poster

Ve víru (festivalový název)

 • USA

  Whirlpool

Krimi / Film-Noir / Drama

USA, 1949, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liquido26
  ***

  Zajímavý příběh, ale většinu filmu jsem se děsivě nudil. Kdyby to bylo o takových 25 minut kratší, hodnotil bych určitě lépe.(6.2.2011)

 • Martin741
  ****

  Noir na motivy manzelskych problemov s Rychardom Contem /Tony Arzenta 1973, Kmotr 1972/ a skvelou Gene Tierney /Tam, kde ulice konci 1950/ + do toho sa riesi este aj bolestive trauma z mladosti? Tak za seba hovorim, ze jo, taketo namety pre film noir beriem, aj ked najradsej mam noirove detektivky. No nic, noir zaner obcas vyboci z detektivok /Sunset Boulevard, Brute Force 1947/. Cvilu trva, kym sa film rozbehne, ale asi od stredu to uz zacina byt kvalitna noirova jazda, ktora je ale hodne ukecana. To vsak az tak nevadi, dialogy su dobre, a len obcas sklznu do priemeru. Herecke vykony su na urovni, najma od Conteho, Gene Tierney, ale vyborna bola aj Barbara O´Neal /Gone With the Wind 1939/. Kulisy su na urovni, a Preminger /Laura 1944, Tam kde ulice Konci/ ako reziser sa predviedol : 89 %(27.8.2016)

 • Rogue
  **

  Vůbec nechápu, jak se Premingerovi podařilo natočit příběh s tak bizarními charaktery (psychoanalytik, hypnotizér, kleptomanka) tak nudně. A Gene Tierney strašně přehání. Snaha zopakovat Lauru se nepovedla.(8.2.2010)

 • Rob Roy
  ***

  Teeda. Velmi matné. Tady si vybrala slabou hereckou chvilku Gene Tierney i jindy pro mě extrémně charizmatický a výrazný Richard Conte. Z 1949 jsem ho kromě Whirlpool viděl ve dvou rolích a v obou zahrál velmi dobře a měl výrazné role, tady bych si ho skoro ani nevšiml. Oddaný hodný manžílek se k jeho typu vůbec nehodí. Jenže on ani neměl moc co hrát. Druhá polovina je nezajímavě ukecaná a noirová vizuální stylizace minimální. Tímhle teda Preminger moc nezabodoval, uvidíme co brzy předvede s Daisy Kenyon, v březnu vychází v USA na DVD...a spojení Joan Crawford a jméno hlavní postavy v názvu zní slibně :)(11.2.2008)

 • EdaS
  ****

  Podruhé lepší. Stejně jako Laura je to vlastně dost úchylná záležitost - souboj psychoanalytika a hypnotizéra, kde kleptomanka Gene Tierney není ani tak zásadní třetí vrchol trojúhelníka, jako spíš jeho nutná (nebo nudná?) součást. Chlapi si vystačí. José Ferrer je ďábelsky dobrý padouch. Moc pěkné.(24.11.2009)