Mangus odpad!

Hnus. Jediné, čo k tomu dodám. Po filmovej stránke by to odpad nebol, ale nemôžem si pomôcť, musím dať odpad, lebo je to najnechutnejší film, aký som kedy videl. A ku komentáru Shadwella len toľko, že je to kravina, čo píšeš, ale kľudne si to mysli. ()

Káčule

Je vidět že málokterý hodnotící četl knižní předlohu napsanou Markýzem de Sade. Protože by jim poté bylo jasné,že film není nic pro ně Jinak já osobně si myslím,že film je natočený velmi povrchně a de Sade by asi zuřil kdyby to viděl ()

Loganberry

Nejsem znechucená ani pojídáním fekálií ani není můj jemnocit dotčen závěrečným mučením. Banda úchylných slizkých dědků prostě neví, co roupama... Děj není o ničem, není-li ovšem jediným poselstvím znechutit a šokovat zvrácenostmi. S prominutím - nuda ne entou. Ovšem chcete-li dnes nepovečeřet - chutě do toho. ()

omnihash odpad!

Při prvním záběru na nahé chlapečky jsem si říkal:proboha konec už. Co bych za půl hodiny dal za ty pindíky. Trošku mě děsí jedinci schopní si v tom hledat víc než ten kentus - pokud někdo musí jako parafrázi používat žraní hoven, tak je to deviant a ne umělec. Ale spousta pseudointelektuálů si v podobnejch snímkách libuje. Shrnuto podtrženo poselství minimální, forma nejhorší možná, pocity při sledování šílené. To že se člověk potom cítí špatně, opravdu není umění, a jestli ano, tak dlužíme spoustě autorů snuff filmů omluvu. Pasolini by udělal líp, kdyby si natočil nějaký domácí porno a neznechucoval svýma úchylkama ostatní. ()

DCR

Tento rozporuplný film je volnou adaptací románu geniálního úchyla světové literatury. Božský Markýz ho tehdy dychtivě spisoval ve věznici na kousky toaletního papíru, abysme si s jeho dílem coby diváci-kritici po volném přelití na filmové plátno mohli pomyslně vytřít prdel. Pasolini se ujal látky a prachsprostě a bezcitně ji přeformoval do filmové podoby. Příběh se posunul do 2. světové války do časů fašistické Itálie. Snímek postrádá dějový rámec, trpí absencí psychologie postav, zato exceluje v prezentaci sadismu, krutosti a vulgárního hnusu. Pokud má být alegorií na " cokoliv ", chybí tomu alespoň minimální hlubší vykreslení, scény se soustředí ( s vyjímkou asi tří scén) na dvourozměrné zobrazení laciného násilí. Nahota a erotická lechtivost tradičně servírovaná v Pasoliniho filmech je zde oděna do hávu nevkusné a nevzrušivé přehlídky zubožených nahých těl. Dle mého názoru ve všech směrech nepovedený film skvělého režiséra-provokatéra, nicméně " trest smrti " si za něj určitě nezasloužil. ()

Copysan

Když sem chtěl hodnotit tenhle film, rozmýšlel sem se jestli dám 4 nebo 2*. Nakonec sem došel k názoru že ohodnotit tenhle film je nad moje síly. Do nebe volající nechutnost, obludnost, zvrácenost, perverznost a odpudivost tohohle filmu mi říkala že 2* je moc, během sledování sem si film musel 3x zastavit a chvilku se rozdýchávat. Na druhou stranu má film nějakou pointu a téma k zamyšlení (jací by jsme byli kdybychom měli absolutní moc a nikdo nás nemohl omezovat?) a to spolu se surovou a autentickou atmosférou volá po 4*. Protože sám nevím, který pocit po shlédnutí filmu převládá, jestli odpor nebo úžas, nechávám políčko pro hodnocení volné. ()

Chegí

Dříve jsem byl dekadentní levicový intelektuál se sklony k poezii. Oslavoval jsem Markýze de Sade, prokletý básníky a vše, co alespoň trochu zavánělo perverzí či jinou dávkou dekadence. Přestože i dnes uznávám jisté hodnoty Markýze de Sade a přesotže Pasoliny je obdivuhodný pro svoji odvahu, něco tak odporného, perverzního, zkrátka hnusného jsem ještě neviděl. otřesná kamera, herecké výkony depresivní, ladění příběhu s fašisty otřesné. ()

petrastrela odpad!

Tak jsem si chtěla pustit něco neobyčejného, šokujícího a takto to dopadlo..........Možná to je jistý druh umění, možná to má určité filmařské kvality, ale je to tak odporné a úchylné, že mě z toho nic nezajímá a dávám nemilosrdně odpad! Nehledně na to, je to i nudné a opravdu jsem se těšila na konec (měla jsem to ale raději vypnout, ten konec byl těžko koukatelný). ()

DorianGreene

I když jsem ctitelem dekadence, byla pro mě tato záležitost příliš silnou kávou, kterou už nechci nikdy konzumovat. Jen za odvahu Pasoliniho pustit se do tohoto tématu a autenticitu dávám dvě hvězdičky. ()

Jartian odpad!

ten kdo nema moznost dostat se ke klasickymu pornu na netu, jedna z moznosti jak se uspokojit s filmem. jinak naprostej filmovej odpad ()

chosan odpad!

Něco tak nechutnýho z čeho je vám uprostřed filmu na blití jsem ještě neviděl naprosto debilní hnusný film!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Voxel odpad!

Obrovská hromada nechutností a úchyláren - pojídání hoven, naturalistické záběry mučení atd. Já chápu, že režisér tím na něco možná poukazoval (žraní hoven - zrůdnost konzumního způsobu života?) a že bych to neměl brát tak vážně. Ale mě to prostě totálně nas... Příběh už si téměř nepamatuji, zato tuny odporností celkem ano, děs hrůza fuuj, jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Režisér byl fakt úchyl a měl asi vyhledat odbornou pomoc. ()

waclaf

Když jsem film cca před 9 lety poprvé viděl v Aeru, během prvních 20ti minut polovina lidí odešla a já koukal na film jako na zjevení, na něco jakoby zakázaného a bořícího všechna tabu. S odstupem času jsem si film letos zakoupil a podíval se na něj znovu a jen nechápavě kroutil hlavou nad tím, co se v něm děje. Všechny scény mi najednou připadají zbytečné, bezdůvodně tažené za vlasy, za každou cenu znázornit něco opravdu eklhaftovního, nechutný zážitek. Asi stárnu... ()

zurivymlok odpad!

Přiznám se, že jsem film od určité chvíle jen proklikal; přesto si však myslím, že jsem viděl dost na to, abych mohl soudit a v tomto případě i odsoudit do "odpadu". Osobně mě nevadí ve filmu sex, násilí či posouvání hranic - vše však musí sloužit nějakému účelu. Toto dílo je bohužel jen diletantsky natočená prasárna s nulovým dějem. Homosexuální scény, výkaly a jejich jedení, znásilňování a nakonec i brutální násilí (skalpování dívky zaživa, pálení bradavek, atp.); ok, bral bych to, pokud by to mělo nějaký jiný smysl, než jen ukojení režisérových prasáckých choutek. Ve výsledku člověk není šokován (uznávám, že době natočení to asi šokovalo) a co je horší nijak nesoucítí s oběťmi. Vše, co se děje na plátně je natočeno tak, že je divákovi vlastně fuk, co se tam děje a komu se to děje, natož aby se zabýval motivy postav. Markýz de Sade mi zde nepřijde ani tak jako inspirace jako spíše alibi pro tvůrce. Tvrdit, že je to hluboké filosofické dílo je jako tvrdit, že Ed Wood byl geniální a nadčasový režisér. ()

otoman92

Samotný film a jeho kvality se pohybují někde na úrovni 2*. Ale za odvahu režíséra dávám 3*, ale myslím, že kdyby někdo natočil co se skutečno dělo s lidmi za 2.sv války v koncentračních táborech, kde na lidech dělali pokusy, tak by se 95% lidí nevydrželo díval ani půl hodiny. ()

lapatata odpad!

První film, u kterého jsem se regulérně pozvracel. Ať už tím tvůrci chtěli říct cokoli, zvolili velmi ubohý a nešťastný způsob. ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri