Sedmnáctiletá Rue se vrací domů z léčebny, aniž by měla v plánu zůstat čistá. Na večírku u McKaye potká Jules, která se právě přistěhovala do města. Nate nasadí McKayovi brouka do hlavy poté, co zjistí, že se mu Cassie líbí. Nate a Maddy, kteří se opět rozešli, se v sobě navzájem snaží probudit žárlivost. Kat mezitím cítí nutkání něco ztratit. (HBO Europe)

dragoliz

Priznám sa, že po prvej epizóde som bol pomerne skeptický. Euphoria na diváka vystrelí síce ostro, no s pre mňa vtedy nie úplne jasnou ambíciou. O pozornosť sa ale báť nemusí. Po 13 Reasons je tu seriál, ktorý opäť prichádza s niečím dovtedy nevideným, čo trhá bariéry najbežnejších tabu. Ktorý z dvoch seriálov o utrápenej mládeži je lepší, nie je podstatné. 13 Reasons je výborný v tom, ako dokáže byť (tradične) dramatický. Euphoria odvážne vsádza na menej konvenčný, skúmavo-experimentálny prístup. A je to výborné. Najvzácnejšie pre mňa je, ako odpovedá na otázky “Prečo?” - úplne prostým, poriadne provokatívnym výkrikom “Lebo!”. Teším sa na finále série (a dúfam, že i seriálu)! ()

chrispe

Tvl. Nebudu lhát. Děsí mě, že tohle je teď topka mezi nactiletýma a že tu nedejbože hledají a mají vzory. Pilot se s tím nepáře a rovnou vás hází do dost kalných vod. ()

0verseer

Pilot teda moc nezaujal, až na celkom nápaditú kameru. Inak je to dokonale klišovité zobrazenie života tínedžerov 21. storočia. Ak sa v podobnom (bez)duchu budú držať aj nasledujúce časti bude to sklamanie. Prišlo mi to akoby si tvorcovia povedali niečo v zmysle: "nevieme ani poriadne o čom vlastne chceme točiť, ale dejový deficit zaplácneme tým, že tam všetci budú trtkať, chľastať a drogovať, aby sa o tom hovorilo, lebo hlavné je získať si divákovu pozornosť, tým že zacielime na jeho prvú signálnu... a čo ďalej uvidíme..." ()

Kanee

Nevím no, Zendaya fajn, rozjezd asi taky nebyl nejhorší, ale mi to prostě nějak nesedlo. Ten začátek mi přijde celkem o ničem, většina postav jsou divných a celkově je to nějaké prapodivné. Snad další díly budou lepší. Zatím lepší 2/5. ()

universal

Bohužel to neslouží ani jako generační sonda a ani jako příběh, který by zaujal. Drogy, sex a nudný život. Toto téma už bylo zpracováno daleko dřív a daleko lépe. Zde je to jen berlička, jak posunout příběh jedné rádoby "jiné" středoškolačky. Ale to nefunguje, je to předvídatelné a bez lajny koksu v podstatě nesledovatelné. 2/10 Nuda v Brně ()

Amalberga

Zatím mě seriál nepřesvědčil. Tohle mi přijde jako povrchní naleštěná verze Skins. Taky už nejsem nějaký ten pátek teen, takže je pro mě těžký hledat sympatie pro tlupu zmatených puberťáků, co mají pro každý selhání kupu výmluv. Uvítala bych, kdyby tu nebyla narace, celkový dojem spíš kazí. Doufám, že další díly budou lepší. ()

amazonica

"And when it hit me, I thought: This is it. This is the feeling I have been searching for my entire life, for as long as I can remember. Because suddenly, the world went quiet. And I felt safe, in my own head...And I found a way to live, so...Will it eventually kill me? Maybe...uh, maybe not, I don't know..." Jeden můj oblíbený "citát" z tohohle dílu. Jinak je to hezký začátek seriálu, který už pro jistotu sleduju podruhé, jako přípravu na druhou sérii a taky protože prostě chci a můžu. ()

JB001 odpad!

Vydržel jsem to přesně 16 minut. Děkuji nechci. Raději si dám dvojku kvalitního vína, pustím si svou oblíbenou muziku ze sedmdesátek a osmedesátek a budu vzpomínat na svoje středoškolská a vysokoškolská studia... ()

uletov

To jsem si myslel, že Kids z devadesátých let bylo to nejvíc co se dá o puberťácích natočit.Myslím v té šokující a na film přenesené rovině. No mýlil sem se.. dnešní mládež je o level výš. Vůbec mi z toho není dobře,asi už stárnu,nebo mi uniká na kterou cílovou skupinu je tento počin cílen 🙂 ()

KatInTheBox

Musím napísať, že pri sledovaní som si celý čas hovorila "Zlatý Beverly Hills 90210" a 90ky, kedy biely hetero Brandon bol cool chlapík čo robil vždy len tie správne rozhodnutia a nikdy by ho ani vo sne nenapadlo sa len jedným očkom pozrieť na porno :D Kam títo správni chlapci zmizli? Asi ich úplne preválcovala aktuálne obľúbená snaha US scénaristov o sebemrskačtvo bielej rasy alebo čo... Každopádne po pilote som si vravela - má to potenciál, uvidíme kam to povedie. Postava Jules má velký potenciál, Fezco a jeho brat tiež, Cassie a Lexi s ich matkou by mohli niečo zaújmavé priniesť, Rue je síce mimo, ale ako spojovacia linka jednotlivých příbehov može fungovať. Bohužial hned v druhom diele sa asi scénaristi rozhodli, že si tiež šlahnú a zaújmavo rozohrananý pilot posielajú niekam kam slnko moc nesvieti. ()

MuggyCZ

Seriál jsem si pustil po rozruchu, který na Twitteru vyvolala druhá řada. Čekal jsem oddechovku, dostal jsem oddechovku, až na pár ledaby dramatických momentů, u kterých jsem si nemohl z hlavy vybít otázku "Proč?". Pilot jakž takž ušel ale seriál si dle mého takový rozruch nezaslouží. ()

JarinDL7

Proč se mám dívat na seriál, ve kterém je nula sympatických postav? A děj o stupidní generaci taky není žádný zázrak. Tohle může být navíc první seriál, ve kterém jsem v 1. díle neviděl ani jednu sympatickou postavu. To je tak těžké tam nějakou dát? Základem všech příběhů je nějaká sympatická/zajímavá postava, do které se můžete vcítit. ()