Ztraceno v překladu

• USA Lost in Translation (více)

Jak se asi řekne japonsky „Stojí to za..."? Moderní Tokio ve své supervelkoměstské anonymitě. Agresivní, pulzující, nevšímavé, fascinující, zábavné i odtažité... Cizí – alespoň pro dva Američany, kteří se tady náhodou ocitnou ve stejnou dobu – a ve stejném hotelu. Herec Bob má v Tokiu natáčet reklamu na whisky, o hodně mladší Charlotte doprovází manžela fotografa. Oba si tady připadají ztracení, nerozumějí jazyku, kultuře; oba mají spoustu času – a oba trpí nespavostí. Náhodné setkání, pár společných dní a pocit blízkosti pomáhají oběma překlenout osamění v neznámém prostředí – a možná oba dva získají i něco navíc... (Česká televize)

provitamin

dva lidi se náhodne setkají v Tokiu a za pár dní se skamarádi, přičemž nikdy předtím a ani nikdy pak se už asi neuvidí. trochu netradičná romanťárna, příjemný oddechový film, moc dobře se na to koukalo. ale proč píšu česky? ()

kedl

Není to tam a důvod? Příliš velká očekávání, která jsem si od snímku sliboval a která se nenaplnila. Příběh dvou navzájem neznajících se "ztracených" lidí, kteří se snaží najít smysl života, ale nedaří se jim to a to by v tom nebyl čert, aby se ty dva nepotkali a ten smysl života konečně našli. Murray a Johansson skvělí, ale jinak zklamání. 65% ()

Scevola

Takmer 100 minut neskutocnej nudy. Cely film som cakal ze sa stane nieco co ten film nakopne ale nic. Kedze mi tam ani herci velmi nesadli tak som len cakal kedy to uz skonci. 5/10 ()

adam9

Není překvapivé, že hlavní zbraní filmu je schopnost vtáhnout diváka do chmurného světa plného pocitů samoty, beznaděje a strachu z toho, co bude dál. Ovšem není pochyb o tom, že tato zbraň funguje hlavně díky Billu Murraymu a Scarlett Johansson. Jejich vzájemné dialogy plné tichých pauz a zároveň viditelného vzájemného porozumění jsou jednoduše mistrovské. Konec snad ani nemohl být lepší, ale to pomalé tempo, zejména ze začátku - ne každý vydrží, ale výsledek stojí za to. ()

Milan25

Po spoustě let jsem se na to podíval znovu, a musím říct, že je to jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Mezi Billem a Scarlett to dokonale funguje a atmosféra celého filmu je prostě skvělá. Strašně pocitově hezký film, a Sofiin životní počin. ()

Litvicek

Přehnaně vysoké hodnocení. Nevidím v tom nic výjimečného. Herecky pěkné. Romanticky nudné a předvídatelné s námětem, který bych řekl, je pěkně ohraný. Mám hlad. ()

HonzysKISS

Takový ten druh filmu, který vás bude bavit jenom když jste zamilovaný a chcete se zabít. Na to, jak je to chválené jsem teda čekal o dost víc. Bill Murray je samozřejmě naprosto výborný herec. Atmosféra Tokia je fakt fajn (akorát nečekejte žádný Japan drogy). Má to důležité poselství. Chvílemi taky příjemný humor. ALE tomu scénáři strašně chybí nějaké zásadní vykolejení. Pochopil jsem, že je to o tom jak slavný herec (jako že postava ve filmu :D) musí v cizí zemi dělat blbce pro japončíky, kde náhodou potká Američanku a začne to být mezi nimi ostré. Zní to strašně zajímavě, ono to taky celou dobu zajímavé je. Kouká se na to vážně pěkně, ale strašně v tom jde vidět ta obří mezera v ději. Ani na chvíli jsem se nenudil, pořád jsem čekal napjatě na ten okamžik zlomu, který nepřišel. V závěru jsem si řekl „to je jako vše?“. Nakonec je to prostě jenom obyčejná romanťárna. Ono to taky bude tím, že režisérka nebude přímo po tatínkovi, což není tajemstvím. 75/100 ()

pjotr76

Všechny komentáře k tomuto filmu jej vystihují, popisují a chválí v míře dostatečné, čili já si jenom dovolím dodat, že se jedná o skutečně velmi hezký a lidský film. To co mě trochu zarazilo je, že jsem byl dnes na premiéře v multikině a sál byl zaplněn tak z 15%. A ptám se je to dáno vkusem českého diváka a o tom si nedovolím polemizovat, do jaké míry je dobrý či špatný, anebo na tom má také svůj podíl to, že zatím všechny předchozí komentáře jsou tzv. Divx komentáře a tito lidé(a samozřejmě stovky dalších aktivních uživatelů netu, kteří si daný film stáhli) již nemají potřebu vidět ten film v kině? Protože sám jsem vyznavačem Divx chcete li Xvid formátu, a v této podobě mám zazálohované resp. dívám se na dva typy filmů - a) totální klasika, tzv. kultovní filmy (které v Čechách ani mnohdy nevyšly na Dvd) nebo b) v Divx si i rád shlédnu nějaký ten odpad nebo 1-2* film,abych byl v obraze. Otázka zní, zaslouží si Ztraceno v překladu tento přístup? ()

Angelino

Sú filmy, ktoré Vám pripomenú etapu Vášho života. Máte pri nich pocit, že presne toto ste si prežili a niekto to dokonale vystihol. Možno iba prostredie je trochu iné a postavy sú vymenené. A takýmto filmom pre mňa "Lost in translation" jednoznačne je. Veľmi osobným a emocionálnym. ()

derryl

Ztracen v cizím městě, ztracen sám v sobě, ztracen v realitě; přesto dokázal najít cestu právě sám k sobě... Velice silný příběh, který člověka vtáhne do středu dění, natočila Sofia Coppola jako sondu do duše člověka, který se snaží nebýt sám a je "zmítán" davy neznámých lidí i vlastním osudem. ()

Shimitz

už strašně dlouho jsem se tak nezasmál...bouhužel to nebylo při sledování tohoto filmu, nýbrž když jsem viděl tu záplavu pětihvězdičkových hodnocení. Dobrý vtip dámy a pánové. 41% ()

Ezekiel1

Po celu dobu LOST IN TRANSLATION jsem měl pocit, že vidím obyčejný nijak vyjímečný film. Nezdálo se mi, že by dosahoval kvalit Smrti panen od Sofii Coppoly. Nijak zvlášť, abych se přiznal ani nemusim Billa Murraye. Proběhla závěrečná scéna, kde se oba hlavní hrdinové rozloučí a já jsem neuvěřitelně naměkko a nevím naprosto proč?!A uvědomuju si, že jsem právě viděl naprosto dokonalý snímek. Nevím čím to je. Možná tím, že jsem vzhůru a nemohu usnout, protože tenhle komentář píšu hned po shlédnutí ve čtvrt na 6 ráno. :) ()

Ondis

Ne,ne ne! Pro mě obrovský zklamaní. Prostě nuda k posrání,úplně vo ničem. Ani pěkný očka Scarlett to nezachránily. A taky je pravda,že mám odpor k panu Murraymu, depresivně působící, nesympatickej herec. 40% ()

Ještěřák

Silnější 4* za Murrayho, Johanssonovou (mlask!), Japonsko, Japonce a Santoriho. Trochu mě to evokuje vzpomínky na Terminál (obsah) a Collateral (forma). Takhle nějak by měl vypadat minimalistický film 21. století. EDIT: Prd! Přes noc mi Lost in Translation krásně civalovsky prohučel hlavou, a nevím, co více po filmu asi tak chtít = zvýšeno na 5. Jooo, nikdy nehodnoť snímek takhle z voleje... ()

Piškotka

Důkaz, jaká samota dokáže být. Vnímám ji jako existenciální pocit, pocit odtržení a odcizení se věcem známým uprostřed neznámého prostředí. Bill Murray působí hodně apaticky nebo zápasí s pocitem zkaženosti, pro co vlastně propůjčuje vlastní tvář. Scarlett Johansson jako partnerka, na kterou nemá její busy polovička čas. Tito dva lidé začínají tvořit nesourodý přátelský pár. Je to náhoda nebo osud? Oběma jsem jim to přála, zahráli to hezky. ()

Káronoš

Označení: komedie, zde není tak na místě, řekl by spíše cynický a osobitě hořký humor s životními pravdami a netradičním pohledem na vyvíjející se vztah, bez všech serepetiček a zbytečných milostných aktů či slov. To vše velice syrově a otupěle podáno, přesto snímek působý "krásně" až jde z tohoto romantického realizmu bez láskyplných ideálů, naprosot skvělý a uvolněný pocit maximálního filmového nasycení. Vše klapalo, jak mělo, výborná režie, scénář a ještě lepší klaun mnoha tváří - Bill Murray, který působil věrohodně a líbivě. Jsem více než spokojen, na tato díla je radost hledět. Jak zde pravdivě jeden uživatel napsal: „Film o lidech s lidmi".Hodnocení: 8.5/10 BTW: Lost in Translation - naprosto vystihující název! ()

Wishkah

No když sem na to prvně koukal tak sem čekal cokoliv ale film mě úplně dostal a z toho závěru sem byl úlně v prd....no měl sem slzy na krajíčku. Dodnes nevím co Bill Murray šeptal Scarlett do ucha a nenechám si tu iluzi vzít žádnýma úvahama ani zjištěníma. To co jí ríkal je jen pro ni ()

ClimbVibe

Film, který jsem už mockrát viděl a ještě ho mockrát uvidím. Jsem rád, že je zařazený na mé polici s dvd a čeká na moji náladu - až se zase budu chtít ztratit s Bobem a Charlotte... ()

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

100 nejlepších filmů režírovaných ženami

28.11.2019

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005