Patrick Tate (Emile Hirsch) žije se svou těhotnou ženou a dvěma dětmi takřka idylický život na západním pobřeží USA pár let po konci Občanské války. Živí se jako tesař a hrobník a je vzorným občanem městečka Garlow, zakládajícím si na pravých křesťanských ideálech. Jednoho deštivého večera se však před jeho prahem objevují tři nebezpečně vypadající muži vedení Holanďanem Albertem (John Cusack), kteří hledají jistého Billa Crabtree, ne kterého je údajně vypsána odměna. Patrick je vyzván, aby třem lovcům lidí pomohl, přičemž s odmítnutím asistence se předem nepočítá. (C0r0ner)

majo0007

Byť funebrákom kdesi v zabahnenej diere v Amerike, kde vládne liga pánbičkárov (žiadny chlast, žiadny gambling, žiadne kurvy), a k tomu byť Írom, tak si veľa nezarobíte. Až keď sa ukáže stelesnenie Satana, neviete kam skôr zakopnúť, peňazí do šporkasy pribúda rádovo s rapídne narastajúcim počtom hrobov (a polnočných "súkromných" pohrebov). Nečakajte žiadne akčné orgie, ale aj napriek pozvoľnému tempu a postupnej gradácii, ktorá dorazí až s nabitou "flobertkou", si udrží pozornosť. A keďže westernov s neotrelým scenárom máme ako šafránu, tak poctivá štyrečka. ()

Tosi

Western s největším množstvím bláta na metr čtvereční, a čert vem fakt, že tam moc nepršelo. Film klasicky nabídne postavy dobrý a zlý, a pak ještě Johna Cusacka, kterej hrál naprostý hovado a proto mně vyjímečně nevadil. Jo, bylo to předvídatelný, ale hlavní klad'as byl sympat'ák a Cusack se po letech docela vyšvihl, kluk jeden ušatej. ()

Forsberg11

Režisér hororového hitu The Canal dal o sebe vedieť po dlhej dobe a je z toho nechutne zablatený, mokrý a svinsky špinavý film. Tak obúvajte radšej čižmy... K nepoznaniu vypapkaný John Cusack sa nejebe naozaj s nikým a mladému hrobárovi to maximálne hrá do biznisu. Tak takto nejako vstáva western z mŕtvych. Mínusom sú pomalé tempo a Emil Hirsch, ktorý mi tam akosi nesedel. Ale ako dobová chuťovka z rannej histórie USA to rozhodne poteší.... 65 %!! ()

Lukoboss

Westernů už se netočí tolik, co dřív, takže každá taková novinka je ostře sledovaná jako určitá vzácnost. Atmosféru film má takovou správně hnusnou, ostatně divokej západ nebyla žádná projížďka růžovým sadem. J. Cusack si roli záporáka užívá, jeho postava dává snímku grády, je prostě takovej správnej hnusák. I když pravdou je, že myšlenka filmu, kde přijede pár vyvrhelů do městečka, který začnou terorizovat, a nikdo s tím není schopnej nic udělat (v době divokýho západu!), je trošku přehnaná. Never Grow Old se neskutečně táhne, tempo je spíš pomalý, takže jsem u toho měl trochu pocit, že já sám u toho zestárnu. Mám z toho rozporuplný pocity, proto to "střední" hodnocení, výš to jít nemůže a míň si to asi taky nezaslouží. ()

Disease

Je to temné, je to civilní (jako většina westernů ze současné evropské produkce), ale úplně mě to nevtáhlo. V rámci schématu "dusno v městečku" jsem viděl lepší kousky. ()

barteca

Není to zdaleka po konci OV, je to pravý americký středověk, kdy každý kazatel i desperát je zákon...... realistický pěkný příběh. Z lásky k westernům přihodím. ()

MickeyStuma

Nemilosrdný a zpracováním hodně odvážný western, kupodivu opět evropský a to irské kinematografie. Atmosférou připomíná spaghetti western, ale koncepci má přikloněnou spíše k hollywoodské tvorbě. Námětově tu máme muže snažícího se vyhýbat násilí, ale vlivem daných okolností je nucen pozvednout zbraň. Ano, nic nového pod sluncem, neboť takovýchto westernů bylo natočeno skutečně nezpočet. Irové však vsadili na intimitu a ,to musí každý uznat, nové prostředí. Emile Hirsch je v pohodě, zato na Johna Cusacka je potřeba si zvyknout. Takovouhle zápornou roli si asi u něj málokdo předem dokáže představit. Snímek je temný, brutální, a intenzivní v pomalém vývoji směrem k hrdinství. Napětím nepolevuje a hutná atmosféra by se dala krájet. Ve svém smyslu se jedná o podívanou povedenou, jednoduchou a hlavně efektivní. Je to film, který tady hodně dlouho nebyl a tak díky Irům za něj. ()

AloeB

Nějak se nemohu ztotožnit s místním hodnocením, buddies, koukali jsme se vůbec na ten samý film? Co jsem já viděl bylo velmi nápadité drama které těžko můžeme nazvat jen učebnicovým zkrátka proto že má navíc. Které perfektně pracuje se všemi použitými motivy, poukazuje na zrádné vlastnosti lidské povahy, ať už jde o bezcitnost Holanďana Alberta, slabost Patricka Tatea, servilitu, zaslepenost pro víru kazatele Pikea nebo opomíjení skutečnosti pro zákony šerifa Parkera a takto bych mohl pokračovat, podstatné však je že díky této široké škále může film těžit na tolik emočně dokonalých vzniklých situací kde se to vše reflektuje a dává se na obdiv. Vše se pak sesumíruje v briliantních posledních čtyřiceti minutách které završují vše na co nás předchozích padesát minutek připravovalo a zároveň chystá prostor na výborné finále a bohužel poměrně očekávaný konec který ale má jak emoce tak i jistou ironii osudu, což se cení. Svatej Patriku, připíjím si whisky na toto tvé dílo, nechť v něm lidé nehledají obyčejný western nebo akčňák protože toto má na víc. ()

Mamlas

Do městečka plného debilních pánbíčkářů dorazí skupina darebáků. Ti se pohybují sice na hraně, ale nepřekračují zákon. Založí si legálně bar s bordelem. Pánbíčkáři se z toho můžou posrat a atmosféra houstne. Válku spustí hlavní debilní pánbíčkář podpálením baru a bordelu i s osazenstvem. Ve válce jsem neměl komu fandit, obě strany byly zmagořelé, ale pánbíčkáři tak 5x víc. Moc dalších podrobnosti o filmu nevím a ani kdo tam hrál, protože 80% se odehrávalo potmě a zbytek za šera, takže nebylo skoro nic vidět. ()

solisoli

Slušná výprava a pôsobivá kamera predurčovala pre solídny western. Príliš pochmúrny, monotónny dej je ale sklamaním dojmu z očakávania. Nič konkretizované, priamočiare. Niekoho vždy odstrelili a hlavný hrdina ich pochoval, ako na páse. Keby si réžii dalo viac záležať mohol to byť slušný western. Takto bežný priemer. ()

Honzulik

Never Grow Old - je dle mého názoru určitě solidní "evropský" western, který nevybočí do nějakých vyložených extrému a ničím také vyloženě nepřekvapí, ale přesto zaujme a udrží diváka v napětí do samého konce. V roli záporňáka se blýskl John Cusack. Emile Hirsch v hlavní roli také nezklamal a myslím, že má před sebou perspektivní budoucnost... ()

montelie

Atmosféra by se dala krájet, bylo to krvavý, drsný a špinavý. Přesto se to táhlo jako chrchel, příběh na úrovni Andělské tváře, herecké výkony tristní a přesto, že nezapršelo, neustále kdovíproč, bahno po kolena. ()

Kozlowski8

Že by další Brimstone? Ani náhodou. Poněkud monotónně a jednotvárně vyprávěný příběh bez hlubších zásahů do divákovy emoční sféry, bez výraznějších hereckých projevů (snad kromě slizkého a odulého Johna Cusacka v roli hlavního padoucha), zato s až přemírou bahna a tmy. Oproti Brimstone slabší odvárek, na který se ale dalo koukat. 60%. ()