Angel Heart

• USA Angel Heart (více)

Jarmila68

No tak to si snad děláte všichni prdel né?Po pěti minutách jsem věděla že je to on a nehrát to Mickey tak na to seru...nuda, nuda, nuda a to tak že skoro dvě hodiny.Fakt nechápu co Vás tak na tomhle bralo???Dobře možná žijete v roce 1987 ale v roce 2016 fakt brak!!! ()

Mantegna

Johnny Favourite vykonal skutečně interesantní způsob jak obelstít někoho, koho obelstít a porazit nejde. Celou dobu sledujeme příběh člověka, který nemá šanci.Ptal jsem se chvíli, proč ďábel potřebuje, aby zatracený prozřel? Vždyť ve výsledku to je jedno. Pak jsem pochopil, že hlavní hrdina může být a myslet si o sobě, že je ten hodný a nevinný voják. Pak je pro ďábla těžké zatratit nevinného. Ten hodný je ovšem mrtvý už tím aktem vraždy, pak musí mít ďábel jasno a jeho čekání na prozření hlavního hrdiny je vskutku ďábelské. Hrdina si uvědomí, která duše je v něm ta pravá. Film je formálně naprosto dokonalý. Výprava, kamera, hudba, zvuk a herci bezchybní.U mě figuruje film v top 5. Je to postmoderní zpracování Faustova příběhu o duši prodané ďáblu. ()

andreas_tool

Skvělé! Atmosféra i herecké výkony, úplně jsem si představil Ameriku 50. let. A ksem asi omezený, protože jsem konec fakt nečekal. ()

Tonula

První část filmu je úžasná. Barvy i nálada filmu jsou temné, přenesou vás do Ameriky někdy před 70 lety, kdy si bílý nemohl začít s mulatkou a v Luisianě jste se klidně mohli dostat do víru pověr, zaklínání a voodoo. Hrdina, nepříliš úspěšný soukromý detektiv Harry Angel (Mickey Rourke), se snaží přijít na kloub zapeklitému případu a pravidelně se mu stává, že jen co u někoho, kdo mu dá informaci, zavře dveře, je dotyčný nalezen mrtev.. Je to celé plné náznaků a záhad, Harry jezdí od čerta k ďáblu a ne a ne se v tom vyznat. Popohání ho v tom bohatý Louis Cyphre (Robert de Niro), aniž by prozradil skutečný důvod své zakázky. Vše graduje ke stále brutálnějšímu závěru, který úplně rozmetá předchozí děj a z logicky se vyvíjejícího příběhu udělá nesmyslnou záležitost která dospěje k satanskému konci. A právě ten konec se mi vůbec nelíbil, nebýt jeho, asi bych hodnotil 5*, protože až na závěr byl film vynikající. Takto jsem se rozmýšlel mezi 3 a 4., dal jsem 3 a nakonec musím změnit na 4*, protože výkon všech herců, ale zejména Rourka a De Nira je vyjímečný a strhující. Na druhé straně musím upozornit, že slabé povahy může brutalita některých záběrů poněkud rozhodit... ()

TylerD.

Mě na tom konci nic zase tak úžasnýho nepřišlo a nutit diváka sledovat titulky protože do nich nastříhám závěrečnou pasáž, to neberu, za to + přehnaně hysterický konec hvězda dolů. To hodnocení (moentálně 80 %) je přehnané. Ano film velmi dobře vypadá, na hlavní postavy se dobře dívá, většinou, pak taky padnoucí hudba ale to je vše. ()

Scott67

Krásný audiovizuální zážitek. Jak je u Parkera zvykem, všudypřítomná krev teče potokem. Jak moc by tuto rekvizitu používal, kdyby točil například nějaký horror? Jinak pomačkaný, potácející se Rourke v temném filmu, se saxofonem na pozadí mi připomněl Sin city. Standartní Alan Parker. ()

andy60

Nemám rád mysteriozní žánr jako celek, ale tady mě nejvíc naštval konec. Hlavně ať je takový, jaký nikdo nečeká a taky pořádně šokující. Co na tom, že to nedává smysl a postrádá to logiku. Za mě tedy docela sračka, která měla slušný rozjezd a mizerný závěr. ()

Piraka

Mickey Rourke hraje nepřesvědčivě a není moc sympatický, proto je pak celou dobu ho sledovat o to víc nezáživné... Taková wannabe Lynchovina.. meh ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker