Mohyla

• angličtina

The Monument

(festivalový název)

Dobrodružný / Rodinný / Sci-Fi

Slovensko, 2019, 74 min (Televizní verze: 3x26 min)

• blondboss

Tomuto sa ozaj hovorí čisto premrhaný potenciál. V podstate perfektná téma a tvorcovia snažiaci sa to náučným spôsobom priblížiť hlavne deťom. Je to ale dosť nesúrode, nelogické, chaotické a decko sa v tom určite stratí a v konečnom dôsledku si zo Štefánikovho života nič neodnesie - akurát to, že 6x vyliezol na Mont Blanc. To je asi jediné, čo som si zapamätal. 40 %(17.9.2020)

Takto ma vyzerat nenasilna forma vyuky. Svizne, poucne a koncepcne velmi zaujimave. Skoda, ze sa nenaslo v rozpocte viac chechtakov, pretoze to ma nabeh byt uplne super.(24.3.2019)

• honajz2

Tak nápad je to fakt hodně dobrý. na vzdělávací seriál pro děti obzvlášť, bohužel to zpracování nevyšlo přesně tak, jak mělo. Celé to putování Štefánikovými vzpomínkami je takové nesourodé a je taky i dost nudné. Hlavní trio hrdinů sice (kromě občas toho kluka co má vlasy na ježka) neštve, ale ani nezaujme. Navíc všechny ty vztahy mezi nimi mi připadaly, že jsou tam vtlačeny na sílu, třeba že se ti dva kluci prostě museli mezi sebou pohádat a nebo ten konec je docela nefunkční. To, že je předvídatelný od samého začátku, tady naprosto ignoruji, je to přece film/seriál pro děti. A je na tom dost znát, že je to nízkorozpočtové. I tak mě ten film/seriál nezaujal a i přes ten skvělý nápad nemůžu říct, že by se to povedlo. Ale tak snahu cením, no. 2*(8.3.2020)

• kaliakra

Nápad o ceste troch školákov do hlbín Štefánikovej duše ... vlastne pamäti ... je dobrý. Realizácia je strašná. Ťarbavý scenár, bezradná réžia, popisnosť, zdĺhavosť, školometstvo, drevené výkony detí ale i Landla v role učiteľa robia zo sledovania Mohyly utrpenie. Hoci z každého záberu kričí nedostatok peňazí, tvorcovia z toho neurobili zámer, a tak Tahiti v rusoveckom lužnom lese a Sahara na bratislavskom Sandbergu pôsobia hlúpo a smiešne, rovnako ako aj množstvo rekvizít či interiérových scén. Toto si Milan Rastislav v roku 100. výročia smrti naozaj nezasúžil.(26.3.2019)

Dobrá hudba, hlavne pri tých vojenských scénach.(5.5.2019)