Vosí hnízdo (S03E05) (epizoda)

Wasps' Nest

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

David Renwick

Brian Eastman

Napsat detektivní příběh o tom, že se řeší případ, který se ve skutečnosti ještě nestal, to je prostě ukázka mistrovství. Hlavně ve chvíli, kdy takový detektivní příběh skutečně funguje. Agatha jej svěřila geniálnímu Poirotovi - komu také jinému - a do filmu byl tento příběh výtečně převeden. Krásná ukázka toho, jak je možné točit detektivku bez vraždění.(8.2.2015)

Poirot je zúfalo nervózny, že nemá do čoho pichnúť, tak ho zaujmú osy a vyšetruje skutok, ktorý sa nestal. Ide mu to naozaj dobre, len nemáme možnosť sa na tom myšlienkovo podieľať aj my, diváci, pretože mnohé jeho kroky nám scenárista ponechal skryté. –– Protože vosy nemají žádného Poirota, který by je varoval.(8.8.2013)

Syndrom Kolombovi ženy zažívá i Hercule Poirot v podání inspektora Jappa, ten ke všemu zažívá problémy se žaludkem a slečna Lemonová zase chodí cvičit. Spousta příběhových vsuvek dokazuje, že režisér umí odvést skvělou práci a ještě u toho řešit spoustu jiných věcí. Ke všemu díl s neobvyklým závěrem. ... Kyanid, vosy, fotoaparát, benzín, věštění ze šálku čaje.(4.11.2015)

S03E04 - Jako šachová partie. Jednotlivé detaily do sebe krásně zapadají. Poirot zbystřil smysly a objevil možnou vraždu a snaží se jí zabránit. Do toho ho Hastings vytáčí svým novým nadšením do fotografování a slečna Lemonová svým šlechtěním těla. Trochu mi vadil výběr těch dvou pánů, co se motali kolem slečny z titulní stránky časopisu, protože nebýt vlasů, tak by snad vypadali jako dvojčata. Nad tímto dílem jsem se opět podivovala tomu, jak se dají takové nejasné indicie celkem jednoduše poskládat do celistvé zápletky.(15.10.2015)

Jestli je ta děva fotící pro Vogue krásná, tak já jedu pozítří do Milána nafotit novou kolekci džín pro AJ (rozumějte Armani Jeans). Hastings po ní nepřekvapivě a okatě jede, načež konstatuje: "Ona je modelka, může si vybrat koho chce." A světe div se, Hastingse v konečném zúčtování ignorovala. Hastings si koupil zrcadlovku od Kodaku, přičemž fotí každou z Venuše kvůli uspokojení svého údu - paparazzi jeden! (viz titulní plakát hore). Poirot věští z čajového lógru jako prof. Tramvajová z HP a stejně jako ona předpovídá jen málo radostnou budoucnost. Účetní pro všechno Lemonová chodí na zumbu, což odůvodňuje tím, že musí posilovat stehna. A nakonec bych dodal, že Poirot se rozbrečel po vosím žihadle - padavka! 68%(7.4.2013)