Reklama

Reklama

Vzestup a pád: bod zvratu 2. světové války

(seriál)
  • Česko Zlomové okamžiky 2. světové války (více)

Obsahy(1)

Příběh 2. světové války, od prvního výstřelu po závěrečný atomový výbuch, je spletitý a zasahuje každý kontinent. Představíme si padesát zásadních milníků, které ilustrují trýznivou a násilnou historii této války. Prostřednictvím vojenských akcí, velkých bitev a ústupů, porážek a vítězství se zaměříme na to, co rozhodlo o výsledku na bojištích i ve vzduchu v Evropě, Asii, severní Africe a ve světových oceánech. Rovněž se zaměříme na politické a hospodářské dopady války i na to, kdo získal moc a kdo ji ztratil, jak se válka financovala a jak se uspokojovala její potřeba zdrojů. V šesti dílech si tyto okamžiky přiblížíme v chronologické posloupnosti. Na každém kroku byly přítomny kamery, které zaznamenaly tyto podstatné body zvratu. Od nestability navozené 1. světovou válkou přes Versailleskou mírovou smlouvu po naději na mírumilovnou budoucnost po 2. světové válce a založení OSN si ukážeme ucelený obraz toho, jak z války vyšli někteří jako vítězové a jiní jako poražení. (Viasat)

(více)

Recenze (4)

Marze 

všechny recenze uživatele

Nevěděl jsem, že mocnosti jako Francie a Británie se tak báli Hitlera, že nabídli zakladateli italského fašismu Mussolinimu když se postaví proti Hitlerovi stáhnou své válečné lodě ze Středozemního moře a umožní Itálii invazi do Etiopie (kam Mussolini plánoval přesunou italské kolonisty za účelem rozmnožování, což je dnes paradoxně naopak a Etiopští běženci osídlují Itálii) , k níž skutečně došlo. ()

janesX 

všechny recenze uživatele

Aj tento vojnový dokument je jedným z tých lepších. Takmer všetko je tu až notoricky známe, avšak tak pekne chronologicky zoradené a tak prehľadne upravené, že sa to dá vrelo odporučiť aj do školských lavíc, trebárs namiesto lenivého učiteľa dejepisu. Presné štyri (80%). ()

Reklama

DonBraso 

všechny recenze uživatele

Celou dobu jsem si říkal jestli to není francouzská produkce a ona Austrálie. Velmi milé překvapení. Musím říct, že skvělý mix dobových záběrů a komentářů. Všechno jelo jak po másle. Celá série ukáže dost nových záběrů a taky Austrálii ve válce a kupodivu hodně Japonska. Prostě krásný sumář v 6 dílné sérii, kde snad překvapí jen český dabing, že je každé díl někým jiným nadabovaný. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama