Čističi vesmíru

• Jižní Korea Seungriho (více)
Trailer

Čtyři outsideři, co se v roce 2092 honí za vesmírným odpadem a sny o budoucnosti, objeví androidku, která by jim mohla hodit balík. Kdyby neskrývala nebezpečné tajemství. (Netflix)

Trailer

Tom Hardy

Výborná sci-fi pohádka, která osciluje mezi Firefly a Pátým elementem a vzhledem ke svému střízlivému rozpočtu nabízí až neuvěřitelný vizuál. Chvíli to trvá, než si všechno sedne, ale jakmile si holčička lehne společně s ostatními na podlahu, začnou Čističi vesmíru pracovat jako dokonale promazaný stroj. Na konci jsem byl regulérně napnutý, jak celá tahle sympatická taškařice se čtyřmi renegáty dopadne. Snad dojde na pokračování, partička lodi Victory si další kolo zaslouží. ()

Enšpígl

No jako ukázka technologických možností flmařů z Jižní Koree, hodně dobrý. Důraz na dětský prvek byl poměrně značný, možná kvůli cílovce, možná kvůli emocím, což o to, proč ne, ale naproti tomu mě některé scény přišly zase docela správně špinavý, takže se to trošku hledalo, ale kdyby byli naši žlutí přátelé soudní pokud jde o stopáž, rozhodně to mělo náběh na solidní scífko. ()

Fr

„NEŘÍKEJTE TOMU JMÉNEM…“ /// Od úvodu moc hezký, ale místy zmatečný sci-fi. Digitální akce – vlastně skoro všechno je digitální a nebo jen „podsvícený“. Líbí se mi, že žluťáci mluvěj po svým a bílý taky. Probíraj se tady takový ty citlivý témata, jako hledání mrtvý dcery, záchrana Země…. Ale stejně je to nakonec moc dlouhý. Ovšem zajímavý. Hezky udělaný scifíčko jsem už neviděl od dob… no ani nevím. A nakonec to dostane i hrdinskej rozměr. A ty vole – není tady žádný kreténský chování! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mým úkolem je vymýtit infekci (a nejsem Corona!). 2.) Miluju takový ty akční, střílečkový hry. 3.) Thx za titule „Jan Tvrdík“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Příběhově kupodivu seriózní scifárna o vážných věcech a se záporákem, kterej ja fakt hnusná psychopatická nebezpečná svině. Bohužel to ale nemá koule na to, aby to bylo skutečně hard sci-fi, takže tomu byl aplikovanej jakejsi facelift infantility v podstatě na všechny aspekty filmu. Od vizuálu, přes postavy, přes vyznění finále. Ve výsledku tak na mě Čističi působili jako kompromis, který jen málokoho urazí, ale zároveň málokoho vyloženě nadchne. Přitom potenciál byl vyšší. Jo a minimálně půlhodina stopáže je tam navíc. ()

Malarkey

Na jednu stranu tu Jihokorejci pracují se zajímavým čistě sci-fi nápadem, k tomu překvapují vysloveně úžasnými digitálními efekty, ale pak na to na stranu druhou nabalí takový dětský kukuč, že vlastně nevíte, jestli koukáte na seriózní záležitost nebo rádoby seriózní sci-fi pro děti do 12ti let. Skoro si říkám, jestli to není škoda. Některé momenty tu působily neskutečně epicky. Jiné hrozně infantilně. ()

• Na konci filmu si Bubs ve vesmíru čte básnickou sbírku „Leben und Lieder“ z roku 1894, jejímž autorem je Rainer Maria Rilke, který se narodil v Praze roku 1875 (Rakousko-Uhersko) a stal se z něj později jeden z nejvýznamnějších německy píšících lyriků přelomu 19. a 20. století. Jeho básnická sbírka „Leben und Lieder“ byla jeho prvním nezávisle vydaným dílem. (carter...)
  • Tento film je považovaný za první korejský vesmírný blockbuster. (Martrix)
  • Poté, co byl film kvůli pandemii covid-19 dvakrát odložen (červen a následně srpen 2020), byl film exkluzivně uveden 5. února na Netlixu. (UncleMorty)