Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

Trailer

DwayneJohnson

S hodně odřenýma ušima. Vůbec, John nemá po Tenetovi nějak extra štěstí na výběr filmů a o Alicii už raději ani nemluvím. Nejsou sice spolu ve filmu nějak dlouho, ale naprosto zde chybí jakákoliv vzájemná chemie. Zbytek vyplní už jen klasicky (pod)průměrný příběh všichni na jednoho a jeden na všechny, který sice není nějak originální, ale je aspoň uvěřitelný (honičky, souboje) a to je asi jediný důvod, proč jdu nakonec na tři hvězdy. ()

Spiker01

Pro jednoho přepísknutá pitomina, pro druhého poměrně napínavá honba za spiknutím. J.D. Washington, ač se mu problémy vrší nad hlavu, si dokáže vždycky poradit a když je potřeba, trošku i zahrát na melancholickou strunu. A já se poměrně dobře bavil, ač si už dávám u filmů s červeným N na plakátě velkého bacha. Beckett není úplná jistota, ale pokud máte rádi (trošku jiného) Uprchlíka tak jako já, třeba vám to sedne. ()

mzss1

[55%] BECKETT je opravdu takový divný film, který je na oko docela dost levný a ničím extra nezaujme. Přesto mě to svým způsobem bavilo, především herecký výkon J. D. Washingtona a finální cca třetinu filmu. Ani nevím, kam bych to zařadil a s něčím srovnal. Určitě bych to nepřirovnával k Uprchlíkovi. Jedna scéna, kdy Washington skáče ze skály na strom, mi připomněla prvního Ramba. Úvod je takový seznamovací, nebavil mě, takže první třetina o ničem, ta druhá, to už nám tu BECKETT uniká – ale celé je to takové nezáživné. Ale ve finále už tu máme pár dobrých a napínavých sekvencí. Akci zde určitě není třeba čekat. Tempo je pomalé a má to strašnou hudbu od japonského skladatele, která by se snad hodila do 60.let, ale co už. Vedle hlavního herce mě další žádný nezaujal. Krásná Alicia Vikander je zde pouze v úvodu a Boyd Holbrook mi zde přišel nevýrazný, ale neurazil. Tentokrát se shoduji s hodnocením na CSFD. Znám horší filmy, ale jednou se to v pohodě dalo vidět. ()

Malarkey

S námětem a prostředím jsem trošku doufal v nějaký ten pomalý thriller na způsob Američana. Nakonec se tak ale úplně nestalo. Musím tedy říct, že Beckett není špatný film. je to taková alternativní evropská thrillerová minimalistická filmařina s pár hollywoodskými herci, která umí sem tam bavit. Minimálně teda řeckým prostředím, které tu vypadá trošku jako když se v Donbasu dostanou k moci proruští separatisté. Pár pěkných záběrů tu ale je a kdyby z hlavního hrdiny na konci neudělali borce, co zastaví kulku pohledem, možná bych byl i spokojenější. Na konci se evropský minimalismus střetnul s americkým akčním béčkem a celé to trošku spadlo kvalitou k řecko-turecké zdi. ()

Enšpígl

Ale no tááák, černouška nám tam bodnou, postřelí, pořežou , ještě si zlomí ruku a na druhý prsty a přesto tam rambí jak nepříčetnej a film se mě snaží říct že je to realistický ? Jasně a teď tu o tom, že Pat a Mat jsou nejlepší řemeslníci na přestavby bytů. Du dát pivko, ať tyhle us pokrmy dobře strávím ()

• Natáčení filmu probíhalo v Řecku ve městech Athény a Trikala. Dalším filmovacím místem byl region Zagori – vesnice Tsepelovo a region Epirus – město Metsovo a Ioánnina. (SONY_)