Krajní meze - Série 4 (1998) (série)

Zlý sen (S04E20)

(epizoda)

PKD

Psychopolda z Kostky a John T.Cable z tv minisérie Robocopa (který je zde v černých číslech, což prostě nikdy nepochopím) se svým nezbytným knírkem, bez nějž vypadá fakt dosti blbě a Liu Kang z nesmrtelného MK z 95.;-) Klasicky 5.hvězda za závěrečnou pointu. Mj. zde též uvidíte ještě před Matrixem, zarostlou pusu (doslova) a jako bonus i oči. Správně bizarní a typické stylem, hodíme pár lidí do jedné/dvou místností a uvidíme. No, to uvídíte. V tomto tv projektu se s tím trapiči puků, fakt nemazali, jak víme. Námět jest od autora Sliders. ()

maoc

Což o to, námět a vlastně i zpracování jsou dobré, ale scénář to zazdil naprostou neuvěřitelností, resp. absencí logiky a posloupnosti. Takto by se to opravdu stát nemohlo! Nápad s umlčením a oslepnutím dobré, atmosféra také jakž takž, ale tak hloupému chování postav (v jednu chvíli při výslechu tvrdí jak žula a v druhém patologicky podezřívaví a neschopni se chovat racionálně) a tak nedostatečné úrovni zabezpečení se prostě uvěřit nedá (jako fakt jim dali k dispozici originál?). A pointu jsem tušil už v půlce, ale to nevadí. Co mi také vadí je patetismus a válečný patriotismus. Takto se lidé také povětšinou nechovají. A ti co ano si zaslouží skončit tak, jako v tomto dílu. BTW hned po uvěznění jsem si vzpomněl na Kostku a ejhle, PKD mi připomněl, že to nebylo jen díky designu interiérů ;-) ()