Lidská společnost

• USA The Society

Epizody(10)

Z bohatého města West Ham jednoho dne tajemně zmizí všichni obyvatelé kromě teenagerů. Jestli chtějí přežít, musí si vybudovat vlastní společnost. (Netflix)

Necrolock

Zatím jsem u čtvrtého dílu, těch pět hvězd dávám spíš abych to trošku vyvážil je to podlemě tak 70-75% záležitost. Na první dojem se to zdá jako takováta typická americká slátanina a ačkoliv ten americkej vibe to naprosto má tak děj je alespoň podlemě dost nepředvídatelnej a zajímavej, má to hodně sympatickej cast, na těch postavách mi velmi rychle začalo záležet a celkově mě to dost baví. Není to nic světobornýho, ale absolutně to nemůže mít míň % než Riverdale, to jako sorry ale to fakt ne. Jo a Kristine Froseth je nádherná. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. Seriál měl velký potenciál, nepovedlo se mu ho ale dostatečně rozvinout. ()

Teri123

První díly byly slabší, potom to však chytlo dobrý spád. Děj je velmi zajímavý a i výběr herců velmi podvedený. Velmi se mi líbila zápletka Elle a Campbella, kde mimochodem oba herci odvedli skvělou práci. I přes všechny okolnosti se můžeme dočkat i normálních teen problémů a trochu i lásky. Mrzí mě, že nebude pokračování, hlavně i pro to, že děj zůstal takhle otevřený. Jinak velmi povedené a určitě někdy pustím znovu ()

Acinore

Teenage Ztraceni.. Umřeli, ale nevědí to. Očistec? Posmrtný život? Úplně stačilo pustit si první a poslední díl a nikdo o nic nepřijde. Snad nebudou další řady, je to zbytečné. ()

Evanlyn

Noo...celkově se první série povedla. Když se na to podíváme v detailu, je to zase trochu blbý nebo naivní. První dvě episody jsou celý prochlastaný a ty děcka jenom řeší jak si užít. Postupem to ale začínají brát trochu víc vážně. Nicméně hlavní postavy jsou opět přechytralý a převyspělý, obzvlášť teda ty holky. Přijde mi trochu úsměvné, že se tam v podstatě neřeší co se jim stalo. V každý episodě je tomu věnovaný maximálně tak jeden krátký dialog. Líbí se mi, že můžeme vidět příběhy všech hlavních postav. Některý postavy jsou klasicky zbytečný a jejich storyline je absolutně o ničem. Potom je tu postava Sama (hluchého kluka) - nejabsurdnější je, že téměř všichni dokážou používat znakovou řeč, krom jeho lásky Grizze samozřejmě. Ale oceňuji, že do jeho role obsadili opravdu hluchého herce. Příběh psychopata Campella a jeho oběti Elle je celkem zajímavý. Toby Wallace ho opravdu hraje dobře. Celkově jsou ty postavy fajn, ale scénáristi z nich udělali určité karikatury, které se u většiny postav nemění a jejich hlubší charaktery se vlastně vůbec nerozvíjejí. Na konci to konečně začíná být trochu vážnější, ale co si budeme povídat to finále nijak extra nebylo. Závěrečná scéna s matkou Allie budí jisté teorie, ale nic extra. Celkově se to povedlo a doufejme, že dostaneme i další sérii. Jen doufám že pokud ano, dostaneme 3 maximálně 4 série, nedělejme z toho zase takovou vědu. Hlavně ať to solidně ukončí. ()

laurinq

veľmi veľký potenciál a mysterióznosť ktorá je ponúkaná v úvode seriálu žiaľ upadá do úzadia každou epizódou viac a viac. Priveľa zbytočných rozhovorov, hlavne v záverečnej episóde pri ktorej stále čakáte na vyvrcholenie, objavuje sa konečne rozuzlenie (šofér autobusu) ktoré sa stupňuje a zrazu z ničoho nič sa to prestane riešiť (????). Primárna chyba podľa mňa je, že sa takmer úplne prestane v seriáli riešiť záhada toho, kde sa nachadzajú a ako sa odtiaľ dostať. Celý čas sa venujú tomu, ako spravovať mesto kde žijú ale ani jediný raz sa nepokúsili nájsť spôsob, ako sa odtiaľ aj reálne dostať, všetko ostáva len pri teóriách a vlastne 90% rozhovorov sa týka zásob jedla. Veľká škoda, mám toľko otázok, a nie takých príjemných ktoré máte napr. po zhliadnutí “Sedem” ale také že... čo? Seriál ani neponúka priestor na nejaké teórie, diváka len zmätie a v celku neponúka žiadny zážitok. Skrátka, žiadna z otázok/záhad nie je zodpovedaná a to vyústi v sklamanie vo forme záverečnej epizódy.. veľká škoda. ()

anicca

Postavy budete neznášať. Aspoň ja ich neznášam. Ťažko sa rozhodnúť kto je viac nesympatický, poprípade kto je horší herec. Rozťahané, plné vleklých dialógov ktoré rozoberajú rôzne psychologické pochody zúčastnených. Šokujúce je, že napriek tomu že sa zjavne dostali do nejakej alternatívnej reality zaujíma ich všetko možné len nie ako tento problém reálne vyriešiť alebo aspoň prežiť. Kopa mladých stupidných ľudí, ktorí ani nie sú ktovieako pekní. Aha a seriál stopnú bez odpovedí...Snáď bude ešte niečo nasledovať. ()

ticklepickle

Nasledujúca recenzia bude obsahovať užitočné spoilery.  Na niektoré postavy som si nedokázal zvyknúť, casting mohol byť určite lepší, ale nájdu sa aj výnimky. Námet je veľmi solídny, celkom to rýchlo plynie, čiže nudiť sa určite nebudete, naopak. Dobrá ukážka, ako by sa mladí ľudia chovali v post apokalyptickom svete, ak to tak môžem pomenovať. Vidíme rôzne charaktery, motivácie, vzťahy. Celý seriál je zahalený rúškom tajomstva. Čo sa vlastne stalo, kde je zvyšok mesta, kde sa vlastne mladíci nachádzajú. A keď sa to na záver úplne zamotá, a v poslednej časti dostaneme akési odhalenie, kde je zvyšok, a úplnú namotávku na druhú sériu ( ktorá sa plánovala ) tak neskôr príde rana pod pás od Netflixu, že seriál ďalej pokračovať nebude. Nechcem nikoho odhovárať, ale kvôli tomuto, to v podstate nemá zmysel pozerať. Lebo budete sledovať niečo, čo malo mať minimálne ešte jednu sériu, a bolo to tak aj natočené. V prvej sérii dostávate iba nejaké náznaky, a vlastne pozriete x dielov s tým že sa nič nedozviete, čo sa stalo, a podľa ukončenia poslednej časti k tomu seriál smeroval. Takže celý ten potenciál ktorý by Society mal, je vyhodený do luftu. Čo je obrovská škoda, nakoľko už len pre to aby som sa dozvedel o čo išlo, by som to ďalej určite pozeral. Kebyže pred pozeraním viem to čo teraz, tak napriek tomu že sa mi to páčilo, by som si to ani nezapol. Lebo v princípe uvidíte 10 dielov, ktoré sú teaser na druhú sériu, ktorá nepríde. Škoda. Premárnený potenciál. Žiaľ, strata času. Tak by som zhrnul The Society. ()

rostsoft

Tento seriál by mohl mít velký potenciál, kdyby ovšem nezrušili jeho pokračování. Je to zajímavý snímek a neohrané téma, ovšem co je seriál bez konce. Vůbec nic. ()

JohnDark

The Society, USA 2019, 1. séria 10 častí, H: Kathryn Newton, Rachel Keller, Gideon Adlon,, Sean Berdy, Kristine Froseth, Alex Fitzalan, Natasha Liu Bordizzo, Jacques Colimon, Olivia DeJonge, Jose Julian, Alex MacNicoll, Toby Wallace, Grace Victoria Cox, Salena Qureshi, Chloë Levine, 60% ()