poster

Cizím vstup povolen

 • Sovětský svaz

  Postoronnim vchod razrešjon

 • Sovětský svaz

  Посторонним вход разрешен

 • Sovětský svaz

  Postoronnim vkhod razreshyon

 • angličtina

  Free Admittance

Rodinný

Sovětský svaz / Československo, 1986, 74 min

 • Drom
  *

  Plochý příběh o tom, kterak rodiče vezmou svýho neposlušnýho smrada a jeho rozmazlenýho čokla na vejlet do Moskvy, desetimiliónové metropole, kde je vzdoušek jak v lese. Nemá cenu nazývat to dovolenou, protože tam odjeli bydlet do činžáku a aby náhodou nenarazili na nějaký ideologicky závadný památky z dob krutého carského despotismu, sedí celý dny doma a patrně čumí z okna na kouzelné panorama panelákového sídliště. To holt v ČSSR neuvidí. Jenže nezbednej potomek se nudí a tak se fláká po okolí s cizíma ruskýma parchantama. Přirozeně umí rusky, takže obsahově pochybná komunikace nevázne. Jelikož by ale mohl někdo nadhodit, že filmu chybí příběh, zařadili do něj tvůrci alespoň dva rychlokurzy pro zvídavé pionýry: Jak za pět minut naučit toulavýho psa cirkusový kousky (stačí se jen soustředit) a jak vyvenčit psa a nemuset nikam chodit (stačí ho vypustit z bytu a říct mu, aby se brzo vrátil). Naštěstí přijde ještě hepáč, když toulavá Rita nezkončí v buřech nýbrž má štěstí a budou jí tlouct ve státním cirkusu pro zvířata.(10.6.2015)

 • Master19
  *

  Možná o něco lepší než Cirkus v cirkuse, přesto téměř nekoukatelné. Jedna hvězdička za Slušovice a... už nevím.(5.1.2013)

 • sator
  *

  ehm...(26.1.2020)

 • Kri-kri
  ***

  Nejprve jsem se obával, že to bude podobná nuda jako V šest ráno na letišti, ale záhy jsem seznal, že tento film přece jen bude o něco zábavnější. Desetiletá Jana je i s rodiči pozvána na návštěvu do Moskvy a do letadla propašuje svého malého pudla Markýze. V Moskvě pak spolu s dvěma kamarády cvičí své dva psy artistickým kouskům a zároveň je schovávají před domovnicí Polipovnou, která na ně co chvíli volá antoušky. Uznávám, že provedení je velmi naivní, zejména jazyková bariéra tu jaksi neexistuje (což je pro mě jedině dobře), ale berme v úvahu, že jde o dětský film. Objektivně bych hodnocení viděl tak na 2 a půl hvězdičky (přece jen prostředí cirkusu mě příliš neláká), ale když vidím množství odpadů od rusofobních kavárníků, zaokrouhlím na 3 * a 55%.(18.9.2019)

 • zette
  **

  Dnesnim detem uz tento film nema co nabidnout. Vylet do Moskvy me sice potesil, proti cirkusakum vsak zbrojim cely zivot:-)!(19.2.2012)

 • - Film sa natáčal v Moskve a v Slušoviciach na Morave. (dyfur)