poster

Vosí hnízdo (S03E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  Wasps' Nest

 • Československo

  Osie hniezdo

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

David Renwick
 • misterz
  ****

  Svojský, odlišný diel od ostatných, ktorý si zakladá ani nie tak na reálnom zločine, ale zjednodušene povedané, na jeho prevencii. Myšlienka tohto detektívneho príbehu je pekne dotvorená i symbolikou - napr. veštenie z čaju a množstvom vynikajúcich Poirotovských bonmotov. Výborný diel. 80/100(18.9.2016)

 • Tommassi3
  *****

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Udržujte si svoji tělesnou kondici !! Absurdní !! Pche, na mém těle není vůbec nic špatného !!" ;) Jedna z mých nejoblíbenějších "poirotovek", která staví na velmi neobvyklých detailech i příběhu, v němž Poirot věštící z čaje odhalí ve svém příteli smrtelně nemocného ( sebe )vraha, ještě než k nějakému zločinu vůbec dojde..;) Tato ( paradoxně ) neuvěřitelně napínavá a báječně vystavěná epizoda, kterou tvůrci netypicky okořenili operací inspektora Jappa, módní přehlídkou, Hastingsovou novou zálibou ve fotografování či sekretářčiným kroužkem gymnastiky, mě svým finálním rozuzlením příjemně vyvedla z míry..(1.8.2013)

 • kaylin
  ****

  Napsat detektivní příběh o tom, že se řeší případ, který se ve skutečnosti ještě nestal, to je prostě ukázka mistrovství. Hlavně ve chvíli, kdy takový detektivní příběh skutečně funguje. Agatha jej svěřila geniálnímu Poirotovi - komu také jinému - a do filmu byl tento příběh výtečně převeden. Krásná ukázka toho, jak je možné točit detektivku bez vraždění.(8.2.2015)

 • blackrain
  *****

  Při jedné scéně jsem se začala obávat, že by se Poirot mohl věnovat okultním vědám. To by mi k němu vůbec nesedělo. Přece jenom by to jeho brilatní detektivní metody dosti degradovalo. Taky mi přišlo, že Poirot krapet žárlil na svou sekretářku, která se dala na cvičení a dobírala si ho kvůli jeho poněkud rozměrnější postavě.(15.4.2012)

 • VitaG
  ***

  Nevím co je na zrovna této epizodě tak skvělé. Pro mě je to jedna z těch nejslabších. Poirot řeší vraždu, která se ještě nestala, to by mohlo být dobré, jenže tady to moc nevyšlo. Stačí jeden pohled na fotku a rázem máme celý případ, uznávám, že Hercule je génius, ale tohle mi přišlo poněkud přepísklé. Co tento díl kazí nejvíc je absence nějaké atmosféry nebo napětí. Mně ten případ nezajímal a hned mi bylo jasné, kdo je viník. Vyšetřování je taky nijaké. Poirot sice pokaždé chodí všude možně a nakonec nám řekne co viděl a jak na to přišel jenže zde to chození neskutečně otravovalo a já jenom čekal, kdy už se konečně něco stane a ono nic. I postavy mi byly nesympatické (a jestli ta ženská byla modelka tak já jsem motor od kombajnu) největší smůlou bylo, že toto postihlo i samotného detektiva. Já nevím možná mu ta vosa něco provedla, že tady nesršel tím svým šarmem, prostě jen chodil a ptal se (to samozřejmě platilo pouze u vyšetřování). Pozitiva se ale dají nalézt vždy! I přes tragickou zápletku se mi velmi líbil ten hořký, smutný konec a co nelze této epizodě upřít je humor. Ano humor toho tu bylo více než dost ("Mé tělo je v naprostém pořádku" A podobné vtípky.) To ovšem nestačilo, a tak musím dát ostudné 3* protože méně by u Hercula byla urážka.(1.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace