Šéf drogového kartelu je propuštěn z vězení. Netuší, že se dostal do rukou pomstychtivého pečovatele, kterému tragicky zasáhl do života. (Netflix)

Lukoboss

Pomalu plánovaná msta, kde se postupně divák seznamuje s celkovou problematikou. Je to dobře vystavěný, nemůžu říct, že by tam bylo nějaký hluchý místo. Navíc je výhoda, že stopáž není přepálená, v dnešní době film pod dvě hodiny je skoro vzácnost. Každopádně i casting se povedl, herci ne úplně známí (snad kromě hlavní postavy), ovšem role jim sedly dobře. A jak se může zdát v první polovině, že se film trošku táhne, tak věřte, že od půlky až do (mega)finále je to celkem napínavá jízda. Pravdou je, že Španělé kromě hororů umí i takovýhle krimi thrillery a tenhle snímek to jenom potvrzuje. ()

petikacka

Já fuckt nevím, že ať si pustím v poslední době co si pustím, tak je to vždycky movie Espaňol s tak příšerně pomalým tempem, co se táhne jako smrad. Tady to není výjimka. Až v druhé polovině to dostane celkem grády a ten konec byl hodně morbidní. Jo, ne nadarmo se říká, že když chceš pomstu, tak vykopej hroby dva. Nebýt té první půlky, tak bych hodnotila o 1* víc. Za mě 75% ()

Hapretor

myslel sem, že to bude větší nářez ... ono je to dost utahané, nešokující, ani ten Tosar tady nic nepředved ... pořád u mě vede snímek "Zatím, co spíš". ()

Kingjiri

Povedenej španělskej thriller, kterej moh být pořádná pecka, kdyby naschvály pana ošetřovatele byly nápadětijší / rozmanitější a kdyby se ještě zapracovalo na chování postav. Jenom těžko jsem chápal, proč Mario schovával fet přímo u Antonia v pokoji nebo proč mu tak brzo prozradil, co s nim provádí. Taky jsem si občas klad otázku, že by Maria ve skutečnym světě přece jenom někdo vyhmátnul. Jinak jsem hodně nadšenej. Luis Tosar je skvělej typ pro záporáky, ale tady úspěšně balancuje mezi kladnym / zápornym hrdinou a jeho postava dává spoustu podnětů k zamyšlení ohledně motivu pomsty nebo touze po spravedlnosti. Ze začátku se příběh trochu coural, ale postupem času mě biják dokázal vtáhnout do děje. Jde o depresivní podivanou, ve který dostanou všechny hlavní postavy, co proto. Čtvrtá jistá hvězda za napínavou stísněnou atmosféru, zajímavej námět a hodně nekompromisní závěr. ()

Dave Lister

Španělská depresárna, od tvůrce trilogie Rec s Luisem Tosarem v hlavní roli. Pokud se chcete cítit opravdu sklíčeně a podpořit svou tezi v tom, že život stojí opravdu za h****o, tak je tento thriller přesně pro vás. Strhující film o jedné odplatě a velmi kruté hře, která ovlivní životy všech zúčastněných i těch nezúčastněných. Když jsem dokoukal tento počin, od našich jižních sousedů, musím upřímně říci, že nechci zažít poměry místního zdravotnictví. ()

Plastík

5 hvězd za to, že film perfektně ukazuje, jak je špatná pomsta. O odpuštění v tom filmu nebylo ani slovo. Jinak by bylo deset hvězd. „Pokud si myslíte, že pomsta je sladká, pak se podívejte do tváře těch, kdo se mstí celá léta.“ ()

solisoli

Španielska kinematografická paráda. Veľmi mrazivá dráma, s odporučením, pre silné povahy. Výborný scenár a veľmi dobre zahraný príbeh o ošetrovateľovi a starnúcom, nevládnom bossovi, s ktorým si ošetrovateľ vybavuje účty, za to čo predajom drog spôsobil jeho bratovi. Nie je všetko tak, ako si to plánuje a vymkne sa mu to z rúk. Dej má skvelé tempo a pôsobí veľmi autenticky, čo zatiahne diváka do silného zážitku, ktorý neskončí ani po poslednej sekunde, ale je nad čím uvažovať, aj potom. ()

DonBraso

Paco Plaza to je ten týpek co má za sebou u nás už známou sérii REC a teďka díky Netflixu tu máme další jeho snímek s jasnou výhrou v zádech a to je Luis Tosar.Ten chlap je neskutečný válec a charisma může dávat po kilech.Film má skvělý náměť a pomalejší tempo,které opravdu pomalu plyne,ale graduje.To je ten rozdíl než u stovky filmů,že prostě není nudný,ale musíte mu dát čas.To zakomponování dějových nuancí a překvapení má potenciál být ještě lepší,přesto tohle stačí.Antonio co vypadá jak jeden politik od jednoho našeho prezidenta s křivou hubou dostává od Maria medicínu v podobě drog a rozehrává se slušná pálka až to všechno praksne a proč to vše vlastně dělá.Vykonstruovaný je to parádně a vůbec celkově to má pěkný feeling,kde není ani moc mozkových lapsů,ale jeden přesto.Aby si jeden nechával svojí tašku s drogama ve skříni je trochu blbost,ale chápu,že pro diváky je to hned napínavější.Popravdě chybělo málo na olymp,ale na 85% to vidím s přehledem. ()

srolyma

Když se starý, nemocí sužovaný a téměř nemohoucí drogový boss dostane do pečováku, tak ho nejspíš ani nenapadne, že ten hodný a milý ošetřovatel, který se o něj tak příkladně stará a pravidelně mu píchá léky, není třeba úplně náhodou někdo z jeho temné minulosti, který v sobě desítky let dusí pomstu. Bezmoc stáří, drogy a co si budeme povídat, ani ten detailní záběr na porod, nic z toho není moc příjemné na pohled, takže ani film není žádná oddechovka. Navíc se to docela vleče a až ten závěr má celkem slušné grády. ()

Saxos

Starý mafián stejně ošetřovatele Mária pěkně vykouřil. Co taky naivní Mário čekal? Že si dědula se svou zločineckou praxí nechá líbit něco, co se jemu samotnému nezamlouvá. Než mu stačil drogově rozmixovat zbytek mozku, tak vymyslet pěknou kulišárnu s dědictvím, kdy věděl, že jeho synáčkové se v každém případě o zbytek postarají sami. Zápory: určitě ani jedna postava nezíská ani minimum sympatií, včetně Tosara. Klady: trochu jen finálové završení. Závěr: možná na jedno podívání to jde, ale neoslní nic. I konec se dal očekávat, španělové si na americký hapík nikdy nehrají. ()

bonovox

Výborný thriller zo španielska o tom že pomsta vždy vyvolá neželanú reakciu ktorá je takmer vždy ešte horšia a zákernejšia. Výborný hlavný predstaviteľ a hlavne skvelý brutálny záver. ()

Carcooli

Jako tak.  Bylo tam hoodně dobrých scén, kdy se člověk i zarazil, jak někomu vůbec něco takového může projít. Nicméně - už po dvaceti minutách filmu vám dojde, co se stane, jak film skončí a kdo přesně umře. V tomto případě je závěr už od začátku dost předpokládaný. Scény, kdy Mario Antonia bez problému droguje a nikdo ho při tom nikdy nenachytá, jsou trochu přitažené za vlasy, stejně jako vůbec samotný motiv toho všeho. Jasně, chlápek prodával drogy, ale nikdo bráchu nenutil, aby je bral, žejo.... ()

mdf

Zase jeden z dobrých španělských filmů.Mafián se díky svému rozhodnutí dostane do pečovatelského domova,kde je jeden pečovatel s ním, tak nějak nepřímo spojený a který se mu pomalu mstí.Dobře vystavěný příběh v ponurém dramatu. ()

Svatopluk.Vi

Příběh, který se ve filmu prezentuje, je silný. Není černobílý. Má tolik rovin, kolik si vymyslíte. V tuto chvíli jsem s Luisem Tosarem viděl 3 filmy a všechny mne nějakým způsobem donutily přemýšlet, jako nikdy jindy. Všechny mají velmi otevřený konec, ale druhý díl vidět nechcete. Oko za oko je leckdy řádně naturalistický, ale takový je život. Když se oprostíte od hlavní linky, objevují se detaily, kterých si všimnete a přijdou vám poněkud chaotické a nelogické a nedotažené. Myslím si, že si scénář s některými věcmi mohl dát trochu více práce.  Konec prostě neodhadnete, ale v podvědomí jej máte už na začátku, když se Mario rozhodne, co udělá. Je trochu smůla, když některé jeho kroky pochopíte až poté, co je slovně popíše a ne ve chvíli, kdy je vidíte je provádět. Abyste měli nad čím přemýšlet, zkuste další titul s Luisem Tosarem nazvaný Zatímco spíš, je to dobrý parťák k Oko za oko. ()

34. Premios Goya – výsledky

34. Premios Goya – výsledky

26.01.2020

Výroční španělské filmové ceny Goya byly předány v sobotu 25. ledna 2020. Slavnostní ceremoniál, jenž se konal v jihošpanělské Malaze, uváděli stejně jako loni komik a moderátor Andreu Buenafuente a… (více)