poster

Ve slepé uličce

 • Česko

  Slepá ulička

 • Velká Británie

  Cul-de-sac

 • Slovensko

  Slepá ulička

Thriller / Komedie / Drama

Velká Británie, 1966, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mortak
  ****

  Polanski byl fascinován a přitahován ženskou amorálností a krutostí. Většina jeho filmů se nějakým způsobem dotýká tohoto tématu. Teresa se provdala za zbabělce a slabocha, protože cití rozkoš při jeho týrání, nehledě na to, že jeho peníze ji poskytují základnu pro sexuální výboje. Paradoxně pak přicházející zločinec nemění jejich život v teror, ale přirozeně zapadne do hry a přidruží se k ponižování (v jaké situaci a v jakých šatech potká lupič George??). Přátelé pak u nich stráví oběd, aniž by si něčeho podstatného všimli a situaci vyhrotí náhodně malý kluk - nikoliv zločinec. Sice by filmu prospěl trochu větší spád, ale pokud ho vnímáme jako psychologickou studii ponižování a nikoliv jako thriller či komedii, vše je na svém místě.(17.11.2009)

 • tron
  ****

  „Človek si nevyberie čas na problémy.“ Roman Polański vie dodať obyčajnému trileru hororový náboj, ale tiež platí opak – že vie triler obliecť do komediálnej frašky. SLEPÁ ULIČKA sa žánrovo charakterizuje ťažko (ale nie je to ani nič umelecké typu Bergman) a zrejme budete zaskočení, nech už budete od zápletky „na starobylom hrade drží kriminálnik rukojemníkov“ čakať čokoľvek. Výsledku nemožno uprieť silnú atmosféru, pôsobivú výpravu, svojský scenár, nádhernú kameru, zábavnú hudbu a ťažko zabudnuteľný výkon Donalda Pleasenceho (Dr. Loomis z HALLOWEENOV). Snímka vznikla vďaka komerčnému úspechu predchádzajúceho (1965) Polańského filmu, hororu HNUS, ktorý nakrútil práve preto, aby ním zarobil peniaze na osobitejšiu SLEPÚ ULIČKU.(18.10.2008)

 • Fr
  ***

  ,,NA CO KOPETE TU JÁMU?“... ,,ABYCH SE NENUDIL"....... /// Co jsem vlastně čekal od filmu z roku 1966, kterej má na IMDB (rating) 7,2? Asi to, že by mě mohl Polanski mile překvapit! A zatím to je taková šedesátková klasika. Lidi dělaj tak jak dělaj a nikomu to nepřipadá podivný. Albie má trable se střevama (sračku? Ne. Průstřel.) Prej dělali co mohli, ale stejně vybouchli. A tak tam na hradě čekaj na strejdu Katelbacha a dělaj společnost podivnýmu výstřednímu párečku. Melou kraviny a například nečekaná návštěva příběh komplikuje, ale o mnoho nevylepšuje. Žádná nadčasovost, žádný poselství. Jen podivná hra, na jejíž pravidla buď přistoupíte, nebo prohrajete. No a já nezvítězil. (Chcete abych napsal něco vtipnýho? Líbilo se mi to!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci slyšet hláskovat slovo KATELBACH. 2.) Nechápu, proč se s děravým břichem nepije a s prázdnou hlavou nemluví. 3.) Kupuju starej hrad a chci se přesvědčit, jaká to bude romantika. 3.) Thx za titule ,,drSova“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(28.10.2011)

 • Aidan
  ***

  Témat k hlubší reflexi jsem se v tomto filmu jaksi nedopátral. Přesto to byla celkem milá podívaná díky absurdnímu - především vizuálnímu - humoru, též díky originálně pojatým hlavním postavám a především pak proto, že se to všechno odehrávalo na ostrově Lindisfarne, jejž si před více než třinácti staletími zvolil za sídlo nového kláštera svatý Aidan.(4.7.2007)

 • kinderman
  ****

  Žánrově obtížně zařaditelný kousek z rané fáze Polanského filmografie obsahuje většinu režisérových oblíbených ingrediencí: uzavřené klaustrofobní prostředí, strach z neustálého ohrožení, černý humor, výbuchy nekontrolovatelného násilí a (stejně jako v debutu Nůž ve vodě) ženu mezi (tentokrát více ponižovaným, než provokovaným) manželem a vetřelcem zvnějšku.(11.2.2009)

 • - Film oceněn na MFF 1996 v Berlíně Zlatým medvědem. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace