Pokoj ve tvaru L

• slovenský

Izba v tvare L

Velká Británie, 1962, 126 min

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Leslie Caron(27.4.2004)

• dopitak

Upřímně? Dlouhé, plné banální dialogů, s tuctovou zápletkou, plně zapadající mezi filmy tzv. série kuchyňského dřezu, dlouhé. To už jsem vlastně říkal. Za zmínku kromě pohledné Leslie Caron stojí snad už jen "roztomilý černoušek" Brocka Peterse.(12.11.2009)

• anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 21.3.1968, réžia slovenského znenia = (ČST Bratislava) (18.2.2011)(18.2.2011)

• danecek24

21. Zlatý Glóbus za rok 1963 - cena (1) - *Nejlepší herečka (drama) - Leslie Caron + nominace (1) - Nejlepší cizojazyčný (zahraniční) film - Velká Británie(11.1.2009)

Docela dobré, silné drama, kterému trochu chybí k dokonalosti, a to především ve scénáři, jenž má velmi dobrý rozjezd, ale který se následně trochu utopil sám v sobě. Mohlo to být ještě lepší lidské drama, ale ke konci už trochu ztrácíte zájem zjistit, jak to vlastně celé dopadlo. I tak je hlavní postava skvělá.(3.4.2018)