Boží pokušení

Na středozápadě USA žije šestnáctiletá, vždy poslušná katolická dívka Alice (Natalia Dyer). Objev masturbace jí obrátí život vzhůru nohama, potácí se mezí vábením Satana a voláním Boha a utápí se v pocitu vlastní viny. Hledá vykoupení, navštěvuje náboženské útočiště, aby se pokusila potlačit svá nutkání, ale není to snadné, zejména poté, co s ní jeden roztomilý chlapec začne flirtovat. (sator)

Maximilianus

Oproti pôvodnému 11 minútovému nástrelu toho tento film ponuká omnoho viac a nie je to iba o zvedavosti a objavovaní nových vecí, ale aj o zamýšľaní sa nad svojím životom a situáciou, vierou, popritom sa tu rieši aj pokrytectvo, nezmyselné výčitky a podobne. Natalia Dyer to zahrala výborne a celkovo sa jedná a sympatický a príjemný film. 7/10. ()

GTS_PUNK

Slovami Jaroslava Dušeka vo filme Pupendo: „Onanoval každý, a kdo říká, že ne, ten to dělá dodnes.“ Film režisérky Karen Maine z roku 2019 nadväzuje na o dva roky starší krátkometrážny počin s rovnakým názvom. Dejovo rozširuje príbeh o katolíckej stredoškoláčke Alice (Natalia Dyer), ktorá sa zoznamuje so sexualitou všade navôkol, čo pre ňu predstavuje doposiaľ úplne neznámy svet. Ak v prípade krátkej metráže uvádzame, že by si mohla trúfnuť aj na väčšiu minutáž, mýlime sa, keďže väčšia minutáž v praxi dokazuje, že krátka metráž je v tomto prípade nanajvýš postačujúca. Zhruba osemdesiatminútový počin režisérky Maine totiž nielen pôsobí, ale aj je béčkovým kúskom, ktorý viac než nezávisle pôsobí do veľkej miery skôr lacno. Príbehovo ide o netypické coming of age dielo, ktoré si všíma život tínedžerov a nepriamo kritizuje pokrytectvo cirkvi. Čo chce film povedať, je jasné a čitateľné. Bohužiaľ, robí to spôsobom, ktorý diváka nebaví. Snímke sa nedarí "predať" svoju komediálnu ani dramatickú stránku, čoho výsledkom je, že v konečnom dôsledku pôsobí veľmi plocho až nevýrazne. Herecky snímku "ťahajú" predovšetkým mladí hereckí protagonisti, spomedzi ktorých je najvýraznejšou práve Natalia Dyer. Teraz už možno povedať, že Yes, God, Yes vyznieva lepšie ako krátka metráž. V podobe celovečerného filmu veľmi nefunguje, ale najmä natoľko nebaví. Jeho ústredná myšlienka je fajn a nechýba jej nápad, ale napriek tomu nemá silu celé dielo až natoľko kvalitatívne pozdvihnúť. ()

lord-artoo

Natalia Dyer hraje jako o život, vo tom žádná. Celou dobu jsem však čekal, že mi film naservíruje víc než jen to, co je patrné, že bude servírovat. Že jsme všichni pokrytci, to jsem věděl i před tím. Škoda nevyužitého námětu. ()

Don82

Hravý epizodní film točící se kolem křesťanské morálky, dospívání a objevování. Líbilo se mi, že se tvůrci vyhnuli laciné kritice církve a radši nechali jednotlivé postavy ztvárnit názory ve společnosti. Hlavní role dokonale ušita na míru Natalii Dyer, palec nahoru. ()

wege

Je to úplně blbý film, ale chvílemi jsem se nad tím pokrytectvím všech v něm bavil. Krásně to ukazuje, že ti největší vykládači správné pravdy, jsou ti největší lháři, kteří nemají žádnou sebereflexi svého konání. To znám z poslední doby docela dost dobře. Vůbec nechápu, jak s tím dokáží (dokáže) žít. Já bych byl psychicky možná ještě více v prdeli, než z těch „novinek“, které mi v posledních měsících byly postupně (a pokaždé nově) servírovány. Člověku pak jenom stačí doufat v to, že třeba jednou přijde a řekne upřímné „za všechno se omlouvám“. Ano párkrát to vyřkla, ale vždy v nějaké konkrétní diskuzi, nikdy jsem z toho tu pravost necítil. Teď mám pocit, že by stačila jen ta upřímnost, abych ji nechat definitivně jít. (anonymní ČSFD sebeterapie volume 22) ()

javlapippi

Čakal som trošku viac. Celé mi to pripomína ex-katolíkov, čo sa snažia mať husté reči, ale vychádza z nich niečo, čo by bolo kontroverzné v ich bývalej komunite, no v bežnej spoločnosti to žiadne žiadané pohoršené reakcie nevyvoláva. To bol možno zámer, takže účel splnený. Kresťansko-mládežnícke prostredie je zobrazené skvele a hlavná hrdinka je zahraná famózne. Pobavilo. ()

xxmurphyxx

Sympatická jednohubka na jedno pozretie, nič viac nič menej. Chápem, kam film mieril, celkom sa mu to aj darí, akurát tá predstava, že v roku 2001 v Amerike existujú stredoškoláci, čo nevedia, na čo im slúži ich nádobíčko je trochu málo uverenia hodná. ()

`barocco odpad!

Dalsia propagandisticka anti krestanska castuska z dielne Netflix. Ako hovoria bratia cesi, take vylhane, aby to splnilo ucel. A podla komentarov sa trafili. Nalej kilo spiny na nieco a tvar sa este ako svatec za dedinou. To je pani reziserka aj scenaristka v jednej osobe, autorka tohoto paskvilu. Agitka hodna komunistickych reziserov z rokov komunistickych. ()

Machaut

Krásná ukázka náboženského pokrytectví. Dávám 5 hvězdiček a to i za strojový překlad titulků, protože to tomu filmu dodalo úplně jiný rozměr. Čůrali jsme smíchy u toho všichni, zejména, když píchali ptáci :-D ()

TadashiCZ

Předčilo očekávání. Odpovídající délka, herecky zvládnuté, příběh díky zasazení do nedávné historie působí reálně. Doporučoval bych všem mladým křesťanům, kteří mají pocit, že toho je na ně církev trochu moc. ()

bicekz

Zajímavé zobrazení rozpolcení mezi vírou a sexem. Natalia hraje opravdu výborně. Námět je zajímavý a zpracování se povedlo. Alice zjistí, že sex je všude kolem ní a touží po něm. Mírně mě zklamal konec, čekal jsem ho jiný. Ale přece jen jí je 16, dá se to pochopit... ()

Tadas

Masturbace je hřích! Alice jede na pánbíčkářský tábor, kde se nakonec ukáže, že prakticky nikdo není svatý a všichni porušují pravidla boha. Film krásně ukazuje, jaký je náboženství svinstvo, který akorát ničí přirozené myšlení člověka.. Právě jen díky náboženství, je většina válek ve světě. ()