Reklama

Reklama

Hercule Poirot - Série 3 (1990) (série)


Vosí hnízdo (S03E05)

(epizoda)
  • Velká Británie Wasps' Nest (více)
všechny plakáty
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 1991, 50 min

Obsahy(1)

Na zahradní slavnosti potkává Poirot dávného přítele, spisovatele Johna Harrisona, který mu představí svou atraktivní snoubenku, známou modelku Molly Deanovou. Mladý pár vypadá velmi zamilovaně, Molly dokonce před časem kvůli Johnovi opustila svého přítele Clauda Langtona. Poirot zkouší Molly věštit budoucnost z čajových lístků, ale snoubence patrně nic radostného nečeká. Zlé tušení se naplní překvapivě brzy. Molly havaruje s autem po selhání brzd, vyvázne však naštěstí bez zranění. Poirota postihne jiná nepříjemnost, při návštěvě Johnova domu jej na zahradě popíchají vosy. Claude je nedávno vystříkal benzinem, ale nebylo to nic platné. Proto slíbil, že přinese cyankali. Geniální detektiv tak může tříbit svůj úsudek na případu vraždy, která se ještě nestala, zatímco kapitán Hastings je zcela v zajetí své nové moderní hračky v podobě malého fotoaparátu. (Česká televize)

(více)

Recenze (33)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Udržujte si svoji tělesnou kondici !! Absurdní !! Pche, na mém těle není vůbec nic špatného !!" ;) Jedna z mých nejoblíbenějších "poirotovek", která staví na velmi neobvyklých detailech i příběhu, v němž Poirot věštící z čaje odhalí ve svém příteli smrtelně nemocného ( sebe )vraha, ještě než k nějakému zločinu vůbec dojde..;) Tato ( paradoxně ) neuvěřitelně napínavá a báječně vystavěná epizoda, kterou tvůrci netypicky okořenili operací inspektora Jappa, módní přehlídkou, Hastingsovou novou zálibou ve fotografování či sekretářčiným kroužkem gymnastiky, mě svým finálním rozuzlením příjemně vyvedla z míry.. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Při jedné scéně jsem se začala obávat, že by se Poirot mohl věnovat okultním vědám. To by mi k němu vůbec nesedělo. Přece jenom by to jeho brilatní detektivní metody dosti degradovalo. Taky mi přišlo, že Poirot krapet žárlil na svou sekretářku, která se dala na cvičení a dobírala si ho kvůli jeho poněkud rozměrnější postavě. ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Syndrom Kolombovi ženy zažívá i Hercule Poirot v podání inspektora Jappa, ten ke všemu zažívá problémy se žaludkem a slečna Lemonová zase chodí cvičit. Spousta příběhových vsuvek dokazuje, že režisér umí odvést skvělou práci a ještě u toho řešit spoustu jiných věcí. Ke všemu díl s neobvyklým závěrem. ... Kyanid, vosy, fotoaparát, benzín, věštění ze šálku čaje. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napsat detektivní příběh o tom, že se řeší případ, který se ve skutečnosti ještě nestal, to je prostě ukázka mistrovství. Hlavně ve chvíli, kdy takový detektivní příběh skutečně funguje. Agatha jej svěřila geniálnímu Poirotovi - komu také jinému - a do filmu byl tento příběh výtečně převeden. Krásná ukázka toho, jak je možné točit detektivku bez vraždění. ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Svojský, odlišný diel od ostatných, ktorý si zakladá ani nie tak na reálnom zločine, ale zjednodušene povedané, na jeho prevencii. Myšlienka tohto detektívneho príbehu je pekne dotvorená i symbolikou - napr. veštenie z čaju a množstvom vynikajúcich Poirotovských bonmotov. Výborný diel. 80/100 ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama