Lick the Star

USA, 1998, 14 min

Sofia Coppola

Sofia Coppola

Lance Acord

Ja mám od Coppoly najradšej Virgin Suicides, takže toto mi hodne sadlo. Mohla by sa vrátiť k podobným témam. Herci prirodzení, soundtrack pecka. Linklater v sukni.(22.11.2020)

Nadmíru vydařený kraťas, který jasně naznačuje ohromný potenciál autorky. Bavilo mě to hodně. Ke shlédnutí na youtube.(9.4.2011)

Náhodou to není vůbec špatné, na debut. A osobně se mi to líbilo víc než Ztraceno v překladu.(6.6.2007)

Zajímavé dílko plně ukazující potenciál, který v sobě Sofia Coppola už tenkrát měla.(28.9.2010)

Krátkometrážní, černobílý film o čtyřech kamarádkách, kteří chtějí "oslabit" kluky krysím jedem. Celý plán vymyslí Cloe, krycí název je Lick the star. Jako u všech filmů Sofie Coppolové je i zde pečlivě vybrán soundtrack. Někdo o ní prohlásil, že natáčí filmy, aby si do nich mohla vybírat písničky. Něco pravdy na tom možná bude.(20.12.2005)

Sofia Coppola již prvním krátkým snímkem ukazuje, že má smysl pro silné ženské hrdinky, což se bude v její následující tvorbě nadále opakovat. Stejně tak má smysl i pro určitou stylizaci, což je zde primárně dáno použitím černobílého schématu. Jinak se jedná o ukázku toho, že povinná četba může být skutečně nebezpečná. Nápad zajímavý výsledek přechytralý.(26.9.2014)

Být krásná holka na střední znamená řadu výhod, ale také se předpokládá jisté chování. Stereotypy Bůh nevymyslel jen tak pro nic, osudu krávy některé holky neutečou. Myšlenky jsou filmem uskutečňovány a přeháněny a tak high school naivita v kombinací s podceňováním smrti ukazuje kozy.(3.12.2009)

7/10(9.3.2013)

• eye candy

Upřímně přišlo mi to spíš jako díl nějakého amerického school-life seriálu, asi jsem se do toho málo ponořil(3.11.2006)

• Ichabod

"Girl´s elementary mob" stěží nějak více zaujme, navíc tu nikdo prakticky nehraje.. Ale jsou tu náznaky solidní videoklipové práce. Naštěstí si Coppola u dalších seriózních filmů vybírá opravdu kvalitní herce i náměty.(6.4.2009)

• misa_laska

Smysl tohoto filmu mi naprosto uniká, ale hezká hudba.(12.8.2008)

• edie sedgwic

Tazko uverit, ze toto je dielo reziserky takych silnych filmov ako Marie Antoinette ci Virgin suicides. Pre mna tak trochu tinedzersky blabol bez vacsej myslienky.(9.10.2014)

Jako debut dobré, jde vidět že Sofia Coppola není feministka a dokáže ženy vyobrazit v tom pravém světle.(i když černobíle)(15.2.2009)

Poměrně nezajímavý debut velké filmařky z velké filmařské rodiny a vykreslení klasického středoškolského sporu mezi holkami a kluky z holčičího pohledu, který zúčasnění vzali možná až trochu moc vážně. Natočeno kvalitně a talent tam zřejmě již byl, ale příběhově o žádný velký poprask nejde.(5.1.2014)

Zvláštní příběh se skvělými záběry a ještě lepší hudbou, která připomněla čas, kdy rock ještě za něco stál. Pamatuje tu dobu? - já si ještě občas vzpomenu..(28.4.2018)