Můj přítel Monk - Série 6 (2007) (série)

Pan Monk a nudista (S06E03)

(epizoda)
  • USA Mr. Monk and the Naked Man (více)

Na nudistické pláži je zavražděna mladá žena. Policie zjistí, že těsně před svou smrtí se marně pokoušela dozvonit na bohatého majitele počítačové firmy Petera Magneriho, který vlastní luxusní dům na pláži. Pan Monk, mezi svými kolegy známý svou averzí k nahému lidskému tělu, od začátku považuje za hlavního podezřelého jednoho z nudistů. Monk tentokrát nedokáže svůj profesionální přístup k řešení případu nadřadit pocitům osobní antipatie a snaží se nudistu z vraždy obvinit za každou cenu. Proto ho kapitán Stottlemeyer z případu odvolá. S pomocí svého psychoanalytika se Monkovi podaří svou nenávistnou posedlost překonat. Díky tomu se může soustředit na vyřešení případu. (TV Nova)

Grogan

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pěkná epizoda, kde oproti jiným dílům není pachatel tak očividný - po vyloučení nudisty jsem celkem očekával, že to udělal Magneri, ale nakonec byl vlastně původně zamýšlenou obětí vraždy. Tady se pan Monk setkal asi se svou největší fobií, nikdy kvůli ničemu nevyšiloval až tak moc. Dokonalá scéna, kdy vymýšlel ty nejpřitaženější teorie, jak mohl Singer uniknout z vězení. Celkově bych tuhle epizodu označil jako jednu z nejlepších z celého seriálu. ()