poster

Vosí hnízdo (S03E05) (epizoda)

 • Velká Británie

  Wasps' Nest

 • Československo

  Osie hniezdo

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie, 1991, 50 min

Režie:

Brian Farnham

Předloha:

Agatha Christie (povídka)

Scénář:

David Renwick
 • Tommassi3
  *****

  ( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Udržujte si svoji tělesnou kondici !! Absurdní !! Pche, na mém těle není vůbec nic špatného !!" ;) Jedna z mých nejoblíbenějších "poirotovek", která staví na velmi neobvyklých detailech i příběhu, v němž Poirot věštící z čaje odhalí ve svém příteli smrtelně nemocného ( sebe )vraha, ještě než k nějakému zločinu vůbec dojde..;) Tato ( paradoxně ) neuvěřitelně napínavá a báječně vystavěná epizoda, kterou tvůrci netypicky okořenili operací inspektora Jappa, módní přehlídkou, Hastingsovou novou zálibou ve fotografování či sekretářčiným kroužkem gymnastiky, mě svým finálním rozuzlením příjemně vyvedla z míry..(1.8.2013)

 • chelseaman22
  ***

  Jestli je ta děva fotící pro Vogue krásná, tak já jedu pozítří do Milána nafotit novou kolekci džín pro AJ (rozumějte Armani Jeans). Hastings po ní nepřekvapivě a okatě jede, načež konstatuje: "Ona je modelka, může si vybrat koho chce." A světe div se, Hastingse v konečném zúčtování ignorovala. Hastings si koupil zrcadlovku od Kodaku, přičemž fotí každou z Venuše kvůli uspokojení svého údu - paparazzi jeden! (viz titulní plakát hore). Poirot věští z čajového lógru jako prof. Tramvajová z HP a stejně jako ona předpovídá jen málo radostnou budoucnost. Účetní pro všechno Lemonová chodí na zumbu, což odůvodňuje tím, že musí posilovat stehna. A nakonec bych dodal, že Poirot se rozbrečel po vosím žihadle - padavka! 68%(7.4.2013)

 • Autogram
  ****

  Poirot je zúfalo nervózny, že nemá do čoho pichnúť, tak ho zaujmú osy a vyšetruje skutok, ktorý sa nestal. Ide mu to naozaj dobre, len nemáme možnosť sa na tom myšlienkovo podieľať aj my, diváci, pretože mnohé jeho kroky nám scenárista ponechal skryté. –– Protože vosy nemají žádného Poirota, který by je varoval.(8.8.2013)

 • HiddenDragon
  ****

  Serie a epizoda: S03E05. Tentokrat se Poirot ocita v situaci, kdy jeho smysly tusi a citi nadchazejici vrazdu. Modelka z titulni strany casopisu a dva partneri, byvaly a soucasny. Zatimco kapitan Hastings se nadchnul do foceni a buduje si svou vlastni temnou komoru, a slecna Lemonova dela nejaky prvorepublikovy pilates, Poirot se snazi prijit na kloub zlocinu, ktery se jeste nestal. Pomerne netradicni zaver, ale moc hezky vypointovany, v takove horce happyendove atmosfere.(14.10.2015)

 • VitaG
  ***

  Nevím co je na zrovna této epizodě tak skvělé. Pro mě je to jedna z těch nejslabších. Poirot řeší vraždu, která se ještě nestala, to by mohlo být dobré, jenže tady to moc nevyšlo. Stačí jeden pohled na fotku a rázem máme celý případ, uznávám, že Hercule je génius, ale tohle mi přišlo poněkud přepísklé. Co tento díl kazí nejvíc je absence nějaké atmosféry nebo napětí. Mně ten případ nezajímal a hned mi bylo jasné, kdo je viník. Vyšetřování je taky nijaké. Poirot sice pokaždé chodí všude možně a nakonec nám řekne co viděl a jak na to přišel jenže zde to chození neskutečně otravovalo a já jenom čekal, kdy už se konečně něco stane a ono nic. I postavy mi byly nesympatické (a jestli ta ženská byla modelka tak já jsem motor od kombajnu) největší smůlou bylo, že toto postihlo i samotného detektiva. Já nevím možná mu ta vosa něco provedla, že tady nesršel tím svým šarmem, prostě jen chodil a ptal se (to samozřejmě platilo pouze u vyšetřování). Pozitiva se ale dají nalézt vždy! I přes tragickou zápletku se mi velmi líbil ten hořký, smutný konec a co nelze této epizodě upřít je humor. Ano humor toho tu bylo více než dost ("Mé tělo je v naprostém pořádku" A podobné vtípky.) To ovšem nestačilo, a tak musím dát ostudné 3* protože méně by u Hercula byla urážka.(1.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace