poster

Ve slepé uličce

 • Česko

  Slepá ulička

 • Velká Británie

  Cul-de-sac

 • Slovensko

  Slepá ulička

Thriller / Komedie / Drama

Velká Británie, 1966, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karlos80
  ***

  Thriller nebo komedie? Řekl bych tak trochu obojí. V tomto snímku to režisér Polanski a scénárista Gerard Brach tak nádherně pospojovali že vznikl snímek jednak plný černého humoru, a na druhé straně násilí ale jen v únosné míře. Film je vlastně takovou studií mocenských poměrů a potenciálního násilí ve společnosti. Do hlavní role byl obsazen Donald Pleasance ve filmu jako obstarožní George známý například s filmů Velký útěk, Hallowen a třeba Vládce temnot kde ztvárnil rovněž hlavní roli, to byl ale výčet jen těch nejzajímavějších. Jeho mladou manželku Teresu plnou života ztvárnila francouzská herečka Francoise Dorléac známá z filmů Muž z Ria nebo ze Slečinek z Rochefortu. Společně žijí na osamělém ostrovním hradě v severní Anglii.V jejich poklidném životě je nečekaně jednoho dne překvapí dva gangsteři, kteří čekají na svého šéfa Katelbacha. Poté začíná hra o moc a násilí, v níž se závislost absurdně převrátí. Poté je ve filmu ještě několik zajímavých a napínavých momentů než dojde ke konečnému rozuzlení, jednak s nečekaným příjezdem jejich přátel, a s vypořádáním se se s oběma zločinci. Docela pěkný film se skvělou atmosférou. 3/5 hvězdičky si film podle mého sečteno a podtrženo zaslouží.(16.10.2006)

 • Fr
  ***

  ,,NA CO KOPETE TU JÁMU?“... ,,ABYCH SE NENUDIL"....... /// Co jsem vlastně čekal od filmu z roku 1966, kterej má na IMDB (rating) 7,2? Asi to, že by mě mohl Polanski mile překvapit! A zatím to je taková šedesátková klasika. Lidi dělaj tak jak dělaj a nikomu to nepřipadá podivný. Albie má trable se střevama (sračku? Ne. Průstřel.) Prej dělali co mohli, ale stejně vybouchli. A tak tam na hradě čekaj na strejdu Katelbacha a dělaj společnost podivnýmu výstřednímu párečku. Melou kraviny a například nečekaná návštěva příběh komplikuje, ale o mnoho nevylepšuje. Žádná nadčasovost, žádný poselství. Jen podivná hra, na jejíž pravidla buď přistoupíte, nebo prohrajete. No a já nezvítězil. (Chcete abych napsal něco vtipnýho? Líbilo se mi to!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci slyšet hláskovat slovo KATELBACH. 2.) Nechápu, proč se s děravým břichem nepije a s prázdnou hlavou nemluví. 3.) Kupuju starej hrad a chci se přesvědčit, jaká to bude romantika. 3.) Thx za titule ,,drSova“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(28.10.2011)

 • tron
  ****

  „Človek si nevyberie čas na problémy.“ Roman Polański vie dodať obyčajnému trileru hororový náboj, ale tiež platí opak – že vie triler obliecť do komediálnej frašky. SLEPÁ ULIČKA sa žánrovo charakterizuje ťažko (ale nie je to ani nič umelecké typu Bergman) a zrejme budete zaskočení, nech už budete od zápletky „na starobylom hrade drží kriminálnik rukojemníkov“ čakať čokoľvek. Výsledku nemožno uprieť silnú atmosféru, pôsobivú výpravu, svojský scenár, nádhernú kameru, zábavnú hudbu a ťažko zabudnuteľný výkon Donalda Pleasenceho (Dr. Loomis z HALLOWEENOV). Snímka vznikla vďaka komerčnému úspechu predchádzajúceho (1965) Polańského filmu, hororu HNUS, ktorý nakrútil práve preto, aby ním zarobil peniaze na osobitejšiu SLEPÚ ULIČKU.(18.10.2008)

 • sud
  ***

  Velká škoda Francoise Dorleácové, jejího sexappealu a neodolatelně ryze dívčího herectví. Slušná krimikomedie od Romana Polanského, který snad nenatočil špatný film. Ovšem tento je pouze průměr. A proč? Polanského si vážím, ale jeho doména jsou vážné věci s postavami, co mají nervy na pochodu. Proto vypjaté scény jsou na komediální žánr až moc vypjaté a působí jako z jiného filmu. Ale i tak film stojí za vidění. 67%.(19.9.2008)

 • genetique
  ***

  Naozaj sa neodvážim odhadnúť čo týmto dielom Polanski zamýšľal, no každopádne z neho vzišiel ďalší svojský výtvor tohto všestranného režiséra. Ja by som film kategorizoval ako paródiu na klasický žánrový thriller, ktorej výpovedná hodnota dosiahla svoj strop niekde v polovici a odvtedy to bolo dosť intenzívne premávanie, aby som film vôbec dopozeral. Zaujímavosť jednotlivých scén mala hojdačkový štýl, raz vystrelila až na vrchol, inokedy spadla až na samotné dno. Herecké výkony držia film nad vodou, záver napokon zachraňoval čo sa dalo a tak s čistým svedomím zostávam pri troch hviezdičkách. 60%.(15.10.2009)

 • - Film oceněn na MFF 1996 v Berlíně Zlatým medvědem. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace