Dravci a vrabci

• Itálie Uccellacci e uccellini (více)

Dravci a vrabci jsou především bajkou, moralitou naplněnou aforistickými symboly. Jako se v něm setkávají dva Nevinní z ulice Hladu, z vesnice Bídy, z úpatí Hor Hlouposti, proslulé po celém světě mučednictvím sv. Analfabeta s havranem z hlavního města Ideologie z ulice Karla Marxe, setkává se zde maoistická ideologie s indickou filosofií, marxismus se středověkým křesťanstvím, neorealismus s výsostnou stylizací. Poprvé se zde objevují groteskně stylizovaní hrdinové Toto a Ninneto. (oficiální text distributora)

brasek

Ennio Morricone a jeho hudba so spievajúcimi titulkami... jedna hviezdička. Prvých 20 minút a debilný ksicht Davoliho, ktorý vždy pobaví je druhá hviezdička. A to je všetko... z ostatného bolí žalúdok. ()

Zoidberger

pro mě asi nejlepší Pasoliniho film. Po všech nechutnostech a filmech které nejsou o ničem než o sexu a ještě mizerně zpracovaném, konečně jeho film který mě něčím zaujal. ()

Dixie_Cara

Paráda od úvodních titulků až po úplný závěr. Film plný alegorie, satyry či hůře pochopitelné ironie. Skrze výborně zahrané hlavní postavy máme možnost malinko proniknout do Pasoliniho ať už kritiky nebo nebo náklonnosti k určitým ideologiím. Vyzdvihl bych hlavně krásně filosoficky zpracovanou kritiku církve, rozvrstvení jednotlivých společenských tříd, netradiční postavu havrana či perfektní herecký výkon Ninetta Davoliho, jehož postava mě naprosto uchvátila svoji zvědavostí hraničící na jedné straně s určitou nevinností a na druhé až s lehkou zlomyslností. Za zmínku taky stojí výborná hudba, která celé dílko trefně doplňuje. ()

corax8

První co musím ohodnotit je výborná hudba. Už dlouho mne takhle žádná filmová hudba nechytla. Jinak se mi bizardní nádech filmu. A taky je to film, který má co říct, což je dnes již dost vzácné. ()