Reklama

Reklama

Mohyla

(festivalový název)
  • Slovensko Mohyla (více)
Trailer

Obsahy(1)

Počas školského výletu na Mohylu nad Bradlom sa traja spolužiaci Tablet, Anika a Dany ocitnú v spomienkach Milana Rastislava Štefánika. Objavujú fascinujúci svet, kde je možné čokoľvek, kde sa cestuje časom aj priestorom bez hraníc. Štefánikove spomienky ožívajú a deti čaká dobrodružstvo ich života. Ocitnú sa v snehom zaviatom Janssenovom observatóriu na Mont Blancu, v Paríži, na Tahiti aj v ohrození života v prvej svetovej vojne. Podarí sa im vrátiť späť domov alebo sa navždy stratia v útrobách zabudnutia? (Cinetype)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

kaliakra 

všechny recenze uživatele

Nápad o ceste troch školákov do hlbín Štefánikovej duše ... vlastne pamäti ... je dobrý. Realizácia je strašná. Ťarbavý scenár, bezradná réžia, popisnosť, zdĺhavosť, školometstvo, drevené výkony detí ale i Landla v role učiteľa robia zo sledovania Mohyly utrpenie. Hoci z každého záberu kričí nedostatok peňazí, tvorcovia z toho neurobili zámer, a tak Tahiti v rusoveckom lužnom lese a Sahara na bratislavskom Sandbergu pôsobia hlúpo a smiešne, rovnako ako aj množstvo rekvizít či interiérových scén. Toto si Milan Rastislav v roku 100. výročia smrti naozaj nezasúžil. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Tak nápad je to fakt hodně dobrý. na vzdělávací seriál pro děti obzvlášť, bohužel to zpracování nevyšlo přesně tak, jak mělo. Celé to putování Štefánikovými vzpomínkami je takové nesourodé a je taky i dost nudné. Hlavní trio hrdinů sice (kromě občas toho kluka co má vlasy na ježka) neštve, ale ani nezaujme. Navíc všechny ty vztahy mezi nimi mi připadaly, že jsou tam vtlačeny na sílu, třeba že se ti dva kluci prostě museli mezi sebou pohádat a nebo ten konec je docela nefunkční. To, že je předvídatelný od samého začátku, tady naprosto ignoruji, je to přece film/seriál pro děti. A je na tom dost znát, že je to nízkorozpočtové. I tak mě ten film/seriál nezaujal a i přes ten skvělý nápad nemůžu říct, že by se to povedlo. Ale tak snahu cením, no. 2* ()

Reklama

Setcet 

všechny recenze uživatele

Rozpočet zase stál za starou bačkoru. Animace, byť ne kvalitativně závadná, mi ve filmu nesedí, protože na mě působí tím dojmem, že jejím primárních účelem nebyla elevace stylu vyprávění, ale náhrada exteriérů a rekvizit, na něž nebyly prostředky. Druhá, dobrodružná rovina příběhu je hrozně slabá a její napojení na tu hlavní, kterou by měl být život MRŠ, prostě nefunguje. Nefunguje ani nápad představit život svého národního hrdiny tím způsobem, že ho rozstřelím na mnoho částí a pak mezi nimi přeskakuji. Zmatek má v hlavě Štefánik, zmatek bych měl v hlavě i já, kdyby mi na filmu záleželo a něčím mě zaujal. Dětští herci, nechci je nějak urážet, ale prostě neumí hrát, a jelikož neslezou z placu, je Mohyla na hraně snesitelnosti. Hodnocení v komentářích to vystihují přesně: školometské, nesourodé, ťarbavé, těžkopádně. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný dětský film se vzdělávacím záměrem, který skotačení třech dětí na (jakože) různých místech světa prokládá informacemi ze života Milana Rastislava Štefánika. Vzpomínkami na doby kdy byl cestovatelem, astronomem, diplomatem atd. Pozitivem filmu je, že děti obeznamuje se skutečně výjimečnou historickou osobností Slovenska a v jejich rozvoji tím posiluje národní sebevědomí. A naopak negativem, že pro dospělého diváka je pro pitomost scén s dětmi takřka nekoukatelný. Že úvodní scéna učí děti lézt na pomníky, ze kterých když se zřítí, skončí v lepším případě jako mrzáci, nekomentuji :-D [3Kino Fest] ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Tomuto sa ozaj hovorí čisto premrhaný potenciál. V podstate perfektná téma a tvorcovia snažiaci sa to náučným spôsobom priblížiť hlavne deťom. Je to ale dosť nesúrode, nelogické, chaotické a decko sa v tom určite stratí a v konečnom dôsledku si zo Štefánikovho života nič neodnesie - akurát to, že 6x vyliezol na Mont Blanc. To je asi jediné, čo som si zapamätal. 40 % ()

Galerie (29)

Související novinky

27. Art Film Fest poteší filmových fanúšikov

27. Art Film Fest poteší filmových fanúšikov

30.05.2019

Medzinárodný filmový festival Art Film Fest patrí medzi najväčšie slovenské filmové podujatia. Jeho 27. ročník ponúkne v dňoch 14. – 22. júna 2019 v Košiciach všetkým filmovým fanúšikom a fanúšičkám… (více)

Reklama

Reklama