Ples upírů

• USA The Fearless Vampire Killers (více)
TV spot

I ty nejlépe míněné činy mohou mít katastrofální důsledky... Oné noci, v níž pronikal hluboko do samého srdce Transylvánie, netušil profesor Abronsius, jak blízek je cíle. V zájmu svých tajemných zkoumání cestoval už mnoho let napříč střední Evropou v doprovodu svého jediného žáka Alfréda. Učenec a vědec, jehož génia svět nedocenil, vložil své tělo i duši na oltář posvátného poslání: poznání a studia upírů. Dosud bezvýsledně. Teď však, po příjezdu do horské krčmy, jejíž stěny a trámy byly přímo ověnčeny česnekem (jak známo nejlepším to prostředkem proti upírům), se zdálo, že cíl je na dosah. Existence blízkého starého hradu tuto domněnku jen potvrdila. A profesor s Alfrédem se neohroženě vydali do boje… Parodii na upírské horory natočil režisér Roman Polanski podle vlastního scénáře (na němž se podílel s G. Brachem) a sám si v ní s chutí zahrál roli Alfréda. Využil v ní všech atributů klasických hororů, z nichž si ovšem dokázal chytrým a kultivovaným způsobem dělat legraci. Působivou atmosféru snímku podtrhují i ostatní složky – kamera, výprava, hudba… V době svého vzniku (druhá polovina šedesátých let) balancoval film na hranici mezi hrůzou a komedií, dnes jej již samozřejmě vnímáme spíše jako svého druhu mistrovské umělecké dílko. Roli krásné Sáry, o jejíž záchranu se naši dva hrdinové pokoušejí, hrála Sharon Tateová, pozdější Polanského manželka, která byla v r. 1969 v Hollywoodu zavražděna skupinou mladých fanatiků. (Česká televize)

nikkittka

Jeden z prvních filmů,které jsem od Polanskiho viděla.A hned taková pecka! Ples upírů je úžasně zábavná záležitost,která má navíc k dobru úžasnou a nenapodobitelnou atmosféru.Jedinečnej film,kterej jsem viděla už mockrát.A stále se mi zdá,že jeho skutečné kvality docenilo pohříchu jen velmi málo specificky naladěných jedinců.Ještěže jsem jeden z nich :-) ()

wocicko

Velmi pěkné spojení hororu a komedie, film samozřejmě dost podléhá své době, ale to vůbec nevadí. Jo a taky se mi moc líbila hudba a docela zdařilá ošuntělost upírů. ()

Nadirah

Před pár měsíci jsem navštívila muzikál Ples upíru a byla jsem z něj nadšená. Z toho důvodu jsem se rozhodla podívat se i na film a to nebyl jeden z mých nejlepších nápadů. Na rozdíl od vtipného muzikálu, film vtipný není. Vlastně se tam moc nemluví, a když už se něco řekne, tak to není vtip, ale stupidní fráze. Nejsem sto pochopit tak vysoké hodnocení. Buď nemám vkus já, nebo zbytek populace. Vyloženě jsem se při sledování nudila. 2 hvězdičky: za hezkou představitelku Sáry a k mé citové vazbě k předloze. ()

gein

Je to skvělá komedie s parádní atmosférou, parádním Hrabě a s fajn figurkami v podobě profesora Abronsiuse a jeho pomocníka Alfréda. Ten film na mě působí pořád stejně jako před prvním shlédnutí a do dnešních dnů neztratil nic ze svého kouzla, hlavně ty postavy jsou geniální i prostředí, kde se děj odehrává je nádherný, taky to má ještě tu krásnou Sharon Tate, která se ráda koupe, škoda jejího osudu. ()

saladín.

Jedna z najrozkosnejsich rozpravok pre dospelych, v dlhe zimne vecery po polnoci. Vsimnite si prosim ze obsahuje UPLNE VSETKY vzite klise na podobne temy, ale vsetky nenapadne podryva. No nedajte tomu tu jednu navyse._________A kto tvrdi ze Polanski tu ako herec neexceluje nech si skusi napodobit ten lahodny skleb ktory predvedie v momente zdesenia. ()

Scaevola

Trošku podivná kombinace hororu (krerý je však zastoupen pouze množstvím rekvizit a podmanivou hudbou v nejlepších okamžicích) a komedie (kterou celou zvládne sama ústřední dvojice nemehel), jež vyniká svou stylizací, která je vskutku úžasná a mnohé pozdější kusy o upírech se zde zřejmě učily. ()

SuzukiZ

Naprosto perfektní hororokomedie.. Starý profesor a jeho mladý pomocník (uchvácen ženami) se vydali na výpravu za upíry. Konec filmu trochu překvapení, ale aspoň to nebyl standardní happyend :) ()

Lachtan44

Český dabing téhle hříčce neuvěřitelným způsobem ubírá na zábavnosti. Pokud dáte přednost originální otitulkované verzi, přidejte si jednu hvězdičku v hodnocení navíc... ()

Carlos.Meo

Prazvláštně atmosférická komedie/horor bez výbuchů smíchu či lekavých scén, místo toho však s lehkým úsměvem po celou dobu a s vědomím, že ve vaší sedačce jste před ostrozubými Transylváňany dostatečně chráněni. ()

Amaranta

Trochu zmatek, ale jakmile jsem si uvědomila, že srandůstky tam opravdu patří (což jsem předem nevěděla), bavila jsem se. Narozdíl od Tří mušketýrů s Ch. Sheenem a jinými ryze francouzskými typy. Ty jsem při čekání na Mighty Boosh sledovala asi 15 minut a v každé minutě mě aspoň jednou rozesmáli spíše nemile - frajerské nehodící se detaily nebyly ani pravděpodobné ani vtipně nadsazené (Porthos vystřelující šípy s páskou "Jeden za všechny, všichni za jednoho", d'Artagnanovy piruetky v souboji, no to né). ()

klapqua

Polanského filmy mám rada, ale napriek mnohým vydareným scénam ma toto až tak veľmi nenadchlo, každopádne stále je to neporovnateľne nadpriemerné s inými, námetovo podobne ladenými filmami najmä posledných rokov. MacGowran pobavil, Sharon bola až étericky krásna a Polanski...:) ()

jessic

Parodie na klasické upírské horory z dvacátých, třicátých let, která se Polanskému zas tak moc nepovedla. Postavy jsou zparodované až amatérky a místy působí přehrávání herců skoro uboze infantilně. Nefunguje to ani jako horor, ani jako komedie ()

Kontryhelka

Super upírská komedie. Viděno před mnoha a mnoha lety, pořád kvalitní dílo,které ani léty neztrácí svůj lesk. Správně potrhlý věděc, prima ulítlej dědek a mladíček Roman Polanski,kteří se báječně doplňují.Opravdu oddychová ztřeštěná upírská komedie,kterou mohu vidět kdykoli. Hororem se to ani nazvat nedá. Upíři jsou prima figurky,kterých se člověk ani nemůže bát. Hrabě má šmrnc,ale Christopher Lee je prostě upír č. 1. ()

parazit

Opravdu luxusní kousek od Polaskeho!! Moc mě baví, jak se tu prolíná komedie s hororem, hlavně je zastoupena zábava, ale párkrát jsem se i trošku bála, třeba scéna vylézání upírů z hrobů nebo scéna v koupelně, kdy hrabě šmíruje střešním oknem ;)) Postavy jsou samy o sobě strašidelné a vtipné zároveň, hodně baví i naivní postava samotného Polanského. Skoro se divím, že film nemá vyšší hodnocení, pro mě naprostá pecka, na kterou se kdykoliv ráda podívám znovu! PS: Shagal je největší borec :)) ()