Kendža no mago

• Japonsko Kenja no mago (více)

Epizody(12)

Mladý muž se ocitne v dopravní nehodě a narodí se znovu v jiném světě, avšak vzpomínky z předchozího života mu zůstanou. Když je ještě mimino, jeho rodiče jsou zavražděni a ujme se jej Merlin Wolford, známý čaroděj. Chlapce pojmenuje Shin, vychovává ho jako svého vnuka a naučí ho magii. Když je Shinovi 15 let, vyjde najevo, že Merlin svého vnuka nenaučil nic než jen magii. Shin nastoupí na magickou akademii, aby se naučil něco o světě a seznámil se se svými vrstevníky. (Sirenie)

Recenze uživatele Jeoffrey k tomuto seriálu (1)

Kendža no mago (2019)

Obrovská škoda, protože záblesky pár zajímavých nápadů by se tu i našli, jenže skoro každý je totálně nedotažený a skoro se vším se tu hodně špatně pracuje. Četl jsem i názor, že tohle jsou takový animovaní fantasy Avengers. Sice i trošičku chápu, jak na tohle pisatel přišel, ale je to jako srovnávat diamant a grafit, kde jsou sice oba modifikací uhlíku, ale... No na VŠCHT jsem kdysi neuspěl, takže zpátky k tomuto anime - chceme tu mít cool podívanou, ale spousta momentů, které by měly být cool působí směšně. Komické vložky, které by měly to cool napětí uvolňovat působí zase často až trapně a co si mám myslet o týmu, který ani nevěří svému vlastnímu jménu?!? Z postav pro mě byl nejzajímavější hlavní záporák a jeho přítelkyně (která mi zachránila dojem z posledního dílu) a vůbec celá vznikající rasa Démonoidů je asi jedinou věcí co mě nějak víc zaujala. Hlavní hrdina je totálně přehnaný, v každém díle to musí někdo minimálně 2x zmínit a to že "nezná míru" má být zábavné, ale není. Romantická linka bude hlavním důvodem, proč s tím skončí fanoušci harému a tím, jak přitroublá je, s tím skončí i mnozí další. Ale zase pořád lepší než...... No a co se zbylých kladných postav týká, tak se vsadím, že na velkou většinu z nich do týdne zapomenete, nebo jinak - já na ně do týdne zapomenu... Ach jo a přitom s trochou fantazie, lepšími hrdiny a trochu kvalitním zpracováním to mohl být třeba i slušný průměr (protože některé souboje vypadaly docela dobře), ale takhle je můj dojem na 3,5/10 ()