Historický velkofilm je inspirovaný skutečným příběhem jednoho z nejvyhledávanějších hudebních skladatelů druhé poloviny 18. století – Josefa Myslivečka. Zavede diváka do slunné Itálie, kde Mysliveček žil, tvořil, stal se legendou, ale také zemřel v zapomnění. (Pilot Film)

Eridan_

Úžasná hudba, skvělé kostýmy a zobrazení doby. Scéna král a nočník k popukání. Hlavní hrdina však postrádá charisma. Kariérista přes postel, který cynicky kráčí životem bez jediné emoce. Není zde nic, čím byl byl sympatický nebo proč bych s ním měl soucítit. Žádné propojení s divákem (plus podivně vyprávěný příběh). Elvis, Bohemian Rhapsody, Respect nebo Amadeus. Ty všechny mají hrdinu za nějž na konci dýcháte, chápete a pláčete s ním. O vnitřním světě Myslivečka se však nedozvíte vůbec nic a tak je vám na konci jeho osud úplně lhostejný. Stejně jako mu byli lhostejní všichni okolo (kromě sebe). ()

710.cz

Nejdřív Arvéd, teď Il Boemo.... Navrací se víra v český film. Nezbývá, než to vyjádřit slovem juchuchůůůů ()

sarpis

Il Boemo se snaží oslovit co nejširší diváctvo, jen to nějak nedrží pohromadě. O Myslivečkovi se dozvíme, že vedl promiskuidní život a kdo s čím zachází, s tím také schází.... že byl člověk tvořivý, citlivý a neměl to jednoduchý. Nějak jsem se v jeho osobě ztrácela, ač Volta Dyk za mě na výbornou. Film nenadchl, ale ani neurazil. ()

Prager_Boy

Opera krásná, příběh ušel ale provedení takové televizní málo vizuální například ve srovnání s Ondříčkovou kamerou. ()

Tronda10

Vojtěch Dyk zabodoval. Scénář není nějak propracovaný a stopáž bych zkrátil tak o 20 minut. Jinak celkový dojem dobrý. ()

vicvixx

Skvělé téma, kurva tak skvělé téma, a je to celé o hysterických, nebo mrduchtivých pindách. Mysliveček se proprcal do stavu, kdy mu upadl nos. Působí to televizně. Kamera stojí za prd, scénář je mdlý. Zachraňují to jen hezký kozy a dobře zastřihlí bobři. Toto si Mysliveček nezasloužil. Dyk do toho šel jistě s nadšením. Promarněná příležitost. V porovnání s tímto je Amadeus docela dobrý film. A ano, klasiku poslouchám hodně, barokní hudbu nejvíc. ()

alienable

Chabej pokus o Amadea čtyřicet let poté. Nezáživný, táhlý, vzbuzující naprostou lhostejnost, jak bude děj pokračovat. Dyk mě irituje. Těžce nebavilo, nedokoukáno. ()

tragikomik

Plus za rozpadlého Dyka, královské hovno v porcelánu a malého Mozarta (ano, ne Rosického). Mínus za to nekonečné kdákání (taky bych po dvou hodinách skočil z balkónku). A malé bezvýznamné plus za to, že Ital mluví Italsky, Němec Německy a Čech po našem. V tom by se filmařský mainstream mohl do budoucna inspirovat. Není nad Hitlerjungend v zákopu, kde na sebe pořvávaj Hej, kamon, Gintr, šůt, šůt, det ívl bástrd. ()

ArdeliaLortz

Jak já se na tenhle film těšila! Na úplný začátek musím říct, že na Vojtově podání role hudebníka je zjevné, že hudebník sám je. A věřím, že většinu (ne-li všechny) těch ženských árií by úplně v klidu sám zazpíval. (Nemám jeho plakát nad postelí a nejsem jeho fanynka.) Je prostě dobrej. A i přes to, že nepůsobí v hudebním žánru, který je podle mého gusta, oceňuji jeho hudební nadání. (Jeho vystoupení na Slavících byla fakt haluz jak kráva.) Tenhle film asi nebudu mít tolik ráda jako Amadea, ale to je tím, že jsem jej viděla jen jednou. Ne každý má rád operu. Ale já ji mám moc ráda. Velmi mne potěšila scéna s malým Amadeem :) Ten klučík, co jej hraje je velice talentovaný a určitě o něm ještě uslyšíme. Film sám o sobě je velice koukatelný, kostýmy jsou opravdu nádherné, obraz, výprava,... Jen ten Mysliveček není tak osobitý jako Wolfi. Je teda fakt, že víc š@ká, na čež vlastně doplatí. Doufám, že ten film bude na Netflixu dlouho, mám ho znovu v plánu... ()

Ron_F

Něco tak nudného jsem snad nikdy neviděl. Tím bych mohl recenzi ukončit. Ale dobrá trochu více: toporný Dyk, mající celý film jeden výraz; velkofilm, kde nebyly budovy zabírány z větší dálky než ze dvou metrů, proč asi, že? Hlavní myšlenka filmu? Sorry, unikla mi. Ale tři věci si přeci jen pamatovat budu: mrd, syfilis, hovno v nočníku. Díky za super večer! ()

holtis

Ve stopách zapomenutého, Čecha aneb pohled do života barokního skladatele.  Krásné kulisy, kostýmy, hudba...nádech dobové historie a pro mne překvapivý herecký výkon Vojtěcha Dyka. Bohužel to je tak vše, co si z filmu odnesu. Chybí mi vtáhnutí do děje, kdyby film skončil v půlce, tak bych asi o moc nepřišel. Pět minut na wikipedii a vím o Josefu Myslivečkovi mnohem víc, než mi dal film za dlouhých 140 minut. Na druhou stranu, nebýt filmu tak o Myslivečkovi nevím. ()

Pucmeloud

Kdyby se uděloval Český lev za "Nejhorší herecký výkon v hlavní roli", udělil bych jej Vojtěchu Dykovi. Dokonalý "pockerface", bez jakékoliv mimiky...což u muzikanta je k neuvěření. A kameramanovi bych příště doporučil víc používat kameru na stativu! Většina scén v pěkném interiéru se houpe, kamera hledá obličeje v detailu...to mi hodně vadilo. Jako hudební film to ale bylo pěkné, jako životopisné drama nuda... ()

Zofan

Když si přečtete něco o Myslivečkově životě, zjistíte, co všechno bylo ve filmu přeskočeno nebo zůstalo jen v náznacích. Věděl jsem, že nemám čekat druhého Amadea, ale ubránit se tomu nedá. Kostýmy, masky i lokace výborné. Oproti tomu kamera docela děs. Na začátku se objevilo několik malebných záběru, které jsem ocenil, ale následně byl film plný nepříjemně dlouhých detailů a divné kompozice. Jestli se budu někdy chtít na film podívat znovu, což teď docela pochybuji, zvolím raději český dabing. Italština působila sice autenticky, ale zároveň docela zbytečně. Jsem smutný a zklamaný. Kdyby to byl špatný film, tak tomu dám špatné hodnocení a jde se dál, ale tohle mělo potenciál a výsledek je tak nějak mdlý. Škoda. ()

Vesprem

Jsem milovník historie, hudby i životopisů. U tohoto filmu mě ale neudržela ani jedna z mých lásek. Ta nuda se prostě nedala vydržet a po několika rádoby šokujících sexuálních scénách, kdy se ale stále příběh nevyvíjel, jsem to zabalila. Nechápu, že film včera vyhrál Českého lva jako nejlepší film. Působilo to na mě, jakoby si tvůrci řekli "jupí, trumfneme Amadea". No, tak to jste netrumfli. Filmu chybí atmosféra, napětí a charisma hlavního představitele. ()

Flashback

Škoda že Češi prostě neuměj točit monumentální filmy, tento životopis by si to zasloužil. Takhle je to jen komorní příběh jak se jeden čecháček prošukal v Itálii ke slávě. Nijak to nezačne, nijak to neskončí. Je to celé festival promarněné příležitosti. Velká škoda. ()

Raoul.Zeleny

No, čekal jsem více. Jako letitého milovníka Myslivečkovy hudby (a barokní vůbec) mne potěšilo zpracování, méně už zjednodušený příběh, ale stejně dávám 4*, také za výpravu. Kamera? Ta nejvýše 3*. Vojta Dyk není zrovna oslnivý herec. Ale za naprosto nemravný přešlap, kterého si zřejmě jiní recenzenti jaksi nevšimli, je ve cca 20. minutě uvedení kousku Eine kleine Nachtmusik, který hraje místní kapela na barokním "mejdanu". Ten W.A.Mozart složil až 7 let po smrti Josefa Myslivečka. Tvůrci - hlavně hudební režie, styďte se! Tak tohle tedy jsem opravdu přehnal, hluboce se kaji... Žádný Mozart, Boccherini. Mea culpa, mea maxima culpa... Sypu si popel na hlavu a trhám své žíněné roucho. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky