (CANNIBAL)
  • Helen Shaverová, která zde sehrála roli manželky Dr. Simona Kresse (Beau Bridges) Cathy, se zúčastnila natáčení nejen jako herečka, ale také jako režisérka. Celkově měla roli v sedmi epizodách. (CANNIBAL)

Související novinky

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

03.03.2021

Gore Verbinski (Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly) natočil svůj poslední film v roce 2016, Lék na život stál nějakých 40 milionů dolarů a v kinech vydělal 26. Ještě předtím stál režisér za… (více)

Reklama

Reklama