Cizím vstup povolen

Free Admittance

Rodinný

Sovětský svaz / Československo, 1986, 74 min

• zette

Dnesnim detem uz tento film nema co nabidnout. Vylet do Moskvy me sice potesil, proti cirkusakum vsak zbrojim cely zivot:-)!(19.2.2012)

• Pitryx

Tak nevím s kterým názvem jsem si to spletl, ale určitě jsem chtěl vidět něco jiného. Tohle mne přestalo bavit po deseti minutách a silně pochybuji, že by to zaujalo někoho z určené věkové kategorie. Snímek ničím neoslovil, ničím nepřekvapil, prostě děs a bída. Naštěstí to bylo krátké.(1.5.2015)

• Drom

Plochý příběh o tom, kterak rodiče vezmou svýho neposlušnýho smrada a jeho rozmazlenýho čokla na vejlet do Moskvy, desetimiliónové metropole, kde je vzdoušek jak v lese. Nemá cenu nazývat to dovolenou, protože tam odjeli bydlet do činžáku a aby náhodou nenarazili na nějaký ideologicky závadný památky z dob krutého carského despotismu, sedí celý dny doma a patrně čumí z okna na kouzelné panorama panelákového sídliště. To holt v ČSSR neuvidí. Jenže nezbednej potomek se nudí a tak se fláká po okolí s cizíma ruskýma parchantama. Přirozeně umí rusky, takže obsahově pochybná komunikace nevázne. Jelikož by ale mohl někdo nadhodit, že filmu chybí příběh, zařadili do něj tvůrci alespoň dva rychlokurzy pro zvídavé pionýry: Jak za pět minut naučit toulavýho psa cirkusový kousky (stačí se jen soustředit) a jak vyvenčit psa a nemuset nikam chodit (stačí ho vypustit z bytu a říct mu, aby se brzo vrátil). Naštěstí přijde ještě hepáč, když toulavá Rita nezkončí v buřech nýbrž má štěstí a budou jí tlouct ve státním cirkusu pro zvířata.(10.6.2015)

• Master19

Možná o něco lepší než Cirkus v cirkuse, přesto téměř nekoukatelné. Jedna hvězdička za Slušovice a... už nevím.(5.1.2013)

• - Film sa natáčal v Moskve a v Slušoviciach na Morave. (dyfur)